srsen : dobry link dik.
A k teme krce. Na oravskom maratone som dostal do litka, tak kvalitny krc na 30km ze zvysnych 12km ani neviem ako som dosiel. Dovod bol jasny vdaka mojmu zvysenemu poteniu som bol cely pokryty solou. Teraz to riesim tak, ze pred maratonom supnem do seba pol litra vody s rozpustenym magneziom a krce mam len malilinke, skoro ziadne.
05.10.2009 - 00:36:57
00
Pripojim svoju skusenost. Pozor na iontaky. Po pol roku trenovania na Isostar Hydrate & Perform Energy Drink miesaneho na 70% predpisanej koncentracie sa mi dostal tlak na 145/85. Po 3 mesiacoch vysadenia som opat na 120/80 pulz 51. Zrejme to robi obsah sodika, teraz trenujem na odstavenom ovoci a ziaden problem. Faktom, ale je, ze na tom ISOSTARE som bol schopny podat subjektivne vacsi vykon. Nechcem nikoho strasit, ale ak sa vam stane, ze bez zjavneho dovodu vam zacne stupat tlak, skor ako sa nechate presvedcit, ze je to vekom, alebo tak nieco, skuste na par mesiacov vysadit iontaky.
17.03.2018 - 23:39:28
00
Kenai to si ako vždy pri jazdení pil iontové nápoje :)? Skôr by som počas tréningu a celého roka stavil na zdravú stravu a prírodné dopĺňanie živín ako sypať umeliny. Odporúčam pozrieť toto video ohľadom Iontových nápojov https://youtu.be/n8A8NExzWDU Osobne iba v prípade dlhých výjazdov keď mi z vrecák zmizne ovocie a z fľaše minerálka siahnem po náhradách stavy. Čo sa tíky pitia v bežné dni minerálka voda ak sú už naozaj horúce dni a som na biku viac ako 4h siaham po tabletách. Myslím si že do pár hodín ma telo vytvorené zásoby a nepotrebuje sypať čokoľvek mimo bežných zvyklostí. ( toto platí hlavne ak trénuješ pravidelne a telo si zvyklo na zátaž )
18.03.2018 - 10:05:12
03
infinitipp napísal:
Kenai to si ako vždy pri jazdení pil iontové nápoje :)? Skôr by som počas tréningu a celého roka stavil na zdravú stravu a prírodné dopĺňanie živín ako sypať umeliny. ...

Bolo by to na dlho a je to trocha OT. Ale v kratkosti, Ano, trening 6-8 hod tyzdenne z toho asi 6l iontaku vypiteho. A drzal som sa pravidla, pretekaj na tom istom na com trenujes. Mam pomerne citlivy zaludok, ten isostar je jediny iontak co mi z neho nie je zle (ziadne umeliny, ale extremne vela sodika). Mal som na zaciatku velke problemy s krcmi, ak som nepil iontak skoncil som vzdy v ostrom stupani klaciac vedla biku s krcmi v stehnach aj v lytkach. Zrejme aj vplyvom nadvahy som sa extremne potil (cierny dres som mal po 2-3 hod pokryty bielymi mapami od soli) preto boli pre mna iontaky nutnost. Teraz po roku a pol, si uz telo asi zvyklo, ako pises. Vaha isla dole, sila hore tak uz dokazem jazdit aj bez, ale nemozem to zdaleka tak tlacit na hranu ako s iontakom.
18.03.2018 - 22:55:52
00
6h/6l fuh. To je brutalne vela. Ja si nosim k jontaku aj obycajnu vodu a pijem cca 1:4 voda a jontak. Mineraly treba doplnat aj inou formou (pivko :P )
18.03.2018 - 23:10:55
00
Čítal som v odbornom článku, že špičkový XC jazdec stratí pri výkone v preteku cca. 1,5 litra tekutín pri vonkajšej teplote 30 stupňov. Teda čo píše o svojej spotrebe Kenai, môže aj byť.
18.03.2018 - 23:54:05
00
pretek vs trening
19.03.2018 - 07:59:53
00
Vypotit 6l vody pocas 6h treningu neni nic extra. Ja mozno dam aj viac. Ale naliat do seba 6l iontaku je iny masaker. To musi byt telo stresovane z brutalneho mnozstva mineralov. Vsetko treba s mierou
19.03.2018 - 08:22:29
00
Vypotit sa to dá, presne číslo si už nespomeniem, ale raz počas dlhšieho výjazdu som vypil cca 7l vody a aj tak som bol po návrate domov o vyše kila ľahší ako pred výjazdom a to som ešte cestou aj niečo pojedol. Ale bolo fakt horúco a soľ na cyklovlozke mi zodrala zadok
19.03.2018 - 08:48:22
00
no neviem, či ja čítam zle, ale vidím tam 6-8h týždenne....počas ktorých vypije 6 litrov ioňťáku...čiže keď pôjdem 2-3 hodiny 3x v týždni a vypijem pri tom do 2 litrov tekutín, tak je to celkom ok...
19.03.2018 - 10:30:07
00
Ešte raz zopakujem, miesal som to na 70% spodnej hranice udavanej na baleni. Čiže do 750ml fľaše som dával dávku na 0,5l. To robí to isté, ako 4l iontaku a 2l vody. Pri predpísanej koncentracii.
19.03.2018 - 11:31:45
00
keyboard_arrow_up