Napokon ... ani ty, ani ja to nevyriesime ... uvidime, ako to nakoniec dopadne ... Z toho celeho mam akurat pocit, ze tu niekomu vobec nejde o upokojenie situacie, ale prave naopak ...
20.03.2018 - 13:41:16
02
Dvenohy napísal:
marecej - takze podla teba teraz prezident SR nema povinnost nikoho vymenovat? takze vlastne mozeme ostat v tomto stave s vladou v demisii az do dalsich volieb? a vlastne nafurt, lebo prezident neni povinny vymenovat premiera a tym padom ani vladu. takze vlastne SR je bananistan....

to som kde napisal?
jedine co som napisal je, ze momentalne nie je nikto vymenovany, neviem ako si na to prisiel

ale mas pravdu, ziadna lehota na vymenovanie predsedu vlady v ustave nie je

MailoKE napísal:
Napokon ... ani ty, ani ja to nevyriesime ... uvidime, ako to nakoniec dopadne ... Z toho celeho mam akurat pocit, ze tu niekomu vobec nejde o upokojenie situacie, ale prave naopak ...

ja sa to ani nesnazim vyriesit, mne len vadi, ze tu nezmyselne obvinujes prezidenta z porusovania ustavy pricom si si ani neprecital cely oddiel na ktory sa odvolavas
20.03.2018 - 13:42:19
07
Kiska to urobil velmi dobre,Fica treba už konečne odstaviť aj z Kaliňákom,ak do piatku nedodá Pellegrini návrh,ktorý bude akceptovaťelný,odoberie mu poverenie,má na to právo-v piatok o 17.00 bude pekne,požiadavky sú jasné:
https://www.facebook.com/events/557634737939862/
20.03.2018 - 14:02:19
00
MailoKE napísal:
Napokon ... ani ty, ani ja to nevyriesime ... uvidime, ako to nakoniec dopadne ... Z toho celeho mam akurat pocit, ze tu niekomu vobec nejde o upokojenie situacie, ale prave naopak ...


Jedna vec su hratky s vykladom ustavy. Ani jeden z doteraz debatujucich na tu temu nema na to kvalifikaciu. Druha vec je vycistit tuto krajinu od mafianskych klanov. Tym to zacalo nie? O com pisal Kuciak? Preco niekomu vadil? Budeme cakat zase sest rokov az niekde najdu zlodejicka co sa "prizna"?
20.03.2018 - 14:07:05
02
samopoprava...skutok nie je trestnym cinom atd..
20.03.2018 - 14:14:16
00
stojí za prečítanie na túto tému, nech v tom máme všetci jasnejšie.
https://dennikn.sk/blog/1068041/ako-dalej-pan-prezident/
20.03.2018 - 14:14:59
06
marecej - presne tak ako si to napisal. momentalne nieje nikto vymenovany...takze kto/alebo co prinuti prezidenta niekoho vymenovat?

ja pisem to ze ani prezident nema pravomoc svojvolne si vyberat koho vymenuje a koho nie. a naviac sam povedal ze poveri zostavenim vlady toho kto mu prinesie 76 poslancov NRSR co pelegriny urobil a potom sa prezident rozhodol ze vladu nevymenuje lebo sa mu nepaci. ja som bol doteraz v tom ze doveru/nedoveru vlade vyslovuje parlament a nie prezident. prezident mal vymenovat vladu na navrh cloveka ktoreho tym poveril, hlavne ked povernie podmienil priniest vopred 76 poslancov NRSR ktory taku vladu podporia....tot moj nazor.

teraz mi to pride tak ze bude/moze naschval natahovat cas lebo vie ze ked do 6tich mesiacov nebude vyslovena dovera vlade, moze vyhlasit predcasne volby a de fakto rozpustit parlament
20.03.2018 - 14:22:00
02
Dvenohy precitaj si s porozumenim, co sem dal Absolutne_Nikto
20.03.2018 - 14:26:06
03
Dvenohy napísal:
a naviac sam povedal ze poveri zostavenim vlady toho kto mu prinesie 76 poslancov NRSR co pelegriny urobil a potom sa prezident rozhodol ze vladu nevymenuje lebo sa mu nepaci. t


poverenie nie je vymenovanie, skus si to 20x napisat kriedou na tabulu ako Bart Simpson, mozno pochopis

Ked sa priklad s varenim nestretol s pochopenim, skusim inak - idem do banky, poziadam o hypoteku, banka mi schvali uver, ponukne sadzbu, ale ja sa rozhodnem inak.

To ze som banke podal ziadost (alebo dokonca podpisal uverovu zmluvu) este neznamena, ze uver musim cerpat.
20.03.2018 - 14:31:35
00
viem o tom, precitaj si moju poslednu vetu....
20.03.2018 - 14:32:03
00
Dvenohy napísal:
marecej - presne tak ako si to napisal. momentalne nieje nikto vymenovany...takze kto/alebo co prinuti prezidenta niekoho vymenovat?

nikto

sam povedal ze poveri zostavenim vlady toho kto mu prinesie 76 poslancov NRSR

poveril

co pelegriny urobil a potom sa prezident rozhodol ze vladu nevymenuje lebo sa mu nepaci.

ma na to pravo

ja som bol doteraz v tom ze doveru/nedoveru vlade vyslovuje parlament a nie prezident.

spravne, ale najprv musi byt vlada vymenovana

prezident mal vymenovat vladu na navrh cloveka ktoreho tym poveril,

prezident menuje ministrov na navrh predsedu vlady, nie na navrh obcana povereneho zostavenim vlady

teraz mi to pride tak ze bude/moze naschval natahovat cas lebo vie ze ked do 6tich mesiacov nebude vyslovena dovera vlade, moze vyhlasit predcasne volby a de fakto rozpustit parlament

moze
20.03.2018 - 14:32:32
00
philj - a o com ty tocis? sa nauc pls citat. ja som si poverenie a vymenovanie nezmylil. myslim ze som to napisal celkom zrozumitelne ..... a ked prirovnavas situaciu k uveru tak ok...v tom pripade ale nezabudni ze jedine co mozes robit je kurit a svietit ak si uver nezoberies.

a este raz pre tych co to nechapu....to co prezident urobil je podla mna v sulade s ustavou, ale nemal to urobit. si spomente na gasparka.....
20.03.2018 - 14:41:27
00
Cize mal de facto vymenovat Raza za ministra vnutra, ktory sa dlhe roky pozna s Kalinakom aby zabezpecil nestranne vysetrovanie vrazdy cloveka, ktory poukazoval na korupciu na urade vlady. To by si bol spokojny? Ja nie.
Ja rozhodnutie prezidenta chvalim, ta smeracka chamrad tam nema co robit.
20.03.2018 - 14:46:19
06
takže vlastne je irelevantná odbornosť a schopnosti, podstatné je kto komu bol na oslave narodenín? ... ráža nechcem obhajovať, ale zdá sa, že kde s druckerom pôsobil tak im to celkom fungovalo
20.03.2018 - 14:52:22
00
ano, vola sa to konflikt zaujmov
20.03.2018 - 14:54:10
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up