Nazdar, na budci rok chcem ist do Grecka na bicykli a preto som sa rozhodol, ze si musim kupit GPS ak mate niekto skusenosti s nejakym konkretnym GPSkom tak by som vas chcel poprosit o nejake odporucanie, lebo ja sa do toho moc nevyznam. Na nete som nasiel akurat nejaky ktory sa vola eTrex Legend - mate s nim niekto skusenosti??? Bol by som rad ak by ste mi dali navrhi aj na nejake dalsie GPS, chcel by som do toho investovat cca 12000 - 13000,- SK
DIK za info a rady
09.08.2005 - 08:49:59
00
Kamos kupoval turisticky, tzn. dost velky, stal cca.8l. Cim vyssia cena, tym viac funkcii. Myslim, ze na Slovensku ma najvacsi vyber a pomer kvalita/cena znacka garmin. www.garmin.sk
09.08.2005 - 09:25:11
00
tak za taky peniaz, by si uz teoreticky mohol zohnat GPS aj s mapou
09.08.2005 - 21:12:29
00
ja mam garmin geko 201.

uplne bez map, maly dislpay, LENZE - malicky pristroj, lahucky, komunikacia s PC funguje (pouzivam oziexlorer) takze dopredu si naladujem co potrebujem (tracklog, waypointy, route...) takze na vyjazd idem pripraveny, ma perfektny prijimac (porovnaval som s etrexom summit - vyhralo geko, no a ked porovnam s mojim CF GPS HAICOM, tak ten sa uz vobec nechyta) takze som max spokojny.

a nebolo to az take drahe, takze ak to volakde oplieskam, tak ma nevystre (iba trosku ;)
11.08.2005 - 22:29:31
00
stink dik za radu, ale mal by som otazku... kolko waypointov si donho mozes nahrat??? je to dostatocne mnozstvo??? pretoze na bike na asi 20 dni si pc so sebou asi nebudem schopny zobrat...
12.08.2005 - 08:24:01
00
nuz waypointov si mozes ulozit tusim 500, track-ov si mozes ulozit 10 (maximalny pocet bodov je 10000), max. pocet routes je 20 (125 waypointov na 1 route).

takze tak...
12.08.2005 - 11:32:31
00
jo a este ma napadlo, ak mas nejaky vreckovy pocitac (idealne pocket pc) tak existuje oziexplorer aj pre tuto platformu a relativne lacno a lahko sa da vyrobit kabel na prepojenie tychto 2 zariadeni (GPS - PDA) no a pamat pocket pc je uz takmer neobmedzena pre potreby GPS, takze takto to ja riesim na cestach...
12.08.2005 - 12:58:49
00
uhm, hej to je dobry napad skusim to takto teda spravit uz si ma totiz presvedcil ze tento moze GPS moze byt na moje uceli idealny... a ten kabel sa neda niekde kupit??? da sa iba vyrobit?
12.08.2005 - 13:26:43
00
original garmin kabel stoji asi 1500 sk, co je uplna chobotina to kupovat, pri zariadeni za 6000 sk.

na kolene neviem ci ho vyrobis, lebo ten systemovy konektor (mimochodom zhodny s etrexami) je dost blbo vyrieseny, ale da sa kupit taka skladacka (ja som ju zohnal v prahe v ***** za 200 kc) s ktorou to uz neni ziaden problem, navody zapojenia su na nete.
12.08.2005 - 15:28:14
00
Skusim ozivit tu temu. Celkom ma ta hracka zaujima ale nechcem do nej investovat zbytocne vela. Objavil som ponuku Geko 101 alebo Polaris Xr-5 DC za rovnaku cenu 3420.- Sk. Podla parametrov viem co od toho ocakavat. Mate niekto prakticke skusenosti s tymi modelmi?
25.12.2005 - 21:40:49
00
nooo, dolezite je co od neho ocakavas ten model je tusim iba nemapovy navigator, dava ti iba moznost ukladania waypointov popripade trasy, rychlost a smerovanie, vzdialenost a nejake dalsie funkcie...

dalsi problem Garminov vo vseobecnosti je s prijmom signalu, napriklad ak je les trosku hustejsi, alebo si v nejakej doline, tak nechytis ani tri satelity.... (ktore potrebujes na zistenie polohy)

ja osobne maam Garmin Etrex Legend a som velmi spokojny na baterky vydrzi tak 20 az 30 hodin ale zalezi aj od baterii...
26.12.2005 - 11:52:56
00
geroy: a skusal si prijem s inymi pristrojmi ked hovoris ze garminy su slabe??

lebo co ja viem, tak prave garmin je dost slusny co sa signalu tyka. aspon co som porovnaval s nejakymi magellanmi tak urcite. a v hustom lese a nebodaj este v rokline mozes zabudnut na GPS nech mas hociaky rucny prijimac bez mega anteny v prilbe...

inak mapovu navigaciu pouzivam kedtak v aute a na PDA s trochu vacsim displayom :)
01.01.2006 - 20:28:17
00
Nemyslim, ze potrebujem mat nepretrzity prijem. Skor sa mi hodi ked napr. stratim istotu, ci som dobre odbocil na neznamej lesnej krizovatke - poznas ten pocit. Alebo ked si chceme vymienat navrhy na trasy v neznamom terene - na to casto narazam napr. pri debate s lesakmi. Stav lesnych ciest sa meni kazdy rok, tam ti ziadna mapa nepomoze. Zopar waypointov aj ked len priblizne nastavenych ta moze naviest. Napriklad nedavno sme sa tulali pod Ruskym sedlom v Poloninach a uz sme mali vycerpanu casovu rezervu na vlak do Stakcina. To je tiez situacia ked je dobre ist na istotu ...
02.01.2006 - 09:29:37
00
Asi kazde GPS ma v hustom lese problemy, ale odporucam nove modely Garmin napr. GPSmap 60Cx a CSx, alebo v najblizsej dobe ocakavane etrex Legendx a Vistax, ktore maju uz nový citlivejsi prijimac a mal by tieto problemy vyriesit. Viac sa dozviete aj na www.navigacia.szm.sk.
23.03.2006 - 22:37:41
00
Markul ta stranka mi nejde...
respektive sa zobrazi ale iba pismeno a v lavom hornom rohu

a dole nejaky stavkovy banner
24.03.2006 - 12:34:46
00
keyboard_arrow_up