A teraz tie čísla z Garminu preložené do slov...Howie toho měl dost, plácal se tam jako zatoulanej pes v těch písečnejch sekcích, asi třikrát jsem ho musel dotahovat do skupiny a ani tam mu to dneska moc nechutnalo...
22.03.2018 - 21:32:36
00
celkom srandovná tá časovka na C-E dnes..v 15sek. intervaloch, ale zase pri tom počte štartujúcich... :)
23.03.2018 - 07:53:43
00
Kenai napísal:
No ja neviem, myslis ze aj doma hadze zvysky od obeda po zemi? Tak ci onak, doma nech si robi co chce, ale tam je reprezentant , tak by sa mal podla toho aj chovat.


ja teda s fukanim kolies s bombickou nemam ziadne skusenosti, no raz mi kamarat dofukoval galusku bombickou a ked som videl aku namrazu ta bombicka po fukani mala, tak tiez sme ju hned hodili na zem, pretoze by sme z nej inac mali omrzliny, keby sme ju mali drzat v ruke alebo si ju niekto dal do dresu. Neskor sme ju samozrejme zodvihli a hodili do kosa.
23.03.2018 - 08:37:04
03
Clen veducej dvojice po piatej etape Masters.
Mimochodom, ten kto pozera na RedbullTV XCO, dotycneho pana pozna z postu moderatora.
katko dik za postreh :y:

Prílohy:

brentjens.jpg
brentjens.jpg 229.11 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil jachmel dňa 23.03.2018 - 13:50:41, celkovo upravené 1 krát.

23.03.2018 - 12:27:21
03
1, Na drtivé většine velkých závodu se všechny věci odhazují a poté to prochází tým, který to sbírá a uklízí a poté se to rozdává např. fanouškům. U cape epic to tak, ale asi určitě není
2, Pokud není bombička v návleku tak se se zmrzlá opravdu nedá držet. Když se hodí do něčeho prašného (písek, sypká hlína) tak se to na ní nabalí a je to lepší.

On jí hodí na zem a za půl sekundy jí má zase v ruce, žádnou neochotu pro ní se ohnout nevidím
23.03.2018 - 12:43:51
05
jachmel napísal:
Dnesny vitaz Masters.
Mimochodom, ten kto pozera na RedbullTV XCO, dotycneho pana pozna z postu moderatora.


no ja teda vidím, že dnes vyhral Fojtík s DeBertolisom :)

2018 - Stage 5 Results - Masters
Cat Position
GC Position
Team Name
No.Rider 1
Overall Time
Nationality
Category
No.Rider 2Stage Time
Nationality
1.
25.
Wilier Force 7C 2
69-1 Massimo Debertolis21:37.25,8
Italy Italy
Masters
69-2 Ondrej Fojtik1:57.50,0-
Czech Republic Czech Republic
2.
27.
Absa - WBR
70-1 George Hincapie22:11.27,0
United States of America USA
Masters
70-2 Christian Vande Velde2:00.38,9+2.48,9
United States of America USA
3.
30.
Podium-Today's Plan
66-1 Nic Lamond22:17.07,9
South Africa South Africa
Masters
66-2 Paris Basson2:02.17,1+4.27,1
South Africa South Africa
4.
32.
CST Sandd A. Eagle AAZ
65-1 Bart Brentjens21:35.24,4
Netherlands Netherlands
Masters
65-2 Abraao Azevedo2:02.57,9+5.07,9
Brazil Brazil
23.03.2018 - 13:31:07
00
Zajtra 9.25 na SPORT 5 priamy prenos zo zaverecnej etapy CE
Aj dneska zaznamy zo 4 a 5 erapy.
24.03.2018 - 10:46:57
00
kimlo napísal:
ja teda s fukanim kolies s bombickou nemam ziadne skusenosti, no raz mi kamarat dofukoval galusku bombickou a ked som videl aku namrazu ta bombicka po fukani mala, tak tiez sme ju hned hodili na zem, pretoze by sme z nej inac mali omrzliny, keby sme ju mali drzat v ruke alebo si ju niekto dal do dresu. Neskor sme ju samozrejme zodvihli a hodili do kosa.


Tvoja snaha o ospravedlnenie chovania oblubeneho hrdinu je impresivna. Ale musim teba aj vsetkych co ti podakovali za prispevok sklamat. Pozrite si to video este raz pozorne. A nehladajte tam iba to co chcete vidiet.
1. Jaro ma celoprstove rukavice, nie je sanca, aby cez ne citil chlad z CO2
2. V tedy bolo 32 stupnov v chladku, an bol na slnku
3. Tak ho prsty oziabali, ze najskor stihol skontrolovat tlak v pneumatike a potom musel nahle bombicku zahodit. Drzal bombicku este dlasich 5 sec po dofukani kolesa! Kazdy co uz niekedy robil z CO2 vie, ze nie je sanca po 5 sekundach, aby bola bombicka este studena tak, ze sa neda udrzat.
4. Samozrejme ju cely cas chcel este zodvihnut, preto ju hodil asi pol metra do kriku, aby sa mu lahsie hladala.
5. Chytil bicykel, skoro nan nasadol a potom sa otocil a vratil po bombicku, lebo tak je to proste zvyknuty robit....
:rofl:
24.03.2018 - 18:37:55
00
KHrehus napísal:
1, Na drtivé většine velkých závodu se všechny věci odhazují a poté to prochází tým, který to sbírá a uklízí a poté se to rozdává např. fanouškům. U cape epic to tak, ale asi určitě není
2, Pokud není bombička v návleku tak se se zmrzlá opravdu nedá držet. Když se hodí do něčeho prašného (písek, sypká hlína) tak se to na ní nabalí a je to lepší.

On jí hodí na zem a za půl sekundy jí má zase v ruce, žádnou neochotu pro ní se ohnout nevidím


k bodu 1. To mas zrejme pravdu, nemam statistiku kolko zavodov je ako. Ale viem ti s istotou povedat, ze je to len rozpravka pre media a silno veriacich. Ciastocne si to viem predstavit na cestnom preteku, kde je krajnica a naozaj velapersonalu na trati, ale aj tam podla mna stale 30 percent bordelu ostane. Lebo, ako som n krat videl pretekar nema problem hodit flasu do krikov 5m od cesty, alebo obal od gelu odfukne aj 100m do pola. Hadam neveris, ze to niekto fakt pozbiera. Co sa tyka MTB je to hola fikcia. Skus sa zucastnit nejakej upratovacej akcie, cistenie brehov, upratovanie popri cste Danubiana > Dobrohost.... Zistis, ze tam treba doslova 10tky ludi na vycistenie pasu 3m sirokeho popri ceste. Vycistenie 20km useku trva cely den. A co je najhorsie, aj tak tam ostane kopec bordelu pod listami, v trave, v krikoch.... Vies si predstavit upratovanie trate ktora ma 100km? Alebo taky singlac, v zareze po vrstevnici, ani stvornosky tadial neprejdes.
2. Uz som k tomu moj nazor napisal hore, ale ta bombicka mala navlek. Je to vidiet v tom dalsom linku co som tam dal. :!:
24.03.2018 - 18:54:56
01
Možno by za pretekármi mali chodiť aj členovia týmu z hrabličkami a stopy ich pneumatík zase pekne zahladiť a čierne značky na kameňoch od pneumatík zase odstrániť. Síce nemáš informácie, že okolie sa po pretekoch čistí, ale pre istotu to spochybňuješ.
24.03.2018 - 21:18:58
00
Nic to nemeni na fakte, ze odhodit akykolvek odpad do prirody je bezohladne. Slusnemu cloveku to nenapadne, ani keby slubovali cistenie trate. Myslim to vseobecne, nie na Jardu. Nebol som tam ani nikto z vas.
24.03.2018 - 21:31:56
06
Kenai napísal:
Co sa tyka MTB je to hola fikcia. Skus sa zucastnit nejakej upratovacej akcie, cistenie brehov, upratovanie popri cste Danubiana > Dobrohost.... Zistis, ze tam treba doslova 10tky ludi na vycistenie pasu 3m sirokeho popri ceste. Vycistenie 20km useku trva cely den. A co je najhorsie, aj tak tam ostane kopec bordelu pod listami, v trave, v krikoch.... Vies si predstavit upratovanie trate ktora ma 100km? Alebo taky singlac, v zareze po vrstevnici, ani stvornosky tadial neprejdes.

Možno sa budeš diviť, ale napríklad po mtb maratónoch sa prechádza trať, odznačuje sa a zároveň čistí.
Ja mám skúsenosť z Bratislavského MTB maratónu (robil som ho), že viac odpadu bolo po turistoch ako po pretekároch.
24.03.2018 - 21:37:38
02
tmax napísal:
Nic to nemeni na fakte, ze odhodit akykolvek odpad do prirody je bezohladne. Slusnemu cloveku to nenapadne, ani keby slubovali cistenie trate. Myslim to vseobecne, nie na Jardu. Nebol som tam ani nikto z vas.

Ja to predsa nespochybňujem. Ale keď sa poriada takáto súťaž tak asi platia nejaké pravidlá aj pre odpadky a upratovanie po akcii. Zatiaľ tu síce mnohí iba "moralizujú", ale vlastne nikto čo sa na Cape Epic po pretekoch deje. Pretože sa bavíme konkrétne o Cape Epic a momente keď JK zahodil bombičku. Zdvihol ju preto, že sa pozeral kameraman, alebo preto, že by mu za zahodenie odpadkov mimo zónu hrozil nejaký postih, alebo preto že si to neskôr uvedomil a vzal ju späť? Kto môže presne a s určitosťou povedať, ako uvažuje pretekár, ktorý jazdí na hrane svojich schopností ťažký etapák?
P.S. Neobhajujem obľúbeného pretekára.
24.03.2018 - 21:54:15
00
Radšej pochváľte Howie-ho, že situáciu zachránil a bombička tam neostala, teda žiadne ekologická katastrofa sa nestala...pozrite si pekné video z týmu Specialized... :)

25.03.2018 - 00:08:21
02
milsu Kristina

Ja som nikde nepovedal, ze sa necisti. Mozno to tak vyznelo, ale to som tym povedat nechcel. Chcel som poukazat na komplikovanost, ba az nemoznost, dokonaleho vycistenia akehokolvek prirodzeneho prostredia.

milsu verim ze turisti (ja tak tych ignorantov co chodia robit bordel do lesa nevolam) su este vacsi problem a hlavne je ich viac. Verim aj tomu, ze ste zlikvidovali bordel aj po nich a ze cela trat vyzerala lepsie po maratone, ako pred. Ale to nic nemeni na veci, ze kazdy, pretekar ( tym viac ze je profesional vo svojom obore) by sa mal v prirode chovat tak, aby minimalizoval svoj dopad na okolie.

Alebo mam este ekonomickejsie a efektivnejsie riesenie. Najblizsi UCI Mountain Bike Marathon World Championship urobit tu highwaymail.co.za Nebude treba nic zbierat a prepravovat na skladku. Vyrobcovia pneu co najdu riesenie na ten povrch, budu mat 5-6 rokov naskok, kym to tak bude vyzerat vsade. Ak ide len o vykon pretekarov, idealne riesenie.
25.03.2018 - 00:41:23
02
keyboard_arrow_up