Preco? Koli velkosti displeja?
26.03.2018 - 12:25:59
00
mňa by zaujímala hlavne čitateľnosť displeja keďže ten amazfit 2 už nemá transreflexívny displej ako má fénix alebo ako mala prvá verzia
26.03.2018 - 12:32:04
00
Pozri si videorecenzie na YT, displej tam chvalia, mal by to byt OLED. Matuce su vsak info ci maju zafirove sklicko. Niekde pisu, ze len verzia s kozenym remienkom...
26.03.2018 - 12:41:39
00
Wlady1980 napísal:
Preco? Koli velkosti displeja?


Áno, za prvé veľkosť displeja (pri turistike sa to ešte ako tak dá, na biku moc nie) a za druhé miera podrobností na mape.
26.03.2018 - 12:46:43
00
Mne pridu ako sportove hodinky moc elegantne, teda aspon podla fotky co ale neznamena ze su skarede,prave naopak.
26.03.2018 - 12:51:53
00
Mam ich doma uz asi mesiac.
Zatial velke minus ma sparovanie s hrudnym pasom. Pri asi 2 hodinach pouzivania dokaze zozrat celu bateriu...

Toto ale verim ze by malo byt riesitelne updatom.
26.03.2018 - 13:36:54
02
@newman Mas este nejake postrehy? Vydrz baterie? Prevedenie? Diky
26.03.2018 - 13:39:29
00
Hosť napísal:
Ono ale hodinky na nejaké použiteľné navigovanie nie sú. Aspoň keď som to skúšal na svojich Fenix 2. Radšej som vždy vytiahol mobil. Potom som kvôli tomu kúpil starší Edge 800 a používam ten.


podla mna hodinky su uplne naj na navigaciu. Ked jazdime s brachom tak hodinky su jedine co nam ulahci situaciu, ma Fenix 3 ale to staci nejde ani tak o podrobnosti v mape ako to ze ked si to valime dolu kopcom tak hodinky vibruju ked zlezes z trasy. Skusali sme mobil alebo cokolvek ine ale ak zrovna nechces furt cumet na display tak hodinky sa nam super osvedcili.

Jasne ze obcas je to loteria kam odbocit ak je tam vela moznosti ale po po zvazeni pre a proti u nas jednoznacne hodky vyhravaju.
26.03.2018 - 13:44:30
01
Jasné, asi si treba skúsiť čo komu vyhovuje
26.03.2018 - 14:21:50
01
Ak by ste mali otazky ohladom Amazfit Bip, tak sa kludne pytaje. Mam ich vyse mesiaca a kupoval som ich prave na bicyklovanie a s tym spojene cinnosti.
26.03.2018 - 14:40:00
00
tiez mi pred tyzdnom/dvoma prisli BIP, ale az vcera som ich ozivil a zacal pouzivat, lebo nemam android a bez neho to proste nejde.

Instalacia a prve dojmy :

Kvalita vyhotovenia dost dobra za 45e, necakal som taky prijemny plast, neposobia tak ako prave Rolexky z trznice od vietnamcov. Silikonovy naramok je paradny. Drzia na ruke jak prilepene, netrhaju chlpy, nemaju tendenciu padat. Su zarucene vodeodolne. Prezili sprchu bez ujmy, padajuca voda ich vsak prepinala. Nechcene stlacit gombik sa mi nepodarilo ani raz.

Instalacia ? Doslova a dopismena pain in the ass. Sparovanie jakz takz prebehlo, telefonu sa moc nechce ich najst, trebalo viac krat zapnut/vypnut BT a dokonca asi 3x restartnut fon kym ich naslo. Po sparovani s appkou MIFIT sa to asi hodinu aktualizovalo, najprv firmware, ktory bol najprv neviem aky, potom sa zmenil na spanielsky a na treti krat sa zmenil na anglicky. Potom sa aktualizovalo GPS co trvalo mega mega dlho. Az potom sa dali hodinky pouzivat. Appka MiFIT je celkom dobra, poskytuje mnozstvo nastaveni a vlastne celu spravu hodiniek. Po nechcenom vypnuti BT nasledovala znova ceremonia zapinania vypinania BT a restartov az kym sa to znova uracilo pripojit.

Displej, watchface,reakcie:

displej je jednym slovom luxusny. Citatelny aj pri minimalnom osvetleni, na jasnom slnku je najkrajsi. Mal som Fenix 3 asi pol dna a musim sucho skonstatovat, ze toto je lepsie, ovela lepsie, citatelnejsie, s lepsim rozlisenim. Jas som stiahol na minimum,prakticky staci sviecka a da sa precitat cas.

V zaklade je tam asi 5 watchfacov, daju sa sice menit, ale... ALE! Malo by to ist cez tu MIFIT appku, lenze nejde. Ta ponukne na vyber asi 8 a nedaju sa tam pridat dalsie. Ide to ako tak cez notify and fitness for mi band, kde sa daju nahrat do hodiniek custom watchface stiahnute z amazfitwatchfaces. Cez tu original appku amazfit watch face sa daju len stiahnut, ked sa clovek preklika cez tri prdele reklam. Ak ma clovek stastie, da sa do nich nahrat iba jeden custom face. Preto hovorim, ze ak ma clovek stastie, lebo tam ide nahrat asi len 1 z 10. Predpokladam. ze ide o drobne zmeny medzi verziami FW. Vymena watchfacu trva dlho, aj zo 2 minuty a vysledok je bud success alebo fail. Odporucam najst jeden a ten pouzivat.

reakcie na ovladanie su luxusne, rychle, intuitivne, bez najmensieho sekania alebo lagovania.

Ficurky :

Ma to GPS, meranie tepu, pedometer, barometer, ***** tam vsak nenajdete, to maju az vyssie verzie garminov za priplatok. GPSu to trva dlhsie ako mobilu, ale nakoniec najde. Pedometer a meranie tepu su podla mna vymyslene hodnoty, ktore su prepocitane cez bulharske konstanty. Nieje mozne, aby som za 8 hodinovu pracovnu dobu, kedy sedim za PC nabehal 1,95km :D Tep to meria len na poziadavku, takze sustavne meranie tepu tam necakajte. Da sa nastavit 1 10 alebo 30min interval merania. Len tak pre info, odmeria to tep, aj ked su polozene na stole. Kompas sa mi nepodarilo aktivovat, furt to chce kalibraciu a po 5 minutach kruzenia ma to prestalo bavit. Nadmorsku vysku a tlak to ukaze, nemam to vsak s cim porovnat. Co sa tyka merania spanku, tam mam tiez svoje pochybnosti, zalahol som o pol jednej a vstaval o siedmej. Vyhodnotilo to, ze som siel spat o pol deviatej a mal som uplne skvely a neruseny 8 hodinovy spanok. Budik je kapitola sama o sebe. Rano som vstaval takmer s mrtvicou, ked mi to zacalo vibrovat na ruke. Zenske pokolenie ale oceni tuto ficurku, moze to byt pre nu prijemne zobudenie (vibruje to az kym sa nevypnu :P )

Ak je spustena aktivita, ukazuje to cas, cas aktivikty a nejake zakladne udaje o polohe. Neda sa to "minimalizovat" a vratit na zakladny watchface. Hodinky vedia robit 1 vec v 1 case. Neda sa zmenit watchface, aktivity takze ostava iba displej plny cisel.

+ Notifikacie su dost dobra vec ;)



A vysledok ?

za 45e aj s postovnym absolutne skvele hodinky, za ktore sa netreba hanbit aj pocas pracovnej doby. Skvelo citatelne, nezavadzaju, netreba ich zapinat ani po nich klepkat. Chcel som hodinky, ktore mozem zobrat na sport, do mesta na pijatiku alebo koncert a nebude mi za nimi az tak luto. Vsetky funkcie naviac aj ked v obmedzenej forme su len bonusom a za danu cenu ich treba brat s velkou rezervou a da sa im co to odpustit. Za danu cenu snad nemaju v naramkovej podobe ziadnu konkurenciu. Napr. u Fenix 5 za 8 kil by som neodpustil ani jedine zavahanie alebo nepresnost, za tu cenu to od nich necakam.

Viac by som za ne nedal, uplne adekvatna cena.


P.S. doplnam info o trackovani. Zapol som ich pri jazde autom domov. Ich dynamika je velmi velmi slaba, na semafore este 10-15s ukazovalo rychlost a potom pomalickyyyyy klesala. Kym som presiel k druhemu semaforu, ani to nezistili. Hodinky ukazali ze som presiel 6,1km, google maps 6,4 - Close Enough. Pobavilo ma vsak, ze som podla hodiniek nastupal 2km vyskovych. V Kosiciach su sice nejake kopce, ale netusil som ten kopcek na Terasu je taky velky :P

Prílohy:

wače.jpg
wače.jpg 192 KiB thumb_up0thumb_down

26.03.2018 - 14:43:33
04
Zaujimave, vyzera to tak ze mam uplne diametralne skusenosti. Ked pridem domov z prace napisem tu tiez par slov. Mozno to je tym ze som nekupoval hodinky z Gearbestu alebo ineho china shopu ale tu na svk (ano priplatil som si ) ale Vobec som sa nestretol s tym co ty. Bud mas vadny kus alebo neviem.
26.03.2018 - 16:05:27
01
rad si precitam tvoju skusenost a myslim ze nie som sam :) dopredu diky
26.03.2018 - 16:07:08
00
s cim si sa nestretol ? :)
musim ale poznamenat, ze som to skusal na starsom telefone beziacom na handroide 4.4.4. avsak s novymi verziami aplikacii a najnovsim firmwarom v hodinkach 0.1.1.05. To by ale nemal byt problem, verzia handroidu nema vplyv na funkcnost hodiniek. Moze byt iba problemom s pripojenim.

takisto za ziveho boha neviem prist na to, ako dostat z hodiniek imperialistov a prekonvertovat ich na metricku vieru. WOLOLOOO som uz skusal a nepomohlo. V appke mam tuto moznost zasednutu a neda sa zmenit.

tu vydrz im verim, od vcera ako som siel spat do tohto momentu sa vybili o 1% vratane tej 6km cesty s GPS.

nechapte ma zle, ako som pisal, su to skvele hodinky, ale niesu bez chyb. Tieto drobnosti sa objavia u kazdeho vyrobku, ked zlozite ruzove okuliare dokonalosti ;)
26.03.2018 - 16:17:33
00
tiez mam BIP uz dva tyzdne a stale 80percent baterky je pravda ze gps som moc neskusal len po meste chodza trolejom autobusom :D toto co opisuje kolega par prispevkov vyssie sa mi stalo tiez ale teraz ked som bol na vylete sa mi nechceli sparovat hodinky bolo to nakoniec aplikaciou a jej verziou 3.3.0 dal som verziu 3.2.7 a vsetko ide paradne ako predtym. co sa tyka rozbalenia a updateov tak po vybaleni a zapnuti hodinky boli do 20 min funkcne a pripravene.
kupoval som na gerabeste tiez international verziu s cenou tiez okolo 45e

Prílohy:

image-20180320_215443.jpg
image-20180320_215443.jpg 558.67 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil petrik dňa 26.03.2018 - 16:55:21, celkovo upravené 1 krát.

26.03.2018 - 16:41:49
00
keyboard_arrow_up