Z toho odkazu na YT od Ramona som sa preklikal až sem, dobre to vyzerá ako okolo toho tancuje :y:
01.04.2018 - 14:24:54
01
rasto napísal:
Si myslis ze si kupil 3 naraz -:)
to si pisal mne?
01.04.2018 - 14:38:53
00
Ano
01.04.2018 - 15:09:48
00
Ramon1 napísal:
Áno , trochu tie jeho stroje sú už drahé . No na videách aj ukazuje prečo . Všetko top komponenty . ...


Z tech. specifikacie:
- Italian, dual spring high polished chrome lever brew group with direct to boiler connection...
- Italian, brass sight glass with manual fill lever
- Italian dual steam and water pressure gauges
- Italian, level control box, Parker solenoid and Sirai pressure switch
- Italian crafted Polished Italian 6 and 15 liter 99% pure copper boiler silver brazed ...
- Italian, cool touch stainless steel steam wands
- internal copper tubing with Italian BSP fittings
Na tom vyrobku je americký len rám, kabeláž a MARKETING, všetky "top komponenty" su talianske. Nikto v EU nepouziva stejne top komponenty? Neverim ...
01.04.2018 - 15:29:26
00
canopus napísal:
Dottore, dobre citam ze 230V a 4 kW? vsak to neutiahne nikto v bytoch :D :D :D ci si len srandoval?
dat za kavovar 9000 € sa mi zda prehnane: vsak by som to nevedel ani osluhovat preboha: dalsia maturita na toto cele :clap: ak nie vysoka


To ja neviem , len som prepísal špecifikáciu . Môj Londinium R ma 2,4kW nic zatiaľ nevyhodilo :) . Áno 9K je už asi pre bežného smrtelníka priliž . Veď v tom je ten figel , lever mašín ... jednoduchšia obsluha , vyššia stabilita , konštantná repeticia extrakcii , prvý aj posledný shot úplne identicky .Nebudete veriť hlavne skeptik Peter , ale je absolútne jedno či namelieš 16 či 18 gramov na espresso . U môjho R58 nie je jedno či 9,2 alebo 9,6 gramov ...

peterg a čo je na tom , že používajú spičkove talianske komponenty . Koho to serie . Veľakrát je dôležitejsia precízna finalizácii ako ju kto prevedie . Ak si pozorne pozrel videa určite si si všimol precíznu kabeláž , použité vodiče a spoje ... kajšmentke určite ocení tvar piestu je odlišný ako používa napr. Bezzera na Strege . KvDW ma trosku podobnejší piest ako používa Londinium . Áno Pull espresso ma dvojpruzinu , Londinium jedno. To ako keby si “ vyčítal “ firme Panerai , že v počiatkoch používateli strojčeky od Rolexu vo svojich hodinkách ... podľa mna je Pull veľká rarita a exkluzivita , ktorá si svojich zákazníkov určite nájde . No , ale čomu nerozumiem ešte viac je ako si to myslel , že “tlakový profil - nábeh “ lever stroju je podobný
stroju s vibracnym čerpadlom .

No ale čo určite nenájdeš je koncepcia iba napojenia na vodu z rozvodu bez akéhokoľvek čerpadla ... aspoň ja som nepostrehol že nejaké ma . A jedinečné priame napojenie bojleru priamo na hlavu / piest bez resp. s minimálnymi tepelnými stratami . Všetky resp. väčšina EU výrobcov idu cez “ rúrky “ , PULL napriamo ... to sú detaily čo rozhodujú . A ešte ta bohovska žiarovka ala Edison , ktorá tomu dáva šmrnc ;) ... ta nekúp to
01.04.2018 - 16:21:33
00
Tie 4kW su pre dvojpaku a velky bojler 15L. Komponenty mozu byt top, ale tym, ze su talianske, tak neverim, ze by sa nikde inde nepouzivali, teda ze by neexistoval aj iny stroj podobnych kvalit (námatkou napr. Victoria Arduino White Eagle Leva). Ja len, ze nie je treba veci glorifikovat na zaklade videi. :)
Myslel som to tak, ze ak je super vyhodou "postupný a pozvolný nárast tlaku na puk", ako pises, tak to ma aj vibracne cerpadlo v beznych strojoch (co ma moze len tesit, nie :) ). Co je na tom nezrozumitelne? ;)

Edit:
V lever strojoch sa nevyznam, v rychlosti som zapatral na nete, a nasiel som pekne spraveny napr. Alex Leva s kratkym napojenim na hlavu, s PIDom, s priamym napojenim na vodu, bez cerpadla (http://www.alexduetto.com/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=3&Itemid=128), potom pekne a bez pumpy Salvatore Lever Full size alebo Lever Compact, https://www.salvatore-espresso.com/espresso-machines/spring-level/, (zeby bol rozdiel prave v spruzinach?). Suhlas, ze zvonku nevyzeraju ako Pull, ale tiez stoja zlomok (Salvatore).


Naposledy upravil peterg dňa 01.04.2018 - 18:17:39, celkovo upravené 2 krát.

01.04.2018 - 17:39:55
00
Nech zije Silvia -:) namelm spravik vypijem a super -:)
01.04.2018 - 18:03:43
00
Ale bežne vibračne čerpadlo ti nemôže zo svojho princípu fungovania dať rovnaký alebo aspoň približný výsledný produkt / myslene vplyv tlaku na výslednú extrakciu / . Veď tie fungujú systémom štart - stop . Este keby si dal za príklad postupný a menitelny tlakový nástup u rotačného čerpadla s menitelnym výkonom / Slayer , LM GS3 MP .../ tak chápem . Ale samozrejme nemám technicke vzdelanie len internetové poznatky a samozrejme ničím nenahraditeľnú vlastnú skúsenosť :)

rasto ale ty máš špičkovú kávu ... my čo kupujeme ***** od Taliana musíme klásť väčší dvôraz na techniku . IMHOoooó

peterg diky pekne za linky , poštudujem .


Naposledy upravil Ramon1 dňa 01.04.2018 - 18:58:28, celkovo upravené 1 krát.

01.04.2018 - 18:09:59
00
Btw, ten Alex Leva ma aj PID, ako som zistil teraz.
01.04.2018 - 18:19:13
00
Áno čítal som špecifikáciu .
01.04.2018 - 18:25:38
00
Roman na to som zabudol -:)
01.04.2018 - 18:54:38
00
A ešte toto a už vás dnes nebudem otravovať ... pred érou Londinium sme preberali “ tvrdosť “ kávových zŕn . Závislosť stupna praženia a tvrdosti resp . predĺženie času mletia pri tvrdšom zrne . Tam som podal moju skúsenosť , že konkrétne tmavo prazena zmes amerik Buna espresso je TVRDÉ zrno a za rovnaku časovú jednotku sa namelie na gramy MENEJ ako nejaká Gardellina . Aj keď v sitku zaberá svetlo prazene pomlete zrno menej miesta / vmesti sa do sitka viac gramov ako tmavého zrna po okraj sitka / .. no vzápätí som bol upozornený že predsa svetlo prazene zrno je tvrdšie . S čím som viac-menej súhlasil , ale . Malo to ale ... a dnes som to aj na konkrétnom príklade objektivizoval . Nie je tam jednoznačná závislosť stupna praženia a tvrdosti zrna čo sa týka výslednej váhy v pake ... konkrétne : Ceado E37J , čas mletia 13 sekúnd , váha v pake 15 gramov , Buna espresso zmes - tmavé talianske praženie . Kavu som vymenil za svetlejšie prazenu Afriku Kenya a ponechal identicky čas mletia ... viete koľko bolo v pake ? ? 18 gramov !!! A opakovane ... na 16 gramov som sa dostal po skrátení času mletia na 11 sekúnd . Takze tak priateľu . Niet nad osobnú skúsenosť . Všeobecne pravidla zákony platia no existuju výnimky , a preto treba pochybovať a radšej si všetko overiť ako slepo veriť

Pekný večer .
01.04.2018 - 19:17:50
00
;) :) https://www.home-barista.com/reviews/profitec-pro-800-review-t44660.html

Prílohy:

2_profitec-pro-800-hydraulics-diagram-zoomed.jpeg
2_profitec-pro-800-hydraulics-diagram-zoomed.jpeg 54.71 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2018 - 19:36:47
00
Mne islo prave o ten poznatok priebehu tlaku ze ked mam stroj s rota a mam profilaciu tak si nasimulujem podobny priebeh a malo by sa to podobat ved aj ta pruzina je vlastne program a ta krivka az pokial pruzina neoslabne je stale rovnaka inak by nebola ten paradny proklamovany konstatny vysledok/opakovatelnost kazdeho sotu
A potom som sa tym chcel dostat k tomu ze ked kupis paku alebo masinu s profilaciou ze ci mozu mat rovnake vysledky s rovnakou kavou....
Inak aj mna ten lever laka ked budes riesit dalsie londinium tak daj vediet, je to aj ista forma estetickeho zazitku, mne sa napriklad strasne pacia stare faemy napr faemina lever 50-70 roky
01.04.2018 - 22:19:08
00
Chalani ja tiez mozem potvrdit ze ta Cabra je supa aj oproti gardellimu, kvalita zrna, kazda krabicka co otvoris je top kvalita a aj ceny rozumne
Vyborna je aj Burundi od nich
01.04.2018 - 22:21:46
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up