Podla mna sa jedna o ochranu pred stahovanim a aj pri zobrazovani v MOBAC pise "API key required". Celkom divne, ze to nikto neriesil, podla mna najlepsia mapa!
19.01.2018 - 10:57:00
00
je to presne naopak ako si poznamenal - ochrana voci mobacu a podobnym aplikaciam. Navyse, ako spravne chapem, tak tvorcovia MOBACU nechcu podporovat obchadzanie ochran a casto by to bolo asi aj velmi narocne/nemozne. Niektore servre bohuzial pre nas volia takuto cestu. Zdovodnuju to zvacsa nadmernou vytazenostou MOBACOM. Jedine work-around potom byva pouzivat aplikacie ktore maju licencne kluce (napr. OruxMaps ma na niektore servre co pouzivam ja)
24.01.2018 - 01:26:12
00
Existuje mapový zdroj ktorý používa kataster? Resp. je možné ho vyrobiť tak aby bral mapku z https://zbgis.skgeodesy.sk/ ?
Sem tam potrebujem mapku s číslami parciel a pri väčšom zoome sa dosť "narobím" napasovať vedľa seba čo ja viem 8 x 4 dlaždíc.
Jedná sa mi cca o takýto zoom https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster/?bm=zbgis&z=19&c=18.90172,49.05846#! laco ? Nevieš o niečom? Ďakujem
14.03.2018 - 10:10:16
00
bud existuje samostatna aplikacia, alebo nejaka nadstavba locusu, ktora zobrazuje parcely
mal som to na starom telefone - skus pohladat
14.03.2018 - 10:28:30
00
Ja ale potrebujem "stiahnuť" veľkú oblasť s veľkým zoomom ako obrázok do PC. S aktuálnymi číslami parciel. Vidieť online to vidím, no treba to obkresliť na papieri a dohľadať parcely na vysporiadanie.
14.03.2018 - 12:15:22
00
nainstaloval som si z repozitara (16.04 LTS) MOBAC. neboli tam vsak mapy cykloservera. bola to nejaka verzia 1.8.2 tak som preinstaloval MOBAC a vcil mam 2.0.1 ale tiez tam nie su mapy cykloservera. ja som si naivne myslel, ze ked prekopirujem nejake enablery (source a tilestore adresare) z win verzie co mam doma, ze mi to snad pojde aj na linuxe...
horkýže..
je to narocne doplnit ? ked o tym jeden nic nevie ?

podarilo sa mi najst kod pre google mapy, sice su nazvy asi v portugalcine (eslovaquia) ale to je jedno. tie nepotrebujem.
v notepade som ten kod prekopiroval a ulozil ako *.xml do adresara../mapsources
tato mapa ide....
skusal som 1. stranku a odkaz na mapove zdroje ale je (aj na trekbuddy) nefunkcny.

nedokazem ani korektne extrahovat obsah z linku na dropbox od Lakko
20.03.2018 - 08:59:27
00
K mojej problematike nikto nič? Nejde mapka.gku.sk s parcelami natiahnuť do MOBACu?
20.03.2018 - 15:56:54
00
Dagger, čo tak si pozrieť prvý riadok prvého príspevku tejto témy!
05.04.2018 - 09:00:42
01
laco tam som sa dival ako prve....je tam vari niekde napisane, ze v tej instalacke je kontent aj pre linux ? na to som prisiel az neskor. ale nedari sa mi vytvorit dalsi /druhy/ executable bit ...inak by som to uz mal....pise mi terminal, ze nevie vyalokovat dostatok pamate pre skopirovanie 4561234 files. tam som zamrzol. myslel som, ze mu vadi nejaky zostatok z predoslych instalacii, ktore nemali mapy ale "nezabral" ani prikaz PURGE mobile.atlas.creator

kaslem nato...tu mi nikto aj tak neporadi a momentalne neviem kam z konopi. stve ma, ze som si neuvedomil-nevsimol, ze instalacky pre win aj linux su v jednom pakete. ako som pisal, prvy mobak som instaloval z repozitara. dalsi /tiez bez cyklo map/ mobak priamo z mobak stranky. tu som execut. bit vytvoril este v pohode
05.04.2018 - 10:15:31
00
Dagger napísal:
laco tam som sa dival ako prve....je tam vari niekde napisane, ze v tej instalacke je kontent aj pre linux ? na to som prisiel az neskor. ale nedari sa mi vytvorit dalsi /druhy/ executable bit ...inak by som to uz mal....pise mi terminal, ze nevie vyalokovat dostatok pamate pre skopirovanie 4561234 files. tam som zamrzol. myslel som, ze mu vadi nejaky zostatok z predoslych instalacii, ktore nemali mapy ale "nezabral" ani prikaz PURGE mobile.atlas.creator

kaslem nato...tu mi nikto aj tak neporadi a momentalne neviem kam z konopi. stve ma, ze som si neuvedomil-nevsimol, ze instalacky pre win aj linux su v jednom pakete. ako som pisal, prvy mobak som instaloval z repozitara. dalsi /tiez bez cyklo map/ mobak priamo z mobak stranky. tu som execut. bit vytvoril este v pohode


Co som aktualne skusal je problem s novou javou, ak mas verziu 9 (java -version) tak treba spustat mobac cez prikaz:

java -Xms64m -Xmx1024M --add-modules java.xml.bind -jar Mobile_Atlas_Creator.jar

vyskakuju na zaciatku chyby, ale mapa z cykloservera sa da vytvorit. Na starsej verzii java 7 mi to slo ok, lenze ta uz nie je bezne v novych linux distribuciach.
05.04.2018 - 13:14:12
00
na linux si mozes dat javu aku chces (staci rozbalit niekde do adresara)
mobac potom spusti s absolutnou cestou k java
06.04.2018 - 08:40:08
00
KinDo napísal:
na linux si mozes dat javu aku chces (staci rozbalit niekde do adresara)
mobac potom spusti s absolutnou cestou k java


Mas pravdu, oracle javu si mozes stiahnut aj starsiu, a rucne rozbalit. Ja som pisal, ale o podporovanych verziach openjdk, ktore su bezne v repozitaroch.
06.04.2018 - 09:29:53
01
jasne
ak sa pouziva systemova java, tak (napr.) centos ma "nainstalovane" aj starsie verzie openjdk - ty si iba v /etc/alternatives nastavis, ktoru verziu chces pouzivat ...
06.04.2018 - 09:36:49
00
medzitym som si tu mapu vyrobil uz doma....a nechcem sa tym uz dalej zaoberat ale aj tak diky. :-)
06.04.2018 - 10:26:02
00
CAf Laco. Vedel by si my poradit kde by som nasiel tu mapu do MOBACU slovakia topo lc relief atd . ...


Predsa v MOBACu (viď prvý riadok tejto témy), ale pod iným názvom.
22.04.2018 - 09:54:21
00
keyboard_arrow_up