Nezaujate musim povedat ze nevidim v tych komentaroch ziadne utoky na nikoho. Kazdy si moze napisat svoj nazor a ked to tak citi a je o tom presvedceny tak je to OK. Na druhej strane ked romanovi kava z konickych chuti tiez je to OK. Ma na to svoje dovody.
Logicky ze ked sa diskutuje a hlada nejaka objektivna pravda tak nebudu mat vsetci rovnakeho favorita.
Ja som tiez zastancom plochych a nie konickych a pre espresso je to pre mna proste tak aj MK EK43 ma ploche a aka je oblubena v profi svete.
myslim ze mozem tiez hodnotit aj ked tu nevytahujem co vsetko mam ale mal som F10 rad som ho predal a teraz si vychutnavam MK peak a musim povedat ze na espresse to bol pre mna obrovsky skok dopredu a dalsi skok bol kupa precizneho tamperu s odladenim sitkom od IMS speci pre Pesado z australie ked som zazil co je to paradna rovnomerna extrakcia.
Na alternativy som sa ja osobne rozhodol ze najdem nejaky rucny mlyncek s konickymi kamenmi a to bude pre mna idealna kombinacia.
Ale vobec to neznamena ze compak je neviem aky, je to spica znacka a dobre stroje. Napriek spicovemu mlynceku som si aj tak nechal este macap m5d a aj s nim som spokojny, podstatne je podla mna vediet co pre koho ten ktory stroj prinasa a aby ten clovek bol so svojou zostavou spokojny ale rovnako sa da spravit paradna kava s masinami za strasne prachy ako aj s aeropresom a rucnym mlyncekom a to je zase moja skusenost.
05.04.2018 - 22:21:57
03
SmartSam napísal:
Chlapi, ako riesite situaciu, ked si chcete s niekym v pohode dat kavu v novej kaviarni a netusite, co vam donesu?

Pozriem na stroj, odhadnem moznosti a pytam si najmensiu kavu, aku vedia spravit, zamerne bez pojmologie (espressom casto nazyvaju plny pohar, pikolom ozajstne espresso alebo nieco mu podobne). Alebo pre istotu capuccino, mlieko to prerazi. A to vsetko myslim vazne. ;)
05.04.2018 - 22:23:49
02
SmartSam napísal:
Chlapi, ako riesite situaciu, ked si chcete s niekym v pohode dat kavu v novej kaviarni a netusite, co vam donesu?

Zavolam ho radsej domov a dame si ju v pohode na zahrade.
Dat si dobru kavu niekde v kaviarni chce robit neustaly prieskum a testovat a potom aj tak ked je ina obsluha je to cele zase inak, ale najst sa da vzdy aj ked je to ako s ihlou v sene-tazko
05.04.2018 - 22:26:01
00
Zľavnený La Marzocco GS3/MP na predaj, https://www.facebook.com/groups/297571267072113/permalink/894769050685662/?sale_post_id=894769050685662
06.04.2018 - 14:46:31
00
dobra masina a dobra cena
ale na dobru kavu to nepotrebujes, zazil som 100x: prides chlapik ma pred sebou KvdW Spirit alebo LM hocico a kava ..... nicmoc

drahe masiny nie su zarukou dobrej kavy
06.04.2018 - 21:10:50
03
Dnes som bol vo 5 points a reku skusim ten aeropress co tu furt Peto vychvaluje. Mali akurat Kenyu na mlynci tak ze dajte. Celkom dlho to trvalo nez to dotrepala a poviem pravdu keby mi vedla toho postavili rovnaku salku s neskou asi by som povedal ze je to ta ista kava. To nemalo ziadnu chut okrem tej obyc kavovej fadnej. Cakal som od toho nejaku super chut a neviem co ako ked si dam espresso a pod ale u mna velke sklamanie. Tetuska tvrdila ze je to zo 16g. Aj som sa kukal ze sa barista snazil, vazil presne na zrnko, vodu varil v tej speci konvicke aj cas asi strazil atd ale prislo mi 2,5 dcl "kavy" ktoru vidim pit ludi v praci v office ked si zaleju dve lyzicky rozpustneho zazraku :)
Sorry chalani ale musel som.
06.04.2018 - 21:17:40
00
ja robim aeropress tak 1.5dcl z cca 25-30g svetlej kavy... a od nesky to ma teda daleko. Ak si ale cakal espresso tak ta to aj muselo sklamat. Fyziku neoklames.
06.04.2018 - 21:26:36
00
Cakal som aspon nejaky naznak chuti, kenya byva taka aspon trochu acidnejsia ale toto bola cierna voda. Ved to ze ked chcem chut tak 30g kavy na 1,5 dcl a potom mam jeden balik kavy tak na 8 porcii co teda nie je nejak vela.
06.04.2018 - 21:30:35
00
A majú tam tento zázrak? (I keď ja sa tomu prd rozumiem ale asi je to niečo fajnove)

Prílohy:

Screenshot_2018-04-06-21-33-36-163_com.facebook.katana.png
Screenshot_2018-04-06-21-33-36-163_com.facebook.katana.png 1.63 MiB thumb_up0thumb_down

06.04.2018 - 21:35:09
00
Este asi nie, maju tam stale to velke ECM
06.04.2018 - 21:38:18
00
Mozno ze uz ho mali od 4-5.4 :)
Ked pisu 4.4 ze na kratke obdobie a scarinko tam bol 6.4
Urcite by bolo zaujimave take porovnanie ze ci ten barista z toho vytiahne ten rozdiel a ci to vobec stoji za to, to pojdem skusit.
07.04.2018 - 07:29:21
00
danyH napísal:
dobra masina a dobra cena
ale na dobru kavu to nepotrebujes, zazil som 100x: prides chlapik ma pred sebou KvdW Spirit alebo LM hocico a kava ..... nicmoc
drahe masiny nie su zarukou dobrej kavy

Su (boli?) tu ludia, co po takom niecom poskulovali, tak preto som to dal. Ale inak suhlas.
07.04.2018 - 11:03:48
00
scarinko napísal:
Dnes som bol vo 5 points a reku skusim ten aeropress co tu furt Peto vychvaluje. Mali akurat Kenyu na mlynci tak ze dajte. Celkom dlho to trvalo nez to dotrepala a poviem pravdu keby mi vedla toho postavili rovnaku salku s neskou asi by som povedal ze je to ta ista kava. To nemalo ziadnu chut okrem tej obyc kavovej fadnej. Cakal som od toho nejaku super chut a neviem co ako ked si dam espresso a pod ale u mna velke sklamanie. Tetuska tvrdila ze je to zo 16g. Aj som sa kukal ze sa barista snazil, vazil presne na zrnko, vodu varil v tej speci konvicke aj cas asi strazil atd ale prislo mi 2,5 dcl "kavy" ktoru vidim pit ludi v praci v office ked si zaleju dve lyzicky rozpustneho zazraku :)
Sorry chalani ale musel som.

Furt urcite nie, to si ma s niekym pleties ;) . Kupil som Aeropres a mlyncek z Aliexpressu (mimochodom velmi dobry a kvalitne spraveny za rozumny peniaz) ako alternativu na cesty a pre pripad odstavky mlynca. Kava z neho sa neda porovnavat z espressom, je to nieco uplne ine. Ani nemam za sebou nejak vela pokusov, uprednostnujem doma espresso, o.i. jeho priprava je rychlejsia. Chut zavisi od kvality suroviny, mnozstva kavy, vody, teploty, atd. Robil som napr. pre sestru Mzungu, 20g a asi 1.8dcl vody, a povedala, ze lepsiu kavu este v zivote nepila. Ale je to bezny konzument. V kazdom pripade kava z Aeropresu, Haria, Frenchpressu chuti inak, ako espresso, co ale neznamena, ze by bola zla, proste su v nej ine chute a ina koncentracia. Nazov Kenya nie je zarukou kvality kavy, je to len krajina povodu (aspon dufajme), mozno tam bol pes zakopany. Alebo si mal ine ocakavania, ktore sa nenaplnili. Aj k takemu sposobu pripravy sa musis "prepit" (napr. moja mama, 87r., povedala na Mzungu z Aeropresu, ze jej zalievana z mletej kavy (asi 1kg/4-5e) "je lepsia" :) ).
07.04.2018 - 11:24:53
02
Ta Kenya musela byť tmavsieho praženia inak si neviem predstaviť chuť podobnú neske. Plnenie 16g to je tiež aby sa nepovedalo. 1x som skúšal full city praženie v aeropress a nedalo sa to piť. Pre alternatívy volím max. stupeň praženia CITY, vtedy sa ukáže čo v tom zrne je. Osobné preferujem etiopske kavy . Aeropress a Clever drip si pripravujem denne v práci a je to mňamka a príjemné spestrenie k espressu doma.
V kaviarni by som si to nedal
07.04.2018 - 13:40:16
00
mendez napísal:
Ta Kenya musela byť tmavsieho praženia...
V kaviarni by som si to nedal

To ani neuvazujem ine, ako svetle prazenie, samozrejme! Z tmaveho to musi byt humus, bez ovocnych tonov.
V Nico cafe (PO) ano, obcas si tam dam s manzelkou Hario, pre zmenu.
07.04.2018 - 14:06:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up