Je to skôr vtip, ale tak...

Prílohy:

30441152_10211562688688313_5283021438658281472_n.jpg
30441152_10211562688688313_5283021438658281472_n.jpg 62.63 KiB thumb_up0thumb_down

09.04.2018 - 20:11:23
00
TomasTom napísal:
Opäť zavádzaš...
Kde som povedal, že tu nikoho cudzieho nechcem?
Na otázku som neodpovedal preto, pretože ju položil primitív s ktorým odmietam strácať čas (človek, ktorý bezdôvodne uráža druhého je u mňa primitív).


Tu je tvoj prvy prispevok, citujem:
" mladí ľudia boli vždy len nástrojom, energická masa bez životných skúseností a historickej pamäti reagujúca na jednoduché povely...
...česť výnimkám, ktoré sa však v dave stávajú číslom..."

Takze kto bezdovodne uraza druhych, ty tupe hnede hovno?

Na hrubé vrece hrubá záplata - keby si dokazal citat s porozumenim a precital si po sebe tie svoje povysenecke nenavistne vysplechy voci celym skupinam obyvatelstva, mozno by ti aj doslo na co som reagoval. Ale co cakat od skrachovancov, ktorych aj fuzkaty magianko kopol do ich vysusenych guliek....


Naposledy upravil MageZ dňa 10.04.2018 - 09:40:54, celkovo upravené 1 krát.

09.04.2018 - 20:11:49
02
TomasTom napísal:
Pišta... samozrejme som to nemyslel takto. Ide o politický postoj. Ak by nebolo pevného postoja Maďarska a Poľska, nie som si istý, či by Česko a Slovensko odolali.


To co nazyvas politickym postojom je len presun riesenia problemu na krajiny na hranici Europskej unie alebo budiz Europy. Na jednej strane sa pozaduje tvrda obhajoba hranic Europy a na druhej strane akasi suverenita kazdej krajiny. Predstav si fungovanie Slovenska ak by kazdy predseda okresneho uradu (alebo ani neviem ako sa ta funkcia vola) mal pravo veta. Vo vsetkych oblastiach. Obrana, bezpecnost, zdravie, skolstvo ... ak by som siel do detailov tak aj maximalna povolena rychlost, povolena hranica alkoholu v krvi ... Ta debata je marna. Asi sme odsudeni k tomu aby sme prezili dosledky vlastnych hluposti a pokusili sa z nich poucit. Uz nemam k tomu co dodat. Amen.
09.04.2018 - 20:52:41
00
pista napísal:
To co nazyvas politickym postojom je len presun riesenia problemu na krajiny na hranici Europskej unie alebo budiz Europy. Na jednej strane sa pozaduje tvrda obhajoba hranic Europy a na druhej strane akasi suverenita kazdej krajiny. Predstav si fungovanie Slovenska ak by kazdy predseda okresneho uradu (alebo ani neviem ako sa ta funkcia vola) mal pravo veta. Vo vsetkych oblastiach. Obrana, bezpecnost, zdravie, skolstvo ... ak by som siel do detailov tak aj maximalna povolena rychlost, povolena hranica alkoholu v krvi ... Ta debata je marna. Asi sme odsudeni k tomu aby sme prezili dosledky vlastnych hluposti a pokusili sa z nich poucit. Uz nemam k tomu co dodat. Amen.



Rozumiem. Podľa mňa sa to ale nedá porovnávať. Štát je takmer uzavretá množina, ktorú vytvorila štátotvorná etnická majorita. Teda rozsah/rozloha štátu sú aspoň teoreticky dané. Väčšina obsahu tohto priestoru je rovnaká, homogénna. Naproti tomu Európska únia je len konštrukt, zmluva medzi jednotlivými stranami. Sila vnútornej väzby u štátu je na diametrálne odlišnej úrovni ako napríklad v politickom projekte EÚ. Národný štát spája všetko, krv, kultúra, história, korene, proste všetko. Projekty ako EÚ, alebo Sovietsky zväz spája len a len propaganda. Áno historicky nemôžme opomenúť spoločné prieniky, ale vo výsledku nie sú najpodstatnejšie.

Áno, máš pravdu, EÚ nechráni spoločné hranice, členské krajiny to nerobia, Maďarsko zobralo svoj osud do svojich rúk, to je celé. Košeľa je proste vždy bližšia ako kabát. Dohody a zmluvy sú jedna vec, ale keď ide o život, všetko ide stranou.
09.04.2018 - 21:18:29
00
Donald už má jasno ako vždy.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/465408-usa-nevylucili-vojensku-odvetu-za-chemicky-utok-v-dume/

https://echo24.cz/a/ShdmT/dneska-uz-jsme-ochotni-verit-vsemu
09.04.2018 - 22:45:29
01
TomasTom napísal:
Národný štát spája všetko, krv, kultúra, história, korene, proste všetko.


Predsa len este jedna poznamka k narodnemu statu. Krv? Ani nekomentujem. Kultura? Mozes upresnit? Aka kultura spaja Slovensko? Historia? Tu sme zavrhli. Za historiu pokladame Svatopluka a potom az Sturovcov. Korene? Tadeto preslo vsetko - Turci, Tatari, Madari, Cesi, Svedi, Francuzi, Taliani ... vsetci tu ponechali cast svojich korenov. Spajaju nas len politicke hranice co sme ziskali z milosti Wilsona po upravach Hitlerom, Stalinom ... Na severe sa do toho miesaju poliaci, na juhu madari, na vychode rusini a na zapade zahoraci. Kazda dolina sa odlisuje Kysuce, Orava, Liptov, Zemplin, Gemer .... toto chces nazvat narodnym statom? Ano napr. SNS sa pokusa to prezentovat ako narodny stat ale vieme, ze cistokrvnych slovakov najdeme len v zapadnutych izolovanych osadach - inak je to geneticky velmi pestra zmes.
09.04.2018 - 22:50:21
09
A to pišta nespomenul nemeckých kolonistov, rumunských valasov, ktorí mali obrovský vplyv na našu kultúru... nárečia, slovná zásoba, kultúrne zvyky, tradície a ďalšie vplyvy... a mimochodom, tá tvoja krv zase znie ako by dobrý slovák mal byť čistá rasa... niečo mi to pripomína... ono to síce nehovoríš priamo takto, ale z tých tvojich rečí, aké tu prezentuješ, jasne cítiť nacionalistické myšlienky a od nich je už iba krôčik k nacistickým ideálom.
10.04.2018 - 10:06:12
01
TomasTom napísal:
Vieš, niekto jednoducho nechápe, že nestranná, objektívna žurnalistika neexistuje. Existuje len propaganda. Žiadne médium na Slovensku neinformuje, ale manipuluje. Myslím, že sa dá spraviť jednoznačná čiara medzi dvoma tábormi. Na jednej strane Denník N, SME, Plus 7 dní, Týždeň, HN, Pravda, Topky.sk, Info.sk, Aktuality.sk, TV Markíza, TV JOJ, a veľa ďalších a na strane druhej Hlavné správy.sk, Slobodný vysielač.sk, Protiprúd.sk, Zem a Vek, Extraplus a zopár ďalších. Všetky tieto média sú súčasťou propagandy. Treba konštatovať, že tá západná, proeurópska, antinárodná, proimigrantská má jednoznačnú prevahu. O to je paradoxnejšie, že práve tá strana, ktorá ma neporovnateľne väčšiu silu sa tak veľmi bojí tej druhej strany.

Ja osobne sledujem obidve strany, jedine tak si môže človek ako tak spraviť aspoň čiastočne nestranný pohľad na vec. Žiaľ väčšina ľudí je zásadne buď v jednom tábore, alebo v druhom. A preto sa tieto dve strany odmietajú pochopiť, pretože odmietajú toho druhého spoznať a konajú len v mantineloch tej "svojej" propagandy.


To ze ty nechapes, aky je medzi tymi tabormi rozdiel, neznamena ze tam ten rozdiel nieje a ze to ostatni takisto nechapu. Tie tvoje dva tabory sa rozlisuju jednak serioznostou - v jednom moze pisat clanky hociaky lolo bez akejkolvek kontroly, vid hlavnespravy.sk, v tom druhom tabore su tie spravy jednak pisane ludmi ktori maju na to vzdelanie, a tie spravy su kontrolovane a su pri nich uvadzane zdroje. Takisto jeden tabor je dokazatelne financovany zahranicim (napr. Zem a Vek). To, ze sa snazis vsetko bez rozdielu tahat do zumpy presne podla vzoru ruskej propagandy ti na tvojom obraze hrdeho narodovca velmi nepridava.

V klude mozme ist pekne jednotlivo - daj mi priklad clanku kde v Denniku N, Sme pisali nieco co je overitelne klamstvo. Na serveroch hlavnespravy a im podobnych je dokazatelnych hoaxov pozehnane.
10.04.2018 - 11:13:00
03
Vcera stotisicova demonstracia v Madarsku, a samozrejme retardi z toho obvinuju Sorosa. Vobec im nedochadza ze ludia v Madarsku aj na Slovensku su naozaj nespokojni.

--dnes o 16:00 je v BA dalsi protest, namiesto piatku
15.04.2018 - 12:11:56
00
To v Maďarsku ma trochu prekvapuje (myslím tá demonštrácia).Veď tam boli voľby pred týždňom...proti čomu protestujú? (pýtam sa tak rečnícky viac-menej).U nás majú protesty legitimitu aspoň v tom ,že od volieb už ubehol nejaký ten piatok a udalosti čo tu boli vyvolávajú veľa pochybností...ale tomu Maďarsku nerozumiem
15.04.2018 - 17:25:19
00
Mix vhodne zmanipulovanej masy mediami v hrsti Fideszu a vhodne upravenych volebnych zakonov ... mam hrozu z toho, ze su snahy aj u nas. Len sa pozrite napriklad na "reznikovatenie" RTVS.
15.04.2018 - 19:00:58
00
v tom Maďarsku no keď fidesz a jobik majú 70% tak tu naozaj nie je o čom.Proste maďari sa rozhodli a treba to tak brať aj o tom je demokracia.
A u nás to pomaly slabne a slabne.na fica sa pomaly zabudne a volby sú až o dva roky.
15.04.2018 - 22:36:06
00
demokracia je aj o tom, ze nie je cielene likvidovana nepohodlna tlac, alebo ze si vladnuca strana neprepise volebny zakon tak, aby sa pri moci zabetonovala aj za cenu sliapania po ustave
15.04.2018 - 23:00:23
01
nemyslím si,že by Orbán šliapal po ústave,ale nerobím si o ňom žiadne ilúzie, na druhej strane v roku 2015 spravil ten kľúčový krok ktorý mala spraviť Merkelová.
15.04.2018 - 23:03:13
00
"vypadol" z okna
https://zpravy.idnes.cz/maxim-borodin-rusko-novinar-smrt-zoldneri-syrie-f6b-/zahranicni.aspx?c=A180416_101753_zahranicni_kha
16.04.2018 - 13:28:25
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up