Toto. Ked ides z BA od Lafranconi smer hranice a chces ist na Berg, musis prejst cez cestu. Donedavna sa dalo chodit tam kde je ten kruzok napravo, teraz uz len tam kde je kruzok nalavo. Nie je tam prechod a ziadne auto tam nezastavi. To ze je tam 70 neriesi naozaj nic. Ak to vidim ako problem len ja, tak OK, ale dnes tadial krizovalo cestu vela ludi a nepride mi to tam v silnej premavke komfortne.

Prílohy:

2018-04-14 08.36.49 pm.jpg
2018-04-14 08.36.49 pm.jpg 407.5 KiB thumb_up0thumb_down

2018-04-14 08.38.40 pm.jpg
2018-04-14 08.38.40 pm.jpg 246.42 KiB thumb_up0thumb_down

14.04.2018 - 20:43:09
00
cervo Na mapke, ktoru som si zobral z jedneho cyklo pristresku v AT, je emailova adresa regionalnej kancelarie pre turizmus v tej oblasti: carnuntum-marchfeld@donau.com. Skus sa informovat u nich. Maju aj stranku: www.carnuntum-marchfeld.com/
14.04.2018 - 20:48:50
00
cervo napísal:
Nie je tam prechod a ziadne auto tam nezastavi.

to mas odkial ze ziadne auto nezastavi? hruby odhad je ze treti rakusak ktory uvidi ze uz tam chvilu stojis ta pusti a s trochou stastia prvy slovak ktory sa sialene neponahla... mimochodom za tie 3 roky "cestnej kariery" som tam este problem nemal a teda "parkrat" som tadial uz prechadzal.

nehovoriac o tom ze na krizovatke v bergu ma/nas pravidelne pustaju (dnes tiez) z vedlajsej cesty od hranice kde je rovnaka stopka ako na tom mieste ktore popisujes ze ostalo otvorene.

ano su tam 2 problemy - slovenski vodici ktori sa ponahlaju do hainburgu kupit ristorante pizzu lepsej kvality a (pri vsetkej ucte) "pripady" na bicykloch ktore sa ponahlaju este viac a po prejdeni 3 aut sa vrhnu pod stvrte aby boli rychlejsi...
14.04.2018 - 20:58:01
00
Diky init, skusim im napisat.

stax som rad ze si tam nikdy nemal problem, ale nepozeras sa na menej skusenych cyklistov. A dnes tam naozaj nikto z kolony BL znaciek nezastavil, vsak tam nie je prechod, tak nie je preco.
14.04.2018 - 21:04:16
02
preco maju rakuske urady riesit demenciu slovenskych vodicov s ktorymi maju problemy slovenski neskuseni jednotlivci? :) lebo radu na prechod na druhu stranu som tam este nevidel.

(toto uz je len retoricka otazka)
14.04.2018 - 21:06:23
00
Dam ti pragmaticku odpoved na retoricku otazku - pretoze ked sa tam stane nehoda, je to na rakuskej strane a zhorsia sa im statistiky. A moj zaujem je aby sa neskuseni (aj skuseni) jednotlivci mohli bezpecne(jsie) dostat na druhu stranu. Takze vyskusam napisat a uvidim kam sa dostanem. Ale aby to bolo brane vazne tak by to chcelo nejaku masovejsiu podporu, takze ak to ako problem vidim len ja, asi s tym daleko nezajdem.
14.04.2018 - 21:15:39
01
cervo Potom daj vediet co si sa dozvedel :). Osobne som na tom useku problem nemal, lebo cez cestu prejdem na jedno slapnutie pedalom, ale viem si predstavit, ze pre rodinu s detmi to musi byt adrenalinovy zazitok.
Rakusaci maju pri skolach/skolkach merace rychlosti a prechody su zretelne oznacene, tak si myslim, ze nieco s tym budu robit aj v tomto pripade.
14.04.2018 - 21:18:39
00
Ak ides z lafra do bergu tak to zober po cyklotrase do kitsee cez petrzalku. Po hradzi az k snp tam okolo incheby, na druhu stranu a skrz sidliako ide regulerny znaceny cyklochodnik. V podstate az na hranicu s AT po kopcianskej mas mimo cestny cyklochodnik a z kitsee do bergu idu tiez nejake cyklotrasy mimo hlavnej cesty, je to podla mna aj bezpecnejsie a hlavne da sa to ist aj na cestaku co teda cesta z hranice berg do bergu nie vzdy
14.04.2018 - 21:24:59
01
cervo napísal:
Dam ti pragmaticku odpoved na retoricku otazku - pretoze ked sa tam stane nehoda, je to na rakuskej strane a zhorsia sa im statistiky. A moj zaujem je aby sa neskuseni (aj skuseni) jednotlivci mohli bezpecne(jsie) dostat na druhu stranu.

pragmaticka odpoved by to bola keby sa tam ta nehoda stala. o ziadnej neviem. nehovoriac o tom ze som uz pisal ze este som tam nikdy nestravil "obmedzujuci" cas pri snahe prejst na druhu stranu a tiez ako som uz pisal este nikdy som tam nevidel zufalych ludi ktori sa na druhu stranu dostat nevedia.

a ze som taky trufaly, ako dlho si tam dnes stal ze robis taketo katastrofalne zavery?

a az taky prvoplanovy ako scarinko som nechcel byt - ze suvisla cyklotrasa do bergu ide cez kitsee priamo zo slovenska bez krizovania nejakeho problemu :)

na BOZP skoleni nam prezentujuci pri teme starostlivosti o kvety zamestnancami povedal krasnu vetu ktora sa v tejto situacii celkom hodi - "some people care too much" a hladaju problem kde nie je kedze sa o tie kvety stara externa firma.
14.04.2018 - 21:31:56
00
Nuz, some people care a ini neriesia. Ak ta to netrapi, neries, ale cudujem sa ze tu do mna rypes, neviem ako by ti to uskodilo keby ten prechod bol bezpecnejsie rieseny. Dnes som to krizoval dvakrat a nie, nemam relevantne statistiky a vyskum, len skusenost a empatiu. Viem si to proste predstavit lepsie ako to je teraz, ak ti to vyhovuje, neries.
14.04.2018 - 22:03:08
08
este stale si nepovedal ako dlho si tu kriticku situaciu dnes sledoval ze sa z teba stal taky angazovany bratislavsky aktivista.
v kazdom pripade ta suvisla cyklotrasa do bergu je z pod stareho mostu o 900m dlhsia ako sa dostat rozbitou betonkou na hranicu a riskovat kriticky prechod cez cestu :) ak chces nieco riesit tak vyries tu rozbitu betonku ;) alebo este lepsie mal si riesit zrusenu europsku cyklotrasu pri river parku - tam na rozdiel od hranice je problem a dost velky.

btw je rozdiel medzi some people care a some people care too much :)
14.04.2018 - 22:17:15
00
Prechod tam podla mna neurobi inac by tam uz davno bol. Mohlo by to byt aj nebezpecne keby tam mali auta brzdit pripadne by sa mohli tvorit kolony ako ked je na slovensku sviatok a v AT nie :D
Osobne nemam nic proti prechodu tam ale myslim ze to nedaju, zas az tolko ludi tam nechodi.
14.04.2018 - 22:29:47
00
Ta "suvisla" cyklotrasa prechadza ponad obchvat, kde (pokial viem) musis zniest bicykel dole schodmi. Okrem toho krizujes mnozstvo vacsich a mensich ulic. To mi nepride ako suvisla cyklotrasa - ci myslis nejaku inu? Cyklotrasa pri River Parku je problem a verim ze sa Cyklokoalicii, ktora na to tlaci, nieco podari vyriesit.

Nestal som na tom prechode dlho, nerobil si vyskum a nie som angazovany aktivista. Proste tadial chodievam aj s menej skusenymi cyklistami a chcem sa spytat relevantnych ludi, ci tam planuju nieco spravit a ak nie, tak apelovat, ze by bolo dobre pre komfort a bezpecnost cyklistov nieco spravit.

Betonku by si mohol riesit aj ty ak ju povazujes za problem, ak to nie je too much caring.

scarinko vplyv na dopravu musia zvazit relevantni ludia a ano, budu s tym asi mat problem. Ale ten argument ze len preboha neobmedzme cestnu dopravu je to preco chodniky, parkovanie a cyklo infrastruktura v BA vyzera ako vyzera. A ak ste isli po tej ceste medzi hranicami a Bergom pocas pekneho vikendu, nemozete povedat ze tam az tolko ludi nechodi.

Takze uz tu nespamujme, budem ten iniciativny blbec co skusi dostat nejake stanovisko od rakusakov. Lebo mna to zaujima, ak uz ostatnych nie.
14.04.2018 - 22:42:45
01
vidim ze si zjavne po petrzalskom korze nikdy nesiel a netusis ako je vedena cyklotrasa na kopcianskej :)
14.04.2018 - 22:46:26
01
scarinko Protirecis si. Ked tvrdis, ze tam az tolko ludi nechodi, nie je preto dovod na kolony :). Cyklotrasa ma byt bezpecna a ked krizuje frekventovanu cestu, mal by byt bud zabezpeceny bezpecny prechod alebo by ju nemala krizovat vobec.

V inej teme si negativne zhodnotil stav cyklochodnikov v AT, a usek na ktory poukazal cervo je len dalsim dokazom, ze stav nie je idealny. :)
14.04.2018 - 22:48:14
00
keyboard_arrow_up