Skvele to byva aj okolo Incheby. Rozbite flase a sklo je klasika. Siroky cyklochodnik, siroky chodnik a ludia zasadne chodia po cyklochodniku, pripadne este lepsie roztahani na celu sirku chodnik+cyklochodnik.
15.04.2018 - 11:06:48
02
No tak ja cez ten "prechod" pri colnici chodim od cias ked sa zrusili hranice (10 rokov?) a v zivote mi tam ziadne auto nedalo prednost. Osobne je to pre mna ale ovela prijemnejsia cesta nez cez petrzalske korzo a Kopciansku, mozno je to trochu iracionalne, ale tak to je. Okrem toho castokrat neviem kade pojdem, a tam sa mozem rozhodnut ci smer Hainburg, alebo Berg-Kitsee alebo Berg-Edelstal, je to taka vhodna krizovatka. Pripadne som odtial este chodil aj cez byvalu hranicnu asfaltku k bunkru BS-8.

Vcera som bol teda dost neprijemne prekvapeny ze to blizsie pripojenie je definitivne prehradene, este minuly rok tam bola medzera. Ta vzdialenejsia spojka za colnicou (ta sikma cesta) je oficialna rakuska cyklotrasa? Na mapy.cz vyznacena je... ak je to oficialne znacene a cislovane (Bxx), tak by tam mozno mohli vyznacit prechod.
15.04.2018 - 11:17:04
01
Odpoviem sa sebe, je tam R1 Jubiläumsradweg, ktora zacina presne na tom mieste:

https://www.bergfex.at/sommer/niederoesterreich/touren/radfahren/27470,r1-jubilaeumsradweg/

To by tam ale ten prechod fakt mohli spravit.
15.04.2018 - 11:46:11
00
MageZ Petrzalske korzo pri Inchebe ma inspirovalo ku kupe lepsich plastov s ochranou proti prepichnutiu. Odvtedy nosim nahradne duse len ako extra tazitko. Rozbite sklo je podla mna od individui, ktore sa chodia v noci ozierat do Sadu Janka Krala a cestou naspat domov sa zbavuju nadmernej zataze. Na inych cyklo cestach som tolko skla, ak vobec nejake, nevidel.

Pozor na kritizovanie chodcov na bratislavskych cyklo cestach na tomto fore, lebo budes oznaceny za neohladuplne a netolerantne hovado. :D
15.04.2018 - 11:47:47
02
Hosť napísal:
vravim ze si tam zjavne nebol - na kopcianskej po bratsku je cyklotrasa na lavej strane cesty - teda krizujes jednu ulicu (po bratskej) kedze vedla teba ide zeleznica ktoru nekrizuje ziadna cesta. po kopciansku je korzo tam mas suvisle ciary v ktorych mas ako cyklista ist. menej google maps - radsej si to niekedy prejdi - zistis aka sialene husta premavka je v kopcanoch po tom co prejdes popod nadjazd bratskej...

a ked sme uz pri tom - ja problem na hranici nemam a staci mi to znacenie ktore tam uz rakusaci spravili. vravis ze ho maju neskuseni cyklisti - ti urcite nebudu mat problem s pripadnym spomalenim kedze aj tak idu pomaly ;)

Neviem ako to ratas ale v smere z AT na Kopcianskej hned na zaciatku krizujes priechodom Kopciansku (1x), potom krizujes zopar minimalne vyuzivanych vjazdov (neratam), dalej 3 pomerne dost vyuzivane vjazdy do "priemyselnych arealov" cez ktore su vyznacene priechody pre cyklistov, dalsi priechod cez Kopciansku pri krcme, par neoznacenych vjazdov, pri zastavke mas prikaz zosadnut z bicykla a hned za nim priechod na druhu stranu Kopcianskej cesty. To vsetko na spominanom useku po Bratsku, celkovo 6 krizeni a to neratam vjazdy a prikaz zosadnut. V pokracovani mas kopu dalsich vjazdov, prerusenia, zastávky a pri Einsteinovej pri nadchode provizorne schodisko (pre stavenisko je cesticka pre cyklistov uzavreta a nahradena docasnym piktakom), popod ktore treba kluckovat aby som sa dostal k vytahu. Prikladam par fotiek z minuleho tyzdna (suradnice su mierne posunute ale ulica sedi).
Inak uz som z Kopcianskej doprevadzal par Rakusanom na ebajkoch k Inchebe, lebo boli vystraseni nasmrt kam sa to dostali.

Prílohy:

P4112767.JPG
P4112767.JPG 553.75 KiB thumb_up0thumb_down

P4112741.JPG
P4112741.JPG 639.23 KiB thumb_up0thumb_down

P4112712.JPG
P4112712.JPG 786.93 KiB thumb_up0thumb_down

P4112691.JPG
P4112691.JPG 533.88 KiB thumb_up0thumb_down

P4112703.JPG
P4112703.JPG 623.35 KiB thumb_up0thumb_down

16.04.2018 - 16:40:01
03
"Inak uz som z Kopcianskej doprevadzal par Rakusanom na ebajkoch k Inchebe, lebo boli vystraseni nasmrt kam sa to dostali."

Ked sa nezlakli tych nadrzi, ktore ma OMV na vychodnom okraji Viedne a vedie pomedzi ne cyklotrasa, tak Kopcianska ich sotva mohla na smrt vystrasit :P.
16.04.2018 - 18:29:25
01
Asi tak, ja som okolo tych nadrzi pekne pobludil na presmesti viedne takze nejaka kopcianska je proti tomu krasne rovna cesta :)
16.04.2018 - 19:14:37
00
Tak zas Viedencania sa vo Viedni asi lepsie zorientuju ako v Bratislave. Ked budem mat v lete vela casu skocim sa tam pozriet. Stale mam ale pocit, ze keby na tej Kopcianskej nebola cesticka pre cyklistov mimo "cesty" ale napr. by boli na vozovke pruhy pre cyklistov, tak by ti turisti isli akosi logickejsie, priamejsie a nesnazili sa dostat napr. na Rusovsku cestu apod.
16.04.2018 - 19:57:20
02
Žigo myslis tie priemyselne arealy ktore su cez vikend zavrete kedy realne hrozi ze nejaka rodinka pojde cez "problemove" miesto na hranici? ruku na srdce kolkokrat v zivote si zosadol pri znacke zosadni z bicyklu a od tej znacky poslusne tlacil bicykel az pokial ti ina znacka nedovolila opat nasadnut?
Hosť napísal:
a ked sme uz pri tom - ja problem na hranici nemam a staci mi to znacenie ktore tam uz rakusaci spravili. vravis ze ho maju neskuseni cyklisti - ti urcite nebudu mat problem s pripadnym spomalenim kedze aj tak idu pomaly ;)

dolezita cast toho citatu - to si samozrejme odignoroval :)

kopcianska je lepsi sposob ako sa dostat do bergu ako po hradzi. tym to z mojej strany uzavriem.
16.04.2018 - 20:07:51
00
Tak jasne, a okrem toho do Kittsee je to tadial aj ovela blizsie (Kittsee spominam preto lebo odtial ide cyklocesta dalej na juh do Pamy, k jazeru atd...), netreba robit dlhu obkluku k Lafranconi.
Inak vytah pri inchebe funguje a fungoval vzdy ked som tadial siel. A netreba ani vystupovat z biku, rovno sa da na nom vletiet dnu :lol:
16.04.2018 - 20:21:57
02
Hosť napísal:
Žigo myslis tie priemyselne arealy ktore su cez vikend zavrete kedy realne hrozi ze nejaka rodinka pojde cez "problemove" miesto na hranici? ruku na srdce kolkokrat v zivote si zosadol pri znacke zosadni z bicyklu a od tej znacky poslusne tlacil bicykel az pokial ti ina znacka nedovolila opat nasadnut?

dolezita cast toho citatu - to si samozrejme odignoroval :)

kopcianska je lepsi sposob ako sa dostat do bergu ako po hradzi. tym to z mojej strany uzavriem.

Rodinku som tam stretol mozno jednu a celkovo na tej cesticke pre cyklistov medzi stanicou a D2 stretnem tak 1-2 cyklistov max. Povedal by som, ze tak 90% cyklistov tam stretavam na ceste, kedze je to daleko pohodlnejsie. Na strave to tak tiez vyzera.
Co sa tyka zosadania pri prikaze- niekolkokrat mesacne, podla toho kadial jazdim. Za zivot to bolo urcite niekolko stokrat.
Vetu o pomalych cyklistoch som ignoroval, kedze si ich spominal v suvislosti s hranicou a Bergom, o ktorom som nepisal.
iron.hide mne tiez vytah vzdy prisiel a tiez sa don snazim dostat bez zosadania, to je pre mna skor taka atrakcia. To v Ziline nemame :$
16.04.2018 - 20:56:50
00
Cesta od stanice je pohodlnejsia len po kolajnice, potom sa znenazdajky zacinaju objavovat vymole, hrboly a ine kostitrasy :).
16.04.2018 - 21:07:33
00
Mne uz obcas ten vytah neprisiel a tak ma to nasralo ze som to radsej obchadzal po viedenskej ako by som zliezol z bajku :)
16.04.2018 - 21:38:06
01
KOpcianska je des, na cestaku uz uplne, a s detmi tiez nic moc (vela dodavok a nakladiakov).
Ten prechod na hranici je detto, s dieta som si dal radsej na trailgator, inac aby noekto pustil, to nie. ked idem sam tak si vynutim prednost, to nemam problem.
Mohli by to lepsie vyznacit na to ako maju porobene cyklotrasy inde, lebo hlavne slovaci to dost ignoruju.
17.04.2018 - 07:22:31
03
https://dennikn.sk/1099519/tyzdne-mesiace-aj-rok-tri-priklady-ako-dlho-treba-cakat-kym-sa-pohne-s-problemami-cyklistov-v-bratislave/?ref=mpm
18.04.2018 - 17:00:51
00
keyboard_arrow_up