Ahojte,

nedávno som si kúpil nový bicykel Ghost SQUARE CROSS 1.8 AL. Viem že sa tu krosové bicykle príliš veľkej oblube netešia, ale aj tak. Bicykel pri prejazdoch cez drobné nerovnosti (popraskaná cesta, dlažba na ceste) vydáva hrkotajúci zvuk. Keby som ho mal popísať, pripadá mi ako keď sa trasú oceľové blatníky (bicykel žiadne nemá). Bol som prvý krát na predajni na garančnej, kde som povedal aj o tejto chybe. Bicykel som si prevzal späť ale stále hrkoce. Tak som sa vrátiľ na predajňu znova kde sa na ňom previezli. Povedali mi, že žiaľ je to akoby proste taká odpružená vidlica, ktorá netlmí späžné rázy a je to jej vlastnosť. Celé sa mi to ale nezdá, viem že tá vidlica je nič moc, ale aby vydávala takého hrkotanie? Hlavne aj pri veľmi jemných nerovnostiach kde vpodstate pri jej kvalite ani nepruží? zvuk som aj nahral ale cez telefón je to aj tak veľmi skreslené. Každopádne si s tým neviem dať rady. Nejako sa mi nechce veriť že by Ghost alebo výrobca vidlice vôbec toto vypustil na trh. Ak je to teda vôbec tá vidlica :/

Môže to byť naozaj tou lacnou odpruženou vidlicou? Alebo mi to tam hrkoce pravdepodobne niečo úplne iné?

Vďaka za rady.
17.04.2018 - 19:21:31
00
Nemas tam nahodou bowdeny vedene vnutrom ramu? Ak su zle uchytene moze to sposobovat taketo zvuky, mne to obcas robi na Meride a su to tie bowdeny :-)
18.04.2018 - 09:21:16
00
Myslíš lanká? Tie sú vedené spodom rámu, prídu mi celkom dobre uchytené. Tiež som si myslel že by to malo byť ono, no asi nie je :| Fakt mi nejde do hlavy ako tak môže hrkotať vidlica ako tvrdia oni, a považovať to za normálne. Toto je podľa mňa vec ktorú by nemal robiť bicykel za 100 eur z hypermarketu.
18.04.2018 - 09:36:46
00
este by mohla hrkotat na volno upevnena tasticka na rame ... mnohe maju take umelohmotne pracky cez ktore sa prepchava suchy zips ... detail, ktory som si tiez uvedomil az po case (okrem bowdenov, tie som vnutri našponoval, plus poriadne na pevno uchytil tasticku, a je ticho jak v hrobe) :)
18.04.2018 - 20:04:25
00
Taštička je upevnená ok, plus toto je iný typ hluku. Je to také hrkotanie, akoby bolo najaká kovová časť zle upevnená. Ako som už písal, pripomína mi to hrkotajúce kovové blatníky. Písal som aj mail výrobcovi vidlice, som zvedavý na odpoveď. Nejako by som to neriešil ale ten zvuk mi príde fakt otravný, a ešte k tomu nový bicykel...
Pridávam aj zvukovú nahrávku, no je to dosť skreslené keďže je to len záznam z telefónu. Zhruba od nejakej siedmej sekundy to je počuť.
https://vocaroo.com/i/s0Rb30YQ5Z02
18.04.2018 - 20:37:10
00
No to pocut ako ked klepu bondeny o riaditka.Skus ich stiahnut nejakymi paskamy.
19.04.2018 - 19:57:41
00
Neviem lanká som skúsal počas jazdy pridržiavať, neskôr som ich aj lepil pri riaditkách k sebe izolačnou páskou a nič to nepomohlo. Stále to klepalo rovnako. Písal som mail na ofiko Ghost a aj SR Suntour s otázkou či je to normálne alebo na reklamáciu a čakám na vyjadrenie. Rozmýšlam že to dám reklamovať, no neviem či mi to pomôže. Veď sa môžu previesť na podobnom bike čo majú aj na predajni a porovnať, podľa mňa som chytil nejaký vadný kus :?:
20.04.2018 - 19:37:16
00
Este skus dotiahnut hlavove alebo rychloupinaky.
20.04.2018 - 19:51:54
00
Problém je to že toto majú robiť oni a nie ja. Nekúpil som si ten bicykel aby som si ho teraz servisoval a motal sa okolo neho, chcel som sa voziť :?: A identifikovať problém by mali predsa vedieť oni čo tam tie bicykle predávajú a aj servisujú a nie ja čo sa do toho prd vyznám.
Respektíve oni ho identifikovali ako nekvalitnú vidlicu u ktorej je klepanie normálne, ale neverím že to má cez jemný terén (resp to ani terén nemusí byť) klepať ako stará šaragla. A že by Ghost resp SR Suntour vypustil na trh takúto sračku sa mi nechce veriť...
20.04.2018 - 19:58:59
00
Tak uz len reklamovat.
20.04.2018 - 21:23:30
00
Demontuj kolesá a skús či nieje problém tam,potom skús zatriasť rámom,pootacaj hore dole,niekde musí byť problém.
20.04.2018 - 21:35:21
00
Mne sa zdá že to ani je je počuť keď bicyklom "trepem" len tak staticky mimo jazdy ani keď sa snažím. Stačí si ale na bike sadnúť, ísť aj v nízkej rýchlosti a zrazu je to dobre počuť.
20.04.2018 - 22:07:29
00
Skús obrátiť bike hore kolesami a zatoc s nimi.
20.04.2018 - 22:13:51
00
Mozno brzdove platnicky - na niektorych brzdach hrkocu a pranasa sa zvuk pomaly celym ramom. Skus pocas hrkotania jemne pribrzdit ci sa zvuk strati.
21.04.2018 - 00:22:23
00
Pravdepodobne ti zadna brzdova hadicka klepe niekde o ram. Skus ju zachytit paskou niekde uprostred spodnej ramovej trubky- tam kde mas vedene lanka radenia. Pripadne ju na skusku pripaskuj v 2/3.
21.04.2018 - 11:21:30
00
keyboard_arrow_up