No mozno by este pomohlo vymenit !!!mineralny olej v systeme.
Vzhladom na to, ze ho tam ide par ml., je vhodne kupit Sh. original. Cca. 80 Sk deci - odleju v dobrych bike shopoch.

Btw. piestiky idu v pohode vybrat z tela brzdy. Niekde v manualoch sice spominali, ze by sa to nemalo robit, ale mne uz jeden piestik vypadal ked som menil olej a nedopatrenim som postlacal paku. Zasunul som ho naspat + naplnil/odzdusnil a ziadny problem.
Takze ich mozes skusit vybrat - trosku okupat v mineralnom oleji a zasunut naspat. Experimentalne ich mozes zrkadlovo vymenit a uvidis :D

Miernu nesymetriu v chode piestikov mam aj ja, ale neskrta to.
22.03.2006 - 20:14:26
00
mno jo, zial ten mineralny olej som v PN v ziadnom obchode nenasiel. A odvzdusnovaci kit na SH brzdy taktiez nie. Takze to zatial necham tak, ako to je, mozno sa to po urcitom pocte brzdeni troska upravi. Teraz je to viacmenej dobre, len stale je tam urcita asymetria. Ale je to ovela lepsie ako predtym...
22.03.2006 - 20:31:09
00
ked mas otovrenu nadrzku, tak tu paku aj stlacas, takze tie piestiky sa ti aj vracaju na mieste


tak toto som vazne nepochopil. pomoze mi niekto? :)


Malo tam byt, ze sa vracaju na miesto, povodne miesto, resp. do vychodzej polohy, takze tam mas stale len tolko kvapaliny, kolko sa tam da naliat a nic viac.
23.03.2006 - 08:41:17
00
Neviem, či to ešte považuješ za problém, ale na začiatku si písal, že máš piestiky nerovnomerne vystrčené. Pri Sh XT predné piestiky reagujú o niečo skôr. Je to konštrukčná záležitosť, malo by to pomáhať lepšiemu dávkovaniu brzdnej sily. Pri slabšom stisku zaberajú tie zadné platničky menej.
23.03.2006 - 19:29:28
00
Toto je dobra tema. Tiez riesim brzdy a rozmyslam nad prechodom na kotuce, aspon viem, co nebudem kupovat. Vdaka za info. Co tak bzdy Formula K18? Pocul som nane same dobroty. Su dost drahe. Mna osobne by prerabka z Veciek na Formuly stala se vsim vsudy cca 14000 Sk - to akoze pre mna. Dalej mi ponukol XT, tie som po tomto fore vylucil. Este som nechal v hre AVID Bar Ball 7, tie by akoze pre mna stali aj s pracou 8850 Sk. Pani, viem ze toto je kolegovo forum, ale budem vdacny za vase nazory. Dakujem :wink:
23.03.2006 - 19:46:10
00
Hej, vsimol som si, ze predne reaguju skor, to neberiem za problem. Problem je v tom, ze lava strana reaguje skor a intenzivnejsie ako prava. Ak ma pamat neklame a ak su tu spojene nadoby, niekde to musi drhnut...

David Gilmour: ak by som teraz bral brzdy, tak asi Formula Oro Puro. Celkom sa mi pozdavali na prezentacke
23.03.2006 - 20:08:00
00
269 Euro? Fiha + prerabka, pockaj! Dam pancuchu na hlavu a idem vybrat Ludovu k Narodnemu divadlu. :D
23.03.2006 - 20:16:51
00
Toto je dobra tema. Tiez riesim brzdy a rozmyslam nad prechodom na kotuce, aspon viem, co nebudem kupovat. Vdaka za info. Co tak bzdy Formula K18? Pocul som nane same dobroty. Su dost drahe. Mna osobne by prerabka z Veciek na Formuly stala se vsim vsudy cca 14000 Sk - to akoze pre mna. Dalej mi ponukol XT, tie som po tomto fore vylucil. Este som nechal v hre AVID Bar Ball 7, tie by akoze pre mna stali aj s pracou 8850 Sk. Pani, viem ze toto je kolegovo forum, ale budem vdacny za vase nazory. Dakujem :wink:


No tie brzdy o ktorych sa bavime su stare XTcka - BR755 rocnik tusim 2001/2002. Je to vlastne brzda Grimeca System 8, Shimano ich len (oficialne) skopcilo a pritom vymenilo brzdovku za mineralny olej :)
Paradoxne Grimeca ich priamo robila aj pod znackov SRAM. (SRAM 9.0).

Ja som s nimi velmi spokojny. Skuste pozriet hodnotenia na http://www.mtbr.com/reviews/disc_brake_ ... ting.shtml
Jasne, ze vyvoj ide dopredu, ale 755 maju stale co povedat. Ja by som nemenil.

Inak ludia celkom chvalia aj brzdy Sh. Saint resp. Hone. Zrejme sa Shimano uz naucilo vyrabat vlastne funkcna modely :) Ja by som sa Sh. kotucom nebranil. Pomer cena/vykan maju slusny.
23.03.2006 - 21:56:32
00
Toto je dobra tema. Tiez riesim brzdy a rozmyslam nad prechodom na kotuce, aspon viem, co nebudem kupovat. Vdaka za info. Co tak bzdy Formula K18? Pocul som nane same dobroty. Su dost drahe. Mna osobne by prerabka z Veciek na Formuly stala se vsim vsudy cca 14000 Sk - to akoze pre mna. Dalej mi ponukol XT, tie som po tomto fore vylucil. Este som nechal v hre AVID Bar Ball 7, tie by akoze pre mna stali aj s pracou 8850 Sk. Pani, viem ze toto je kolegovo forum, ale budem vdacny za vase nazory. Dakujem :wink:


No tie brzdy o ktorych sa bavime su stare XTcka - BR755 rocnik tusim 2001/2002. Je to vlastne brzda Grimeca System 8, Shimano ich len (oficialne) skopcilo a pritom vymenilo brzdovku za mineralny olej :)
Paradoxne Grimeca ich priamo robila aj pod znackov SRAM. (SRAM 9.0).

Hone ma vcelku tiez zaujal, ale neviem, neviem...

Ja som s nimi velmi spokojny. Skuste pozriet hodnotenia na http://www.mtbr.com/reviews/disc_brake_ ... ting.shtml
Jasne, ze vyvoj ide dopredu, ale 755 maju stale co povedat. Ja by som nemenil.

Inak ludia celkom chvalia aj brzdy Sh. Saint resp. Hone. Zrejme sa Shimano uz naucilo vyrabat vlastne funkcna modely :) Ja by som sa Sh. kotucom nebranil. Pomer cena/vykan maju slusny.
24.03.2006 - 07:33:13
00
Toto je dobra tema. Tiez riesim brzdy a rozmyslam nad prechodom na kotuce, aspon viem, co nebudem kupovat. Vdaka za info. Co tak bzdy Formula K18? Pocul som nane same dobroty. Su dost drahe. Mna osobne by prerabka z Veciek na Formuly stala se vsim vsudy cca 14000 Sk - to akoze pre mna. Dalej mi ponukol XT, tie som po tomto fore vylucil. Este som nechal v hre AVID Bar Ball 7, tie by akoze pre mna stali aj s pracou 8850 Sk. Pani, viem ze toto je kolegovo forum, ale budem vdacny za vase nazory. Dakujem :wink:


Ako uz bolo pisane dolu, tento model o ktorom tu je rec nemams aktualnym model XT kotucoviek spolocne vobec nic, takze by som ich moc nezatracoval.
24.03.2006 - 07:52:32
00
Toto je dobra tema. Tiez riesim brzdy a rozmyslam nad prechodom na kotuce, aspon viem, co nebudem kupovat. Vdaka za info. Co tak bzdy Formula K18? Pocul som nane same dobroty. Su dost drahe. Mna osobne by prerabka z Veciek na Formuly stala se vsim vsudy cca 14000 Sk - to akoze pre mna. Dalej mi ponukol XT, tie som po tomto fore vylucil. Este som nechal v hre AVID Bar Ball 7, tie by akoze pre mna stali aj s pracou 8850 Sk. Pani, viem ze toto je kolegovo forum, ale budem vdacny za vase nazory. Dakujem :wink:

A nepremyslal si o avid juicy? neviem sice v akych su cenovych relaciach...a inak som ani nevidel ze by ich niekto pouzival....totizto ich nikto nespomina.Kazdy len o mechanikach od avidu.
24.03.2006 - 20:53:57
00
keyboard_arrow_up