Tak na rozdiel od koňaku hento by ma zaujímalo. Len to je škoda vypiť :D
18.04.2018 - 23:40:40
00
ak by ti shmirglov kabel nepomohol, skus https://www.azet.sk/firma/20557/radioamater-durcek/
19.04.2018 - 00:04:43
00
ááá průser, 75ohm je 059, nie 058... ale ešte počkám, či mi support potvrdí že treba tých 75
19.04.2018 - 00:46:52
00
Pozri na konektor a zistis to hned.

www.wecusurveillance.com
19.04.2018 - 08:53:27
03
Konektor je rozprsknutý po dlážke RTG :) (plastový) ale našťastie má pár bráškov. Keď vyhodím študákov, zahrám sa na plaza.
(Ehm... jak keby tuleň tiež nechodil po bruchu...)
BTW tie 05x nie sú military grade? To by možno stálo za to prekáblovať to na odolnejšiu triedu...
19.04.2018 - 09:42:30
00
je mi to az divnuo,ze tak drahe zariadenie z nasich dani servisuju ucitelia :tmi:
19.04.2018 - 18:24:29
00
my sme učitelia len zhodou okolností :D reálne sme vedci
a vedci jaxik sami sebe si vyvíjali takéto zariadenia odjakteživa - koniec koncov, dnešná divízia Rigaku Oxford Diffraction bola Japoncami kúpená divízia Agilentu, ktorú kúpil s celým Varianom po tom, čo sa Oxford Diffraction, ktorý vznikol ako spoločný podnik Kuma Diffraction a Oxford Instruments, takpovediac samopredal onomu Varianu. No a Kuma Diffraction vznikla na základe spolupráce fyzikálneho ústavu poľskej akadémie vied Wroclaw a univerzity v Lausanne. To "Ku" v Kuma je z priezviska Damiana Kucharczyka, solid state fyzika, ktorý chcel kúpiť difraktometer, len mu v pol. 80. rokov nijaký komerčne dostupný nevyhovoval a tak si postavil vlastný... výroba a 80 % R&D, vrátane 99 % softwarovej grupy furt sedí vo Wroclawi :D
akonáhle si myslíš, že ti nejaký výrobca dodá riešenie napr. na fotokryštalografiu (pražíš laditeľným laserom do kryštálu a meriaš štruktúry excitovaných stavov), si na omyle, to si musíš postaviť sám
ak si myslíš, že ti nejaký komerčný výrobca dodá napr. high field EPR, hlavne keď už zostal len asi jediný, zas si na omyle - postav si sám
magnetometer? no, komerčné riešenie by sa našlo, ale 10x drahšie ako vlastná konštrukcia (ktorá navyše bude asi bližšia tvojim predstavám)

navyše toto zariadenie nie je z "našich daní", to som DOSTAL od kamošov z Česka, pretože z "našich daní" sú grantové schémy, kde sú ako maximá zlomkové sumy, a to často s nulovým podielom investičných prostriedkov (stačí si pozrieť výzvy APVV, jediná možnosť prísť u nás k väčším prostriedkom, kedy naposledy vôbec dávali investičné lóve)

a navyše, ako sa s tvojím šermom "prostriedkami daňových poplatníkov" zlučuje volanie servisáka z PL (a Andrzej servisák je presne rovnaký doktor kryštalografie ako ja), ktorého 1 deň sú 2 kiloeurá? pričom BNC konektor je 80 centov a inkriminované nástroje asi 10 € odizolovací sersant a 10-30 € krimpovacie kliešte
BTW predstavy ako si máme vystačiť len s komerčne dostupnými aparatúrami viedli k likvidácii vývojových dielní, kde sa práve dalo (ak si mal schopných ľudí) postaviť čokoľvek, kedysi taký kryštalizátor by som so sklárom postavil za 2 dni, dnes ho proste nemám - ako je dôležité mať takýchto ľudí je vidno na príklade experimentov ako Kapicov pavúk etc. a z tohoto dôvodu ústavy bez vývojových dielní ťažko niečo nové vyvinú, aj keby ako chceli.
19.04.2018 - 20:46:00
01
ja ze servis mate zabezpeceny=vsak nie?
19.04.2018 - 22:22:11
00
na tomto je najkrajšie to, že keď bol OxDiff ešte pod Agilentom, tak som bol miestnym zastúpením oslovený, či by som im nerobil pre SVK, HU a AT servisáka ako side job, aby nemusel každú sprostosť riešiť servisák z Katolibanova
k realizácii nedošlo, pár týždňov na to kúpilo OxDiff Rigaku, ale stále sa stáva, že niektorým nešťastníkom v okolí supporťáci rovno poradia, nech im na to pozriem ja :D to fakt poznám týpka, čo nevie vymeniť RTG lampu (20 min max. a ešte to má v manuáli v britskej angličtine a aj po poľsky)
normálny kryštalograf si v 90+ % vystačí s manuálom, mailom na support alebo so supporťákom na telefóne, TeamViewer je tiež náš dobrý kamarát, až keď to inak nejde, posiela sa konkrétny komponent na opravu, až v krajnom prípade príde vlasatý chlapík v kockovanej flanelke a s vysokou spotrebou absintu :P

keď som sedel vo výberovej komisii na podobnú mašinu na nemenovanej uni v nemenovanom hlavnom mieste nemenovanej krajiny (chápeš, non-disclosure agreement), tam sme samozrejme rovno hodili požiadavku na nejaký instantný servisný plán na veeeľa rokov zahrnutý do nákupnej ceny, toto ale NEbola nová mašina a vlasatého chlapíka som tu ani nemal oficiálne, ale sme ho zamestnali na dohodu :P vyšlo nás to 5x lacnejšie (plus debo z Abingdonu - šéfovalo sa v GB, makalo v PL - keď som sa pôvodne informoval, sa ma snažil dokopať ku kúpe novej mašiny, jak keby mi 700 k€ na strome narástlo, a nielen že si z prsta vycucal cenu prekračujúcu najhoršie sny - asi 4x viac ako keď kedysi mašinu sťahovali v pôvodnom meste do nového campusu, ale dodal aj, že bez záruky)
20.04.2018 - 01:28:32
01
tulenik napísal:
BTW predstavy ako si máme vystačiť len s komerčne dostupnými aparatúrami viedli k likvidácii vývojových dielní, kde sa práve dalo (ak si mal schopných ľudí) postaviť čokoľvek, kedysi taký kryštalizátor by som so sklárom postavil za 2 dni, dnes ho proste nemám - ako je dôležité mať takýchto ľudí je vidno na príklade experimentov ako Kapicov pavúk etc. a z tohoto dôvodu ústavy bez vývojových dielní ťažko niečo nové vyvinú, aj keby ako chceli.


A to mas este fajn. U nas mozeme pouzivat len zariadenia "oficialne" zakupene cez jedineho distributora pre nasu univerzitu. Okrem toho, ze ceny zodpovedaju monopolu, je aj ich schopnost dodat nieco absolutne hrozna. Na bakalalarku som potreboval jeden cip za cca 1€ z ciny. Oni ho na SK trhu samozrejme nenasli. Nahradu (ktora ani zdaleka nesplnala poziadavky) ktoru mi ponukli za cca 20€ som samozrejme odmietol. + cas dodanie 4-5 tyzdnov. Tak nakoniec som celu bakalarku robil v domacom prostredi, nesmel som ju implementovat na univerzitnej pode (v labaku).

//Btw, tulen, nasa firma je ofic. dovozca R&S pre SK. Cize za 2 kiloeura vacsina mojich kolegov okamzite vstava zo stolicky sada do auta a leti do BA aby ti zakrimpovala jeden konektor :D
20.04.2018 - 08:02:52
01
ide o firmu zacinajucu na K a konciacu na vant?
20.04.2018 - 10:30:04
00
110mat110 To tam máte nejaké príliš obmedzené, však všetky uni idú podľa tých istých zákonov. Ale yes, ak vybraný dodávateľ niečo nevie dodať, je to problematickejšie.
Do riti s celým týmto systémom verejného obsierania.
shmirgel tak teraz som z toho ešte väčší ach jaj - našiel som docs od kamery a tam píšu 75 ohm, a v konektore je dielektrikum :D (je možnosť, že to pôvodní majitelia "opravili po svojom" tým, čo mali poruke, a kedysi boli 50 ohm komponenty bežná fauna...)
20.04.2018 - 11:42:26
00
Cize doteraz Ti pristroj daval zle vysledky, lebo sa pouzival nespravny kabel. :D Podakuj upratovacke a nahod 75ku. :)
20.04.2018 - 11:43:45
02
tulenik, jednoducho ti ten kabel dam, mozes to skusit a ked to nebude OK, tak ho mozes hodit do kosa. :)
Do BA, idem az v piatok, takze ked ho chces skor, tak si musis prist prenho.
20.04.2018 - 17:26:32
00
ježiško, to je iba kamerka na centrovanie kryštálu - vidíš alebo nevidíš
takže definitívny stav je, že kamera síce má 75 ohm output, ale kabeláž naozaj je 50 ohm a vraj prd na tom záleží (to už je odpoveď od supporťákov)
to sú kone
shmirgel: piatok je OK, to máme s kolegom od konkurencie pravidelný čajíček (52oktánový)
20.04.2018 - 19:50:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up