Ako môže niekto povedať, že neúcta voči mŕtvemu ho uráža a potom nemať ani dosť úcty a rešpektu, aby mu ten mŕtvy stál za rozpísanie dvoch slov(v angličtine/latine troch) a aj dve-tie tri slová musel napísať skratkou?
16.04.2018 - 15:03:11
00
Tak prvy commute tohto roku na novej ziletke a hned som ju pokrstil...

Krizovatka ako kazda druha, bez semafora s jasnou hlavnou cestou. Len dnes ju riadili policajti. Predomnou stal stary golf s mladym soferom a pred nim dodavka. Na policajtove volno sme sa pohli, samozrejme tuningovany golf s brutalnym rachotom a ciernym dymom. Akonahale odbocil vodic dodavky a vodic golfa zbadal policajta buchol na brzdu. Ja som lavou rukou ukazoval odbocenie, pravou akurat radil, takze som to nedobrzdil a rozcapil sa mu na skle. Nic sa vlastne nestalo, ale ked sa policajt otocil ku nam a chcel vykrocit tak typek sliapol na plyn a zdrhol. Taky cierny dym siel z vyfuku, ze som ani ja ani policajt nevideli SPZ. Holt, tym to asi haslo a kedze sa nic vlastne nestalo ta sa to dalej neriesi
20.04.2018 - 16:52:50
00
18-ročný šofér, na 20-ročnom Golfe s tuningom zvaným "vyľepšenô po ďetviaňski"


Naposledy upravil Hosť dňa 21.04.2018 - 14:20:30, celkovo upravené 1 krát.

20.04.2018 - 17:07:17
01
110mat to snad nedrzis tu ruku celý čas zdvihnutu? ci? a ešte pri tom radit.. sam si to zhodnot ešte raz
20.04.2018 - 17:49:21
01
Je mi jasne, ze chyba je moja. Neubrzdis, neukecas. Aj ked on zastavil na zelenu. Ale ujst zasa nemusel nie?

Nie, ruku nedrzim cely cas. Len ked sa zaradzujem do prislusneho pruhu a potom tesne pred odbocenim (ako aj teraz) ked je jeden pruh pre viacero smerov, nech je vodicovi za mnou jasne, kam idem. Radenie sa do toho priplietlo len nahodou. Zle som si zaradil, tak som musel podradit. Na cestaku som mal prsty v takej blbej pozicii, ze som uz packu nestihol prechytit
20.04.2018 - 18:39:43
00
ujsť nemusel jasné
20.04.2018 - 19:01:41
00
inac, velmi by ma zaujimalo, ako reaguju policajti na takych "zadymovacov", ktori zanechavaju za sebou ciernu hmlu?! Beru im technicky a nariadia emisnu, alebo si ich nevsimaju?
21.04.2018 - 08:55:05
02
V tomto pripade sa len otocil par krat zakaslal a neriesil

To dymenie je chceny tuning (neviem preco, nechapem naco to je dobre) robi sa to tak, ze vyberies vahu vzduchu a do konektora privedies svoj signal. Dedinsky tuzing to zvladne aj s odporom medzi polmi konektora. Tym padom dava vaha zle udaje. Pred EK odpoji odpor, pripoji nazad vahu vzduchu a neriesi
21.04.2018 - 10:05:10
00
aha, chapem. Cize v podstate podvadzaju.
21.04.2018 - 11:35:31
00
Ak je vozidlo technicky nesposobile, zadrziava sa technicky aj priamo na ceste, casto aj s ECV tabulami (je to na rozhodnuti policajta).
V principe moze policajt kontrolovat vsetko to, co sa kontroluje aj na technickej. Emisna sa bezne skontrolovat neda, ale tuningdeti spravidla maju auta upravene tak, ze sa vzdy najde xy dovodov, preco im tie papiere zobrat. Najcastejsie maju napr. obute gumy, ktore nemaju zapisane v tp. Je to na iniciativnosti toho ktoreho policajta.
21.04.2018 - 14:18:38
04
Obutie v rozpore s papiermi zo skusenosti jazdi snad polovica slovenska. Je to taky narodny sport. A STK su na nich kratke. Pred kontrolou prehodia kolesa a po kontrole zase nazad.
21.04.2018 - 14:46:39
00
V rannych dobach TDi tuningu bolo to dymenie sekundarny efekt - lokalny chiptuner predlzil konstantu na dlzku vstreku nafty = do valca islo viac nafty ako bolo treba, horela pomaly este na lopatkach turba ;-) to sposobovalo vacsi objem vyfukovych plynov a vyssi tlak pred turbom, cim sa dosiahol kyzeny efekt - vacsi tlak za turbom, teda aj (trochu) vyssi vykon :-(

Toto vedel urobit aj Venca z prasecaku, takze to bolo lacne a oblubene...

Dobre nacipovany diesel (realne zmeny map idealne odladene na brzde) nema dovod spravat sa ako dymovnica. Teda ano, ale to uz sme zase niekde inde dosiahnutym vykonom, vid motory s 300 a viac konmi z 1.9 TD, popripade velke americke pickupy s 1000+ PS, ktore sa pri akceleracii stracaju v oblaku.

P.S. islo mi o technicky pohlad, nie legalnost. Drzim sa hlasky "Nafta patri do kamen" ;-) a za diesel s vybratym DPF by som bral nielen technicak, ale aj slobodu vodica...
21.04.2018 - 15:12:55
01
fokel nie celkom spravne hovoris. Prve TDI sa fukali cez turbo. Zvysil sa plniaci tlak. Davky sa menili vymenou vstrekov alebo osranim cidla teploty a vahy vzduchu.
21.04.2018 - 15:52:50
00
palo1707 napísal:
Obutie v rozpore s papiermi zo skusenosti jazdi snad polovica slovenska. Je to taky narodny sport. A STK su na nich kratke. Pred kontrolou prehodia kolesa a po kontrole zase nazad.

Polovica urcite nie, az tolko sedlakov na cestach nie je. A v pripade poistnej udalosti a krateni / zamietnuti poistneho plnenia mozno pochopia, preco to nie je dobry napad. :)
21.04.2018 - 20:04:23
01
Poistovak ked som sundal srnku, tak pri obhliadke si fotil aj kolesa ake tam mam rozmery.
21.04.2018 - 20:14:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up