decka, pls poradte nejake gate pre babu s velmi dobrou vlozkou, cislo skor take vacsie, myslim ze velkost okolo 44 alebo tak nejak.
posledny vyjazdy sposobil velke bolesti takze riesim ine sedlo a aj gate (povodne z lidla su skor na srandu) bajk je tento
http://sk.author.eu/krosove/modely-bicyklov/author-thema-2016-ua42865502

nasiel som nieco taketo
http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/funkier-8-panel-womens-shorts/rp-prod130607

sedlo by som chcel asi Wittkop lady pripadne Wittkop city
https://www.eshop.sportservis.sk/sedlo-wittkop-twin-medicus-2-0-gel-lady
https://www.eshop.sportservis.sk/sedlo-wittkop-twin-medicus-3-0-gel-city
25.04.2018 - 09:13:52
00
Scarinko, ak ideš do Sportservisu tak nech si tam baba gate vyskúša. Tá vložka sa fakt nesmie krčiť a pri väčších veľkostiach je dobré aj nech sú gate pohodlné na páse a na obvode okolo stehien. AK chceš tej babe zaručiť komfort, nech si to skúša. Nyna mávala fakt dobré vložky aj v dámskych gatiach a gate ako také boli pohodlné, aj kratšie aj dlhšie, pohodlné v páse. A sedlo by malo byť kupované podľa šírky sedacích kostí, fakt. Mega gélové mäkké sedlá sú podla mňa do mesta a pri dlhej jazde sú skôr na škodu, prípadne aj moc masívne sedlá odierajú na stehnách atď. Mne sa ako uni sedlo páči toto od BBB, aj ten povrch je taký príjemný:
https://www.eshop.sportservis.sk/bbb-bsd-13-multidensity-sedlo-dam
25.04.2018 - 09:28:47
00
dik, to BBB sa mi zda dost uzke, ona ma celkom siroke kosti panvove, dlhe trasy nerobime,
vcera to bolo len 24km po hradzi a doma si uz nevedela ani poriadne sadnut, na zadku otlacenu asi sedanku
chcel by som jej pomoct nakolko toto sposobuje velku nevolu k bicyklovaniu a mozno aj predaj biku
25.04.2018 - 09:44:16
00
zdať sa ti môže, no treba to odmerať, nie panvu ale sedacie kosti, spodok - rozptyl tých jamiek, ktoré ostanú po tom, čo si sadneš. amatérsky sa to dá aj doma na karartóne :D ja som spravila cez víkend 20 km a nesadla som si tiež, lebo som mala požičaný bike a večer som plakala ako ma bolela riť, čiže 20 km je aj dosť, krátke trasy som myslela tak 5 km po dedine do obchodu. Na hentakom mega gélovom sedle som raz išla a bolo to rovnaké utrpenie, lebo pri každom šliapnutí do pedála sa mi oprelo/obšuchlo vzadu o spodok zadku ako začína vnútorné stehno a po desiatich kilákoch som tam už mala otlačené dve čiary červené, akoby opálené, fuj :( Tým chcem povedať, že sedlo, aby sedelo, je dobré kupovať s rozvahou a podľa šírky, viem, že to láka kúpiť kreslo, no niekedy je to naškodu, niekomu je to zase pohodlné.
25.04.2018 - 09:53:46
00
scarinko v športservise maju aj sedadla na požičanie. Takže ako píše fixska zmerať kosti a požičať sedlo. Koniec koncom keď predtým nesedela na bikoch tak prvé sedenia sú utrpenie. čí?
25.04.2018 - 10:04:32
01
sedela aj minuly rok na tom istom aj sme urobili dokopy snad 200km ale bolelo to stale rovnako

mne napr odmerali kosti v troch veziach a dali mi sedlo 155 tusim a nesadlo mi vobec, bolo siroke a vadilo mi prave v tym castiach kde hybem nohami
25.04.2018 - 10:06:51
00
Nechaj si zmerať na viacerých miestach. E-bikeexpert v Petržalke, Športservis, Bajkula na Karpatskej atď. Všade tam by mali aj požičiavať sedla.
25.04.2018 - 10:11:54
00
dik poskusam
25.04.2018 - 10:16:08
00
Odporúčam skúsiť aj pomeniť celkový posed na biku. Rozložiť váhu jazdca rovnomernejšie medzi sedlo a riadidlá. Ako som si všimol, väčšina žien sedí veľmi vzpriamene a tým pádom sa takmer celá ich hmotnosť prenáša len na sedadlo.
25.04.2018 - 10:29:37
00
no toto som skusal lebo sedlo ma nizsie ako by asi malo byt ale toto je boj s veternymi mlynmi, to sedlo musi byt nizsie lebo inak nedociahne nohou na zem a to je zle takze tu sa neda stavat. Ale zas az take strasne to nie je ako vidim ine baby co pedaluju s kolenami pomaly pri brade
25.04.2018 - 10:33:26
00
Nezávidím ti. Potráp sa s ňou. Mne to s mojou trvalo celý jeden rok. Dne si v pohode šliape aj 100 km na mojom vyradenom, chrťácky nastavenom XC biku. A to je na ňom sedlo Tundra, ktoré nedokážu zvládnuť ani mnohé pánske zadky.
25.04.2018 - 10:39:03
01
Tak tento jej prístup nezachránia ani gate za stopade :D
25.04.2018 - 10:56:30
03
Ak chcete nastavovat sedlo tak aby dociahla na zem tak sa na to rovno .... :D
Moje pozorovanie je take ze chlapi sedia az moc vysoko a zeny zas naopak
25.04.2018 - 11:11:45
00
no nechcem sa na to ..... lebo by som jej chcel pomoct aby ju to bavilo aspon trochu a obcas sme mohli ist niekam spolu
este som rozmyslal dat tam mensie kolesa cim by bajk celkovo siel nizsie a teda aj pri viac vysunutom sedle by dociahla na zem len neviem na kolko je toto realne mozne urbit
neviem ako by potom sadli Vbrake brzdy na rafik a o kolko by siel stred dole. Aktulane ma ten bike 700C kolesa tak mozno 27,5 pripadne mozno az 26tky neviem
podla prvotnych poctov pri zmene kolesa za 26" s rovnakym plastom by mal ist bike nizsie o 2,5cm ale neviem ci dobre ratam
25.04.2018 - 11:21:04
00
pomôcť môžeš len tomu, kto si chce nechať pomôcť
25.04.2018 - 11:33:32
06
keyboard_arrow_up