scarinko spýtam sa ťa jednoducho.. obiehal by si v pravotočivej zákrute to auto aj keby si sedel za volantom auta? asi nie tak prečo máš kur*a potrebu ho obiehať z prava na bajku? v záákrute?!!!

ak tam bude mať výmoľ a stiahne sa náhle ku krajnici rozpučí ťa o zvodidlá... to ti nenapadlo? a ty naklopený do zákruty s tým vážne nič ale že vôbec nič nestihneš urobiť....

je to jednoduché... obiehať z prava stojace autá kludne.. predbiehať idúce nebuď KKT!

CraObs oprav si preklep predbieha sa z lavej strany ;)
25.04.2018 - 13:30:57
00
Inak ste touto debatou prebudili Miša a to sa vám ešte vráti :lol:
25.04.2018 - 13:34:17
06
Práve som to chcel napísať :D
25.04.2018 - 13:34:56
00
Ako sa tam dostal ten autobus ?

https://mytrnava.sme.sk/c/20811948/policajne-auto-sa-celne-zrazilo-s-autobusom.html?ref=njct
scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net
scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net
25.04.2018 - 13:35:06
00
Ako moze niekto, komu prekaza v zjazde pribrzdit za autom iducim 35 km/h (a pride mu ok robit kvoli tomu nebezpecny predbiehaci manever), ocakavat, ze zas auto bude voci nemu ohladuplne na rovine a pribrzdi za nim, ked on ide na bicykli 25-30?
25.04.2018 - 13:37:39
03
uz nebudem reagovat nakolko to nema vyznam, svoj nazor som napisal vyssie, aj co by som robil ja (zjavne ste zas necitali poriadne)
25.04.2018 - 13:43:42
00
Všetci sme blázni len scarinko je lietadlo :lol:

Prílohy:

Svet-podľa-scarinka.jpg
Svet-podľa-scarinka.jpg 43.92 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil astro dňa 25.04.2018 - 13:53:01, celkovo upravené 2 krát.

25.04.2018 - 13:44:52
08
vrtulnik astro, vrtulnik :)
sorry to som musel
25.04.2018 - 13:46:41
00
scarinko, vyplakavat aki su soferi kkti ked ta obiehaju s odstupom menej ako 2m (ty si ides svojich 40km/h :D ) to ano, ale nacpat sa do 60-70cm diery ked sa ti to hodi (ty si ides stale svojich 40km/h :D ) to je uz ok, to ti nevadi...
Nejak mi to hlava neberie - kto je tu ten kkt? sofer alebo cyklista?
25.04.2018 - 13:51:12
00
zas si to asi necital, ja som hore pisal ze JA by som tam nesiel lebo tam nevidno, ale ze je to povolene.
25.04.2018 - 13:54:34
00
ano, lto to pekne zhodnotil, a stale nedokazes uznat/pochopit ze 30-40km/h nie je rychlost ktora je akceptovatelna v zmysle zakona/vyhlasky. Nie som pravnik, ale osobne pochybujem ze rychlosti okolo 20km/h by boli vobec povazovane za akceptovatelne v takejto situacii (ked sa aj auto aj cyklista hybu v beznej premavke, nie v pomalej a prehladnej kolone). Z toho co navyse SimonSVK pise skorej vyrozumiem ze ziletkar siel po nie zrovna sirokej krajnici (ako to v mestach na svk byva casto zvykom), cize priestor na manevrovanie auta aj bicykla mohol byt kolko, meter dokopy?

uznavam, ze pri 1.5m krajnici, v kolone, alebo na semafore ked vsetky auta stoja moze/je aj 40km/h relativne bezpecna rychlost (az kym sa auto, ktore ta nema sancu vidiet prichadzat zozadu lebo si v zakryte auta za nim, nerozhodne zajst na krajnicu)

Last but not least: k tej rychlost - 30km/h je rychlost kedy pri zrazeni (nie liznuti) chodca/cyklistu dochadza k tazkym ublizeniam na zdravy. Skus si kuknut napriklad toto: https://www.gizmodo.com.au/2016/05/how-likely-you-are-to-get-killed-by-a-car-depending-on-its-speed/

ozaj chces dalej tvrdit ze rychlost okolo 40km/h sa moze chapat ako pomala v spojeni s "Pomaly idúce alebo stojace"?
25.04.2018 - 13:54:40
00
Zakon taxativne nestanovuje, co je pomaly iduce vozidlo. Tzn. je to na skusenostiach a schopnostiach spravne odhadnut situaciu. Bezne som v BA na Popradskej za Harleyom smerom von z mesta predbiehal po krajnici kolonu vlecucu sa 30 km/h. V tomto useku to pre mna plne zodpoveda definicii "pomaly iduce vozidla" a krajnica je tam luxusna. Z Kamzika by mi to sprava skusat ani nenapadlo.
25.04.2018 - 14:11:55
00
Jezus: ja sa obavam, ze pre ucely tejto casti zakona sa pojmom pomaly iduce vozidlo mysli take vozidlo, ktoreho konstrukcna rychlost nepresahuje 40km/h, ako som daval odkaz, nie nieco, co ide pomaly a neriesi sa teda apriori jeho rychlost /dava to potom zmysel vzhladom na absenciu definicie pomalosti/, ale mozem sa mylit. Vlastne preto som ten prispevok dal, pretoze scarinko stale tvrdi, ze ked je nieco (nanho) pomale, tak to moze predbehnut :lol: .. imho ak je fajna krajnica, tak nie je problem, ako pises .. auta tam obvykle nejazdia. Doteraz sa to moc neriesilo, ale teraz sa uz moc nejazdi a miesto toho sa vypisuje (srandujem .. moc vela ludi v BA, preto) .. asi treba polozit otazku ministerstvu dopravy, co tym chceli povedat. Ako hovorcu navrhujem astro, kde je predpoklad spravnej stylistiky a gramariny, eee, teda gramatiky.
25.04.2018 - 14:56:12
00
Hosť napísal:
Ja sa na ceste pozerám na vodiča nie na auto. Ak ma vodič zaregistruje (neviem to presne popísať, nestačí len že sa pozerá mojím smerom, musím na ňom vidieť, že ma vidí) tak viem že prejdem v pohode. Kým ma vodič nevidí, nedávam ruky z brzdových páčiek dole a prestávam šliapať dovtedy, kým ma nezaregistruje.


Omyl. Asi som tu tu davnejsie opisoval ale opakovanie je matka neviem coho. DOle Karloveskou. CHlapik sa otacal na kolajniciach. Videl ze ma vidi, nespochybnitelne. Predpokladal som to co ty. Potom som letel cez kapotu a padol 5 m za auto. Predvcerom na trhovej. Dedo na mna pozera hodnu chvilu, aj na kalkulacke zatial mohol zratat ze idem rychlo. Od picerie ***** ho smelo mi vysiel do cesty. Tento raz som mal priestor a cas na uhybny manever.

Zmierte sa pani s tym, ze x % soferov su ... skratka nebezpecni a ak ich stretnete, mate smolu. Nic viac, nic menej.
25.04.2018 - 15:57:18
03
podla mna z tych 725 stran mudrosti a skusenosti sa da spravit nieco ako FAQ. Aby sme vedeli co je prebrate a mohli sa sustredit na nove a plodne temy :-D
25.04.2018 - 16:04:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up