cipo11 napísal:
Ok vďaka. Chcel som urobiť taký okruh aby som v jeden deň dal aj chatu aj vodopád a aby som sa nemusel vracať na začiatok doliny. A ku vodopádu od Šútova je to zjazdné na biku?

Je to z polovice asfaltka a z polovice kamenistá zvážnica, takže v pohode.. V lete som tam bol s kočíkom.
19.02.2018 - 23:17:19
00
no teraz uz to na kocik moc nie je...ta zvaznica bola uplne na kasu a aj lavky odplavilo...
20.02.2018 - 07:01:21
01
jj, tesne po tom odplavení som tam bol s cyklovozíkom :-P ale došli sme "len" zhruba 300m pod vodopád :-P
ale k téme, po modrej od ch.p.Chlebom k vodopádu je to blbosť - isto by som to neskúšal - možno na nejakom endurku abo zjazďáku v krajnej núdzi
21.02.2018 - 21:40:22
00
Ahojte, keďže moc nepoznám okolie MT tak verím že mi niekto poradí .. chceme ísť v sobotu niekam na bikoch opekať, budeme mať aj 9 ročné dieťa tak len niečo ľahko dostupné .. Viete mi poradiť na aký smer sa skúsiť vydať aby bolo opekanie aj "legálne" resp. úplne ideálne keby ste vedeli poradiť konkrétne nejaké pekné miestečko .. pýtam sa aj z dôvodu že keď som naposledy išiel z martiniek singlom od pamätníka tak ma dodžubal lesník a to sa mi moc v sobotu riešiť nechce .. diky :)
05.04.2018 - 15:50:07
00
Legálne ohnisko bolo v Jedľovinách, myslím že aj na Medokýši. Ale dlhšie som ani na jednom z tých miest neopekal, tak neviem ako to tam vyzerá momentálne.
05.04.2018 - 21:33:19
00
Chalani neviete ako to vyzerá na hrebeni Vyšehrad - Pod stĺpom - Štyri chotáre - Chrenovské lazy po červenej TZ, či je tam ešte sneh?
16.04.2018 - 21:15:16
00
https://www.mtbiker.sk/forum/post1363292.html#p1363292
17.04.2018 - 07:22:54
00
Ahojte, o tyzden sa chystam do Martina na vikend. V zivote som tam nebajkoval takze ak poradite nejaky paradny vyjazd budem vdacny. Budem ubytovany pri Martine v Bystricke a rad by som vybehol niekde na hreben priamo nadomnou. Je mi jedno, asi take nieco ako Horna luka, Velka luka, Mincol a pod. Viete nejaku peknu trasu ktora sa nemusi moc tlacit a idealne kde nejazdia auta.. Budem vdacny za kazdu radu. Dik
26.04.2018 - 14:05:07
00
Takto Martinky priamo z Bystričky. Tam kde zvažnica križuje červenú značku (ferrata HZS) treba asi 10 metrov potlačiť. Zjazd z Veterného smerom na Hornú Lúku je na prvý krát trochu náročnejší a na HT asi ani nie úplne komfortne zjazdný. Potom budeš musieť asi najstrmší kus potlačiť (5 minút), ďalej to na Hornú ide v pohode v sedle. Odtiaľ po zelenej veľmi pekný trail, ktorý sa neskôr napojí na zvažnicu. Autá by mali byť v podstate len na Bystričke a na asfaltovom úseku smerom na Martinky.

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=232870

Dalo by sa naklikať aj opačne od Hornej Lúky smer Krížava a Minčol ale tým smerom by si tlačil viacej. Ak by si predsa chcel skúsiť, tak hore Bystričkou až prekrižuješ Tankovú cestu (plná fialová čiara na mape) a keď prídeš nad Trebostovo, tak Trebostovskou dolinou ide modro značený turistický chodník až na Hornú Lúku (v podstate skoro celý čas zvážnica). Na križovažke treba zísť zo značky ako som nakreslil do mapy červenou, pokračovať po ceste a na konci asi 5-10 minút potlačiť a si hore na Hornej. Odtiaľ po hrebeni po červenej kľudne až na Minčol.

Prílohy:

01.jpg
01.jpg 896.76 KiB thumb_up0thumb_down

26.04.2018 - 14:47:28
01
Dakujem volodaj :-)
26.04.2018 - 16:35:00
00
Pre predstavu o teréne dávam do pozornosti záznam z kamerky (neviem ako si technicky zdatný)
1.) Martiny-Horná Lúka-Bystrička : https://www.youtube.com/watch?v=VUiI0FF32lc

Z Martiniek sa dá ísť aj po modrej na Bystričku, to je menej technické (ale aj menej pekné ako zelená z Hornej Lúky) i keď neviem ako to tam teraz vypadá, na jeseň to bolo kus rozbité po ťažbe (zjazdné, no žiadna sláva).

Ďalšie obľúbené sú samozejme chata na Kľačianskej Magure, len treba sa po ceste dostať do Kľačian odkiaľ vedie až hore zvážnica, dolu len tou istou trasou, prípadne turistickým chodníkom ktorý je celkom strmý - zase záleží na technike, nič extra náročné to nie je, no poznáme veľa ľudí čo tento názor nezdieľa.

Inak väčšinou je vo Fatre jazdenie hore-dolu, máločo sa tu dá zokruhovať po hrebeni. To čo dal volodaj je jednoznačne topka.
26.04.2018 - 19:05:35
02
kiri napísal:
Pre predstavu o teréne dávam do pozornosti záznam z kamerky (neviem ako si technicky zdatný)
1.) Martiny-Horná Lúka-Bystrička : https://www.youtube.com/watch?v=VUiI0FF32lc

Z Martiniek sa dá ísť aj po modrej na Bystričku, to je menej technické (ale aj menej pekné ako zelená z Hornej Lúky) i keď neviem ako to tam teraz vypadá, na jeseň to bolo kus rozbité po ťažbe (zjazdné, no žiadna sláva).

Ďalšie obľúbené sú samozejme chata na Kľačianskej Magure, len treba sa po ceste dostať do Kľačian odkiaľ vedie až hore zvážnica, dolu len tou istou trasou, prípadne turistickým chodníkom ktorý je celkom strmý - zase záleží na technike, nič extra náročné to nie je, no poznáme veľa ľudí čo tento názor nezdieľa.

Inak väčšinou je vo Fatre jazdenie hore-dolu, máločo sa tu dá zokruhovať po hrebeni. To čo dal volodaj je jednoznačne topka.

Diky za info.
27.04.2018 - 07:18:50
00
Nevie mi niekto povedat ci existuje prepoj od pramena na dlhej luke (zlta TZ zo sedla Prasive na Vrutky) po zvazniciach az na hole? V podstate pokracovanie tejto cesty. Na mape lesnych ciest su naznacene nejake prepojenia, ale cca 200-300metrov chyba.

Celkom by mi to usetrilo vyskove metre do buducna :)
30.04.2018 - 11:16:52
00
Mala by to byt slepa ulicka cize skor nie uz by sa to davno jazdilo
30.04.2018 - 11:55:13
00
Na to som sa prave nespoliehal, je vela prikladov paradnych trailov o ktorych sa este donedavna nevedelo. Mozno nabuduce skusim.
30.04.2018 - 14:25:24
00
keyboard_arrow_up