Astro bol v obchode a práve si chystá tatarák....a toto mu chuť nepokazí....ale je to strašné! :facepalm:
10.04.2018 - 20:29:30
03
tatarák... a ja že čo mi chýba
10.04.2018 - 22:34:26
01
Po dlhom dlhom pokuseni som sa konecne rozhodol, ze rozsirim svoj "vozovy park" (ktory teda tvori iba jeden MTB :D) o dalsi kus, tentokrat cestny. Nikdy som ziletku nemal, ale nakolko v poslednej dobe jazdim aj tak vacsinou asfalt, myslim, ze ju vyuzijem. Na vas sa obraciam s pomocou pri vybere, vase skusenosti s cestakmi budu asi o (vacsi) chlp bohatsie ako moje ;)

Moj vyber zacal celkom zosiroka a poskuloval som po cestaku z Decathlonu, ktory si na bike-fore za tu cenu celkom pochvalovali. Designovo to ale nie je ziadny skvost, tak som hladal dalej. Vyber som zatial zuzil na tychto kandidatov:

CTM Blade 3.0 2017: cena 899,- €
Canon Endurace AL 6.0: cena 899,- €
Lapierre Audacio 300 CP: cena 869,- €

Pozeral som aj bazar, tam ma zaujal tento kusok (Giant Defy 3 Composite, ktory sa javi ako najlepsia volba, duplom ak by sa dala cena stlacit na nejakych 950, ale neviem, ci by mi XL nebolo velke, podla kalkulaciek Giantu by mi pasovalo skor Lko...

Ak mate nejaky iny tip, sem s nim. Cenovo som sa chcel zmestit do 800,- €, ale sami vidite, ze ani jeden sa mi do takej ceny nepodaril :D Tak povedzme, ze tych 900, v pripade megaponuky 950. Idealne novy, takze ten bazarovy Giant berme zatial iba ako pripadnu alternativu. Osobne sa priklanam k tomu Lapierre.

Vdaka za kazdy tip!
11.04.2018 - 15:58:07
00
Osobne sa priklanam k CTM - najlepsia vybava
pripadne: https://eshop.bikepeak.sk/bicykel-trek-madone-2-3-h2-15-modracierna - Ak by ti pasovala velkost
11.04.2018 - 20:29:28
00
52ka bude malá keď spomínal Lko pri Giante.

To CTM má o stupeň vyššiu radu, ale táto nová Tiagra je na tom vraj veľmi podobne, aj keď teda má o prevod menej. Ten Lapierre vyzerá byť veľmi podarený. Priznám, asi by som si ho vybral tiež aj na úkor nižšej rady čisto kvôli vzhľadu.
11.04.2018 - 23:45:23
00
Ved toto, z hladiska vybavy je na tom najlepsie CTM, to ano, ale ci je to to najdolezitejsie... CTM si vela ludi chvali, ale napr. ten Canyon ci Lapierre vo mne vzbudzuju vacsie emocie :) Tazko povedat, do akej miery je to opodstatnene... Stale sa rozhodujem, zvazujem, ak teda este niekto prida dalsi nazor, budem len rad.

Tu su este specifikacie toho Giantu - je tam Tiagra, z 2014. Neviem, oplati sa do toho ist? Je to sice carbon, ale co by ste volili vy? Novy hlinik s novou Tiagrou, pripadne 105, alebo 3-4rocny carbon so starsou Tiagrou? Co sa tyka velkosti, vraj na tom jazdil so svojimi 190 cm. Ja mam 189 cm, inseam cca 88-89, asi sa nanho pojdem teda aspon pozriet. Dostanem sa k nemu ale az buduci vikend, tak snad dovtedy nezmizne ten Lapierre :) Pripadne cisto teoreticky, nemal by byt problem v pripade potreby o rok-dva spravit upgrade a nahodit novsiu sadu, nie?

Vdaka za tip na ten Trek, ale zial 52 by som nedal :)

//edit, teraz som este narazil v bazare na Giant TCR Composite 1 - Compact, Lko za 750,- €. Viem, ze to je zavodnejsia geometria ako Defy, ale je to az tak poznatelny rozdiel? Oproti Defy XL to bude ale este znasobene vysunutejsou sedlovkou,..


Naposledy upravil Kufor dňa 12.04.2018 - 15:20:28, celkovo upravené 1 krát.

12.04.2018 - 15:14:12
00
co zahranicie? nerozmyslal si?

https://winstanleysbikes.co.uk/bikes/road-bikes/road-racing-bikes/mekk-poggio-se-0-4-2016-bike
56tka pripadne 58cka prevodniky su hard to je pravda ale za 700 libier :)

Kufor napísal:
//edit, teraz som este narazil v bazare na Giant TCR Composite 1 - Compact, Lko za 750,- €. Viem, ze to je zavodnejsia geometria ako Defy, ale je to az tak poznatelny rozdiel? Oproti Defy XL to bude ale este znasobene vysunutejsou sedlovkou,..

ma to ale 8 rokov
12.04.2018 - 15:20:00
00
To je pravda, to som v rychlosti prehliadol. Sice sa hovori ako karbon nepodlieha unave materialu, ale asi odtial potial :)

Dakujem ti za tip, no ak by to bolo mozne, radsej by som sa drzal u nas znamejsich a klasickejsich znaciek, "Mekk" vo mne nevzbudzuje moc dovery, aj ked skutocnost moze byt samozrejme uplne ina :)

Dalsi kusok z bazaru, Cenovo aj vzhladovo podobny tomu Defy, aj rocnik rovnaky, ale na Ultegre - Cube Agree GTC SL 2014. Velkost by mala sediet, Cube to ma nejake posunute ako tak pozeram.
12.04.2018 - 15:34:32
00
Ja by som vyberal medzi Canyon a CTM. Ponuka od Lapierre vyzera taktiez zaujimavo, a hoci mam na sucasnom bicykli vonkajskom vedene lanka, buduci bicykel by som skor volil s vnutornym vedenim.
Co sa tyka Canoynu a CTM, obe ponuky su velmi vyrovnane. V prvom rade by si si mal zodpovedat otazku, ci chces viac pohodlnu geometriu - endurance(Canyon) alebo skor zavodnu (CTM).
Dalsia vec, servis. Porovnaj moznosti Canyonu vs CTM. Canyon ma o rok dlhsiu zaruku na ram 6r vs 5r.
Spotrebne nahradne diely ako retaze, kazety a pod. budu pri CTM drahsie, kedze ma komponenty vyssej rady, pritom v skutocnosti velky rozdiel medzi shimano 105 a tiagrou nie je, okrem o jedneho prevodu naviac a nizsej vahy. Celkova vaha je zas nizsia u Canyonu.

Na bazarovky sa vykasli a radsej si kup novy bicykel so zarukou a skor kvalitnejsi hlinik ako lacny karbon.
13.04.2018 - 01:20:26
03
Caute, kedze som stale pre priatelku bicykel nevybral zaujimalo by ma na ake sady sa minimalne pozerat. Neviem ci je lepsie kupit Tiagru novu alebo pouzitu 105/Ultegru. Takisto nemate skusenosti s Claris? Ci sa na to mam pozerat alebo to ignorovat :)
17.04.2018 - 12:22:27
00
Ja som prave bral tento bike najme kvoli geometrii: http://www.wiggle.co.uk/vitus-venon-disc-105-2017-road-bike/
Mozno sa niekomu bude tiez hodit. Na CRC ho maju este lacnejsie, ale nie vsetky velkosti.
17.04.2018 - 12:43:03
00
Zdravím vás, chcel by som Vás poprosiť o radu. Plánujem si kúpiť prvý cesťák do 1500,- Pár krát som jazdil , ale nejaké extra skúsenosti s týmto bajkom nemám. Preto sa Vás chcem spýtať akú značku by ste preferovali. Chápem, že každý má tú svoju. Pozeral som na Meridu RIDE 500. Aké máte skúsenosti s Meridou? Resp. aký model by bol vhodný od Meridy, keď tak? Nechcem nejako extra športový, proste aby sa mi pohodlne na ňom sedelo, nemusím lízať prednú galúsku :) Jazdy len cesty. Vďaka pekne za všetky rady tipy.
23.04.2018 - 19:33:59
00
vyzera to byt na hlinikovy ram. keby si napisal co chces alebo si prestudoval starsie clanky....takto je tvoj prispevok asi tak na urovni autofora: chcem si kupit auto, paci sa mi skoda, cena tak do 15 tisic euro, co by ste mi poradili?
30.04.2018 - 17:21:04
00
Ahojte, po 10 rokoch sa chcem posadit na bike a zacat jazdit tak pre radost, vylety a pod. Urcite chcem cestny bicykel, pripadne gravel. Rozpocet niekde na urovni 1000-1200€.
Padol mi do oka Cube Attain Race Disc http://www.kaktusbike.sk/cestne-bicykle/cube-attain-race-disc+47056/

Otazka je len ta, ci to nebude krok vedla. Ci je to pre hobby jazdca OK.
Dakujem
01.05.2018 - 14:09:16
00
Hliník s kotucmi = 9,8 kg. Pre niekoho je to priveľa, na dlhé výlety a v kopcoch celkom nepraktické, avsak na občasné jazdenie po rovine možno aj dostatočné.
01.05.2018 - 15:46:41
00
keyboard_arrow_up