Kokso, kolesa takmer v cene bicykla. Som zvedavy aku realnu a badatelnu pridanu hodnotu maju oproti lacnejsim kolesam, povedzme do 200e :).
02.05.2018 - 11:10:22
00
Ahojte bikeri,
kamaráta som inšpiroval na kúpu gravel/cyclocross biku. Jemu sa zapáčila Merida 300 2018(https://www.merida-bikes.com/en_int/bikes/road-fitness-gravel/cyclocross/2018/cyclo-cross-300-9369.html), no potom som mu požičal na pár dní môj SOOT 30. On sa teraz nevie rozhodnúť medzi týmito dvoma. SOOT ma nižšiu sadu ale na druhej strane má karbónovú vidlicu, pevné osky a NOVATEC náboje. Ja som mu odporúčal SOOT už len preto, že je to slovenská značka. A čo na to vy?
02.05.2018 - 18:34:45
00
Čaute, máte niekto osobnú skúsenosť s Canyon Pathlite AL SL 6.0? Špekulujem, špekulujem, tak aby som to neprešpekuloval :)
02.05.2018 - 22:54:20
00
nech sa rozhodne podla toho na co to xce a ako sa mu na nich jazdilo. Kamos ma meridu cross a velmi si ju pochvalovat az kym z neho nevyliezlo ze ten posed je tam moc sportovy a na dlhe vyjazdy to reku nie je. A to je sportovec a nie taka kvargla ako ja co ho stale len chrbat boli :-) Gravel vs cyclocross ma inu geo(najdolezitejsie), pri crosske mas stredove vyssie koly terenu. Pri gravely mas posed pohodlnejsi.
03.05.2018 - 09:51:27
02
BranoBS napísal:
Čaute, máte niekto osobnú skúsenosť s Canyon Pathlite AL SL 6.0? Špekulujem, špekulujem, tak aby som to neprešpekuloval :)


Ja mam Roadlite (2015), som s nim absolutne spokojny, nic ine by som nechcel:

https://imgur.com/PHTYyK4

Ale v Pathlite teda nevidim moc zmysel, to uz radsej normalny 29" HT MTB... ak to teda chces viacej do terenu. Ak skor na asfalt, tak Roadlite ma lepsie prevody a je o 2 kg lahsi. Pevna vidla je asi vec zvyku, ale ja na nom jazdim aj dost rozbity gravel a polne cesty v Rakusku.
03.05.2018 - 12:56:24
01
No len podla CZ supportu Roadlite CF max sirka plasta bez vzorku 32mm :(
03.05.2018 - 20:39:10
00
Ale v Pathlite teda nevidim moc zmysel, to uz radsej normalny 29" HT MTB... ak to teda chces viacej do terenu. Ak skor na asfalt, tak Roadlite ma lepsie prevody a je o 2 kg lahsi. Pevna vidla je asi vec zvyku, ale ja na nom jazdim aj dost rozbity gravel a polne cesty v Rakusku.


Nie sú poľné cesty / gravel na Roadlite nepohodlné? Keď si vyberal ten Roadlite, spoľahol si sa na ich kalkulačku? Sedela ti veľkosť?

Fakt že som pôvodne chcel Grand Canyon, ale mám to tak 60-70% cesta, zvyšok lesné chodníčky, preto teraz pozerám po Pathlite. Alebo máte osvedčenú nejakú alternatívu k nemu?
04.05.2018 - 10:05:02
01
Pohodlie je asi dost relativne, ale tisice ludi jazdia na vselijakych graveloch s pevnymi vidlami v pohode, mne to tiez vobec nevadi... ked idem povedzme 70% asfalt a 30% gravel/polnu cestu, tak to ma zmysel, naco by mi bol o 3-4 kg tazsi mtb s vidlou ktora by aj tak bola vacsinou zamknuta. 35 mm plaste, karbonova vidla aj sedlovka tiez pomozu. Ale to je fakt individualne, niekomu by asi odpruzena vidla chybala, mne nie.

Co sa tyka velkosti, tak kedze mam 190 cm tak to bolo vcelku jasne XL, ale spravil som si nakresy stareho 26" mtb ktore som jazdil predtym a jeho geo mi totalne vyhovovala, a porovnaval. A prave pri Roadlite mi vysla geo takmer identicka, dlhsia a agresivnejsia, s nizsou hlavovou trubkou. Ostatni vyrobcovia robili tieto fitnessy kratsie a vyssie. To si treba poriadne premysliet a nakreslit a najlepsie porovnat s existujucim bikom na ktorom clovek vie ako sa citi. Okrem toho som si aj nakreslil porovnanie so Specialized Sirrusom a ten som si isiel skusit do Kaktusu, aby som sa uistil.
04.05.2018 - 17:02:52
00
vkusné promo od RM
11.05.2018 - 22:11:50
03
Zdravim Vas. Chystam sa zene kupit gravel bike a zo vsetkych moznosti mi najviac padol do oka ospevovany Kellys Soot 50 aj ked viem ze uz ho je velmi tazko zohnat. V kazdom pripade by som sa chcel spytat, aby som vedel ci sa mi vobec vyplati patrat, ci bude velkostne sediet pre nu. Kellys totiz svoje biky ponuka vo velkostiach S M a L kde S je uvadzane od 164 cm pri tomto modely. Zena je utla, ma 162 cm, preto ak tu nahodou je niekto kto tento bike vlastni v tejto velkosti a ma podobnu vysku, pozdielajte prosim svoje skusenoti a postrehy ci by jej to nebolo velke. Vopred dik. Pripadne ak je niekto z okolia BA ? testovacia jazda za flasu vina :)
13.05.2018 - 15:52:10
00
S alias 490mm ram jej bude velky. Zohnat ale idealnu velkost gravel bicykla pre nu bude ale asi docela problem. S si mozes prist vyskusat do Pk. Ak budes mat zaujem napis mi do sukromnej spravy.
13.05.2018 - 22:09:21
00
Zdar, testoval niekto v Hrádku uplynulý víkend Canyon Grail? Prípadne nejaký šťastný majitel? Zaujimali by ma dojmy z tohto cajgla. Dik.
15.05.2018 - 11:55:52
00
aby som citoval kamosa zo "stravy": "Nie som moc vhodny biker na hodnotenie. Pre mna to bolo mega, lebo som este na ziadnom cestnom biku nesedel. Resp. gravel biku. Siel som len po ceste, no na draplavych 40mm plastoch som bol rovnako rychly ako na mojich hladkych 32mm. Mal som Di2, takze luxus. Kazetu 11-34 by som nechcel, kedze jazdim cestu - velke skoky. Dvojplosnik super, fakt pohodlne hore. "
15.05.2018 - 13:06:21
00
Vdaka za reakciu. Prave ten pocit z úchopu toho "dvojplošníka" ma zaujíma najviac.
15.05.2018 - 15:27:40
00
Ahojte, zaujimal by ma Vas nazor.
Kellys Soot 50 versus Cube Nuroad
Je jasne ze sh. 105 je vysia rada od Tiagra.. asi Neni ocom. (v tom je soot v danej cene jedinecny)
Ale Soot sa neda zohnat, modelovy rad pre 2019 moze stat inak, moj typ ze aj bude
a navyse ,pocul som dost nazorov ,ze pre bezneho uzivatela nezavodnika je nova Tiagra uplne postacujuca.
Navyse je ten Cube aj trosku lacnejsi + mozna zlava.

Je podla Vas v tychto bikoch niaky iny zasadny rozdiel? napriklad vidlica alebo geometria.

http://www.kaktusbike.sk/cestne/cube-nuroad/

https://www.kellysbike.com/sk/gravel-c603/soot-50-p53895
17.05.2018 - 16:26:09
00
keyboard_arrow_up