Reign vs Trance vs iné
Giant Reign 23% [ 5 ]
Giant Trance 73% [ 16 ]
iný (uveďte v diskusii) 5% [ 1 ]
Celkový počet hlasov : 22
Ahojte, chcel by som si dať poradiť od skúsenejších. Už niekoľko mesiacov poškuľujem po svojom prvom fulle a zataiľ moja voľba padla na Giant bicykle. Z nich sa mi pozdáva zatiaľ najviac Reign 2 LTD 2017. Po čítaní rôznych fór a diskusií ma však začalo nahlodávať k Giantu Trance (nejakej podobnej aj cenovej kategórie). Doteraz som jazdil CTM Zephyr Pro 2017 zväčša rôzne single tracky, traily alebo rôzne horské šantenia (Krížna - Veľká Fatra, Malé Karpaty, okolie Banskej Bystrice).

Vedeli by ste mi podariť či je Reign pre mňa dobrá voľba? Veľmi sa mi páči svojimi komponentami, čím ma napriklad Trance nie veľmi oslovil. Prípadne aké iné varianty nez Reign by ste mi poradili? Moja cenova hranica je cca 2300 eur.


ďakujem Vám vopred za radu
28.04.2018 - 17:55:18
00
tak hlavne si ujasni v hlave čo od toho biku očakávaš , kedže trance je trailovy bike ktorý ide celkom slušne aj do kopca a Reign je Enduro . Tak isto s nim vyjdeš ale to je už bike riešeny skôr smerom nadol.
29.04.2018 - 18:33:08
00
Ako povedal kolega hore treba si ujasniť priority. Ja som tiež riešil niečo podobné a nakoniec som zvolil Trance 2 2018, prišlo mi to ako univerzálnejšie riešenie. Jazdím však iba v okolí BA, ty tam asi budeš mať trošku vyššie kopce. Ja som mal čo to najazdené na BMX takže aj nejaké tie skočky a tak celkom zvládam, limity bicykla som však ani z ďaleka nedosiahol. Takisto som bike už mal aj 2 krát na výjazde po čistej rovinke po asfalte ( asi 30-35 km výjazdy, kde si myslím, že Reignu by to už toľko nevoňalo), odomknutá vidla aj tlmič a ide to krásne bez húpania, takže ja som s Trance spokojný. Ako nevýhodu pre mňa osobne vidím že horná rámová trubka by mohla byť trošku nižšie, bol som zvyknutý že tam mám viac priestoru pre kolená ale to bude zým na čom som jazdil predtým. V tejto kategórii sa dá nájsť veľa dobrých bikov, či už Trek, YT, Canyon atď. Myslím že Canyon za rovnakú cenu ponúka trochu viac ako Giant ale osobne som nebral pretože som si to chcel vyskúšať a keďže testovačky bývajú niekedy Apríl-Máj to už pre mňa bolo neskoro. Ešte by som dodal, že si myslím, že Reign čo si spomenul ťa láka kvôli výpredajovej cene, ale tu by som radil aby si sa neulakomila radšej to kilečko dve obetoval a vybral si to, čo budeš jazdiť. Predsa len bike je investícia na dlhšiu dobu ( aj keď je možné že klakne, prestane ťa to baviť, zdravotné problémy nedovolia ...) a teda brať bike kvôli výpredaju niekedy nemusí byť najlepšia voľba. Ohľadom výberu biku v tejto cene na takéto využitie je tu veľa tém, jedna aj odomňa takže pohľadaj, prečítaj, vyber a užívaj bike.
29.04.2018 - 21:13:03
00
Trance je univerzál s výrazným enduro potenciálom. Myslím že s ním chybu nespravíš.
29.04.2018 - 23:27:49
00
chalani dikes za reakcie. Ono je to asi tak ako píšete, ten Trance by bol pravdepodobne lepší na to čo generálne jazdím. Len ten reign vo mne stále hlodá, specs aj vizuál má úžasný :D Určite to nieje o tej cene, keďže po ňom pokukujem už nejaký ten polrok. Vždy som mal detský sen mať parádny bike s parádnymi zvyhmi atď.. určite si rád od Vás nechám poradiť tak ako vravíte, ten Trance je asi lepšia voľba na moje 70+ km výjazdy nielen do Karpát ale v podstate na hocijaký kopec, aj keď sa tam vlastne driapem len kvôli tomu aby som si to čo najviac užil dole, čím rýchlejšie tým lepšie. Asi znie ako malé nerozhodné decko, preto budem rád keď mi Reigna vytlčiete z hlavy ak si myslíte že ten Trance je lepší. A keď Trance tak ktorý? 2017, 2018, s akou výbavou?

diky chalani :)
30.04.2018 - 20:49:28
00
Ked sa driapes hore len kvoli tomu,aby si to co najrychlejsie pustil dole,vydriapes sa aj na Reigne a dole kopcom to bude ina kava ako na Trance urcite.
30.04.2018 - 21:05:39
01
Takže si myslíte že Trance 2 2018 by bol pre mňa OK?
30.04.2018 - 22:33:20
00
Ono tem a pokusov najst dokonao slapatelny bike s velkou chutou jazdit aj dole je tu more. Ale taky bike neexistuje, je to o kondicke a prioritach. Trance 2 2017 a 18 sa lisi asi len 1 prevodnikom. Co by som ja osobne prijal a o tej cervenej farbe skoda hovorit.
30.04.2018 - 23:06:23
00
V BA budú 8.5 a 13.5 testovacie dni Giant a bude tam Reign 2 a aj Trance 2.Otestuj a napíš, tiež riešim podobnú dilemu.

https://www.mtbiker.sk/clanky/9702/pozvanka-testovacie-dni-giant-aliv-mozete-sa-tesit-na-pestry-majovy-program.html
30.04.2018 - 23:32:52
00
myslim ze nieco podobné sa chystá túto sobotu tiež v BA. Tam sa pôjdem isto pozrieť. Tiež budú mať Reigna aj Tranca. Kazdopadne chlapi diky za pomoc!
01.05.2018 - 00:49:07
00
ja len zopakujem vyssie spomenute. minuly rok som prechadzal z HT na svoj prvy full. rozhodoval som sa medzi trance 2 2017, Reign 2 a este trekom (uz nevim presne akym). cital som si kopec recenzii, diskusnych for atd. a nakoniec volba padla na trance 2 vdaka jeho vacsej univerzalnosti ako ma reign 2 (predsa len, rad jazdim traily, a hore sa nejako dostat musis) za seba teda max spokojnost, tlmice nezamykam ani nie je potrebne,ziadne hojdanie sa nehrozi (aspon zatial co som siel), jazdim prevazne v okoli BA, minuly rok som bol v Cicmanoch a okoli a vsade max spokojnost. Obcas ked idem na vyjazd s kamosom co ma karbonove HT s 29tkami mam problem mu stihat pri vyslapoch :) s Reignom by som to nedal na 100%. Takze ako pisu chalani vyssie,ak sa neorientujes cisto len na zjazdzy, odporucam Trance 2
02.05.2018 - 19:19:51
00
Tak carbonovemu ht na 29 sa ozaj stiha tazko so 150mm vidlou a bikom co ma cez 14 kil. Pretekar to nieje ale da sa s tym vyliezt vsademozne
02.05.2018 - 22:55:35
00
poriadne si ho vyskusaj, mne nesadla geometria, velmi tazko slapatelny pre mna(trance 1.5 2018).Chystam sa tento tyzden poprehadzovat predstavec, znizit rajdy, posunut kufre ale asi to nepomoze...
02.05.2018 - 23:20:04
00
150 mm je zbytocnost ked nechodis vlekom hore . Mam anthem 120mm a je to plne dostacujuce na bezne jazdenie .to musis is dole brutalne aby si vyuzill 150mm zdvih .tak naco to tahat do kopca ked to smerom dole nevyuzijes
03.05.2018 - 17:03:59
00
Stano to su detske zdvihy :D :D
03.05.2018 - 19:23:32
01
keyboard_arrow_up