Mám iPhony 10 rokov asi 3GS , 6 a teraz 8plus . Žiaden som nepredal , jeden nosím na športové aktivity a druhý ako prehravač hudby . Žene som kúpil X a ani v jednom prípade , ani raz ta tých 10 rokov sa mi nestalo to čo ty popisuješ ... a žiaden som nemenil preto lebo bol pokazený , ale len som chcel nový . Deti majú tiež iPhony 6 a žiaden problem ... vlastne ja nepoznám nikoho osobne , čo by presedlal z iPhonu na tieto šikmooké ***** a ešte vypisoval , ako sú na hovno .
03.05.2018 - 23:26:57
06
denne mam na stole nejaky iphone/android na opravu. Tych problemov s jablkami je hojne. Mozno si mal stastie na dobre kusy. Po vystriedani dvoch iphonov sa vraciam naspat ku tym ***** :) nervy mam len jedne :)
03.05.2018 - 23:38:22
03
Ale to nemôžeš takto profesne paušalizovať ... to ako by som napísal ja , že všetci majú rakovinu , bo traja pacienti z piatich čo som v stredu “uspaval “ na chirurgii mali inoperabilny tumor .

A nie , ja som nemal šťastie na bezproblémové iPhony . Niektomu komu slúžia 10 rokov bez jediného problému , žene 8 a iným mojim priateľom tiež , nie je otázka šťastia ... je to štatistická významnosť bezproblémového produktu
04.05.2018 - 06:13:54
01
Turbi napísal:
Neviem co tym myslis ze nie je co byval no ja mam konecne telefon ktory nie je loteria. Pretoze na vsetkych predchadzajucich telefonoch na androide som vzdy riesil ze kujva telefon za 300€ nefoti poriadne a postupne spomaluje, ze sem tam zamrzne alebo sa sprava pribrzdene.

je dobre, že si si našiel pre seba niečo, s čím si spokojný. Ja som používal iVecičky od iOS-u 1.0 (vtedy sa vlastne ešte tak nevolal) a Apple vecičky ako také zhruba od roku 1994 (predtým boli pod embargom CoCom-u a na "východ" sa nemohli oficiálne vyvážať, ak si dobre pamätám). Stále mám 3 iPhony, niekoľko iPod-ov, MacBook Air a ďalšie, ale posledné sú z rokov 2011-12, keď z môjho pohľadu začal Apple upadať. To je ale čiste moja osobná vec, dovtedy som si rád za kvalitu ("it just works") a špičkový dizajn ("it's not about how it looks, but how it works") priplatil, teraz to už pre mňa nemá význam.

K spomaľovaniu: vyskúšal som dať na iPhone 4S iOS 9 a telefón bol následne použiteľný tak na telefónovanie a správy. Na iOS 5/6 je v pohode použiteľný na všetko dodnes. Takže mám pocit, že "spomaľovanie" sa aj u Applu často rieši kúpou nového, rýchlejšieho modelu, rovnako ako u Androidu. Prípadne to za svojich klientov rieši priamo Apple nezávisle na ich vôli...

Momentálne používam 2 telefóny: Xiaomi Mi-4C (ten má zatiaľ najlepší foťák, aký som v telefóne kedy mal) a iPhone 4S (na iOS-e 6). Obidva bežia bez problémov a spomaľovania (základ je zakázať aktualizácie ;)), u Xiaomi je cítiť novší HW, ale iPhone má stále svoje silné stránky, napr. video nahráva kvalitnejšie. Chvíľu som mal v ruke aj iPhone X, ale už to nejako nebolo ono, MIUI mi vyhovuje viac...
04.05.2018 - 07:34:41
00
Ako pise Ramon, iphony su spolahlive zariadenia, to male promile co vykrikuje po forach a socialnych mediach ako sa to stale kazi je zanedbatelne (hlavne ked sa to vacsinou kazi pricinenim uzivatela). Ked sa ludia nevedia chovat ku svojim zariadeniam ako sa patri, tak to potom aj tak vyzera. Mal som 4 od predstavenia, fungoval bez problemov 5 rokov, teraz je v sufliku a stale funguje ak by bolo treba. Mam 6 tiez od vydania a opat bez problemov. Jedina vec bola vymena zadnej kamery kedze nezaostrovala, co by som tiez pripisal ako chybu uzivatela, kedze ten telefon prezil tolko padov, ze sa mi to ani verit nechce... Bocny ramik je hotova galeria odtlackov od kamienkov a dlazdic (nie nepouzivam bumpery a obaly, ani ked bol novy). Keby to bolo tak ako sa vsetci stazuju, ze staci jeden pad a je po displeji, tak by som ten telefon menil uz asi 50x. Naproti tomu "stastni" majitelia Huaweiov v mojom okoli uz pozyvaju servisakov na rodinne oslavy, taki sa z nich stali uz dobri kamarati :D
04.05.2018 - 08:45:21
01
kolegovia by ti vedeli o tej spolahlivosti Iphonov hovorit aj o legendarnej kvalitne signalu ;) nepodarene updaty aj spomalovanie ked na stary hw sa nahodi novy OS, to je samozrejmost ktorej sa neda pri modernom HW a SW vyhnut a tyka sa to kazdeho vyrobcu...skoda, ze cely ten trh je len o rychlobratkovych spotrebakoch a marketingovom bullshite
04.05.2018 - 09:39:56
02
uvediem jeden príklad .. pri telefónoch zaradených v mobile device managemente ... máme tam asi 200 androidov a asi 10 iPhonov ... každý týždeň je s aspoň jedným z nich nejaký problém pričom android možno tak každé tri týždne nejaký. Takže spoľahlivosť je iste perfektná, ale záleží od nasadenia.
04.05.2018 - 12:16:31
00
nezabudnem ked v iOS riesili viac ako ROK (!) vypinajuci sa budik pri prechode medzi letnym a zimnym casom... sakra ten cas sa raz posuva tak, raz tak, ako to vyriesit :lol:
04.05.2018 - 12:21:07
01
Hosť napísal:
na Xperii 8.0 - a myslim ze ten nemaju vyladeny.
Bezne sa mi stava ze zapnem mobil zo standby a 5-6 sekund sa "zobudza" (cierna obrazovka a bohvie co to robi, svieti akurat proximity senzor).


Hľadal som trochu, čo dané problémy môže spôsobovať a viac ľudí sa zhodlo, že to môže byť niektorými aplikáciami.
To odomknutie a zaseknutie bolo spomínané napr. tu, plus iné problémy:
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-XZ/Xperia-XZ-start-hanging-alot-after-nougat-update/td-p/1184935/page/6

Ja by som teda postupoval otestovaním prejavu v "Safe mode": https://talk.sonymobile.com/t5/FAQ/How-to-boot-your-phone-into-safe-mode/m-p/348008#U348008 .
Ako samozrejmosť by som bral zakázanie a odinštalovanie Facebooku (dá sa nahradiť Lite verziou), rôznych aplikácií na "čistenie a zrýchlenie" atď.

Mne spôsobovala dlhšie odomykanie a pomalšie reakcie aj jednoduchá aplikácia na automatickú zmenu jasu, keď som dal inú, hneď problémy zmizli. Nemyslím, že by dokázali v Sony tak pokaziť update na Nougat a aj na Oreo :)

K Apple a ich schopnostiam v oblasti HW, + sú tam ďalšie zaujímavosti:
04.05.2018 - 16:49:48
00
ziadne optimalizatory tam nemam a vsetok bloatware ako facebook, amazon, lifelog, xperia lounge a podobne nezmysly som downgradeol na factory verziu a zakazal - odinstalovat sa nedaju bez roota. Jedine co tam bezi je Greenify ale blblo to aj bez neho aj s nim, takze zjavne Greenify nie je problemove.

Podla ineho navodu som vcera vypol "Smart Cleaner", co je nejaka sucast Sony bloatwaru "Xperia Assist" a vyzera to ze to telefonu prospelo, uvidim ako to vydrzi... Xperia Assist sa samozrejme neda odinstalovat ani vypnut tie sk**vene notifikacie co z toho lezu furt :headbang:
04.05.2018 - 18:01:41
00
Tiez mam iPhone uz tak 7rokov, teraz mam iPhone7. Ale v dnesnej dobe su uz dost pozadu. Mne vadi, ze nema split screen multitasking, zablokovane NFC (banking), email klient a kalendar je katastrofa. Mne osobne sa uz iPhone nepacia.
04.05.2018 - 19:02:33
00
Zaujímavé sú tieto doťahovačky medzi android a iOS :-) . Ja používam Xperie od Z1 až po XZ1 a znovu beriem XZ2. Manželka a dcéra Iphone tuší už od 5-ky. Nikdo z nás za ten čas nemal žiadne vyššie spomínané problémy ani softvérové ani hardvérové :-)
04.05.2018 - 19:58:49
00
Aspoň jednu výhodu ma ten iphone. Da sa rýchlo predať za relatívne vysokú cenu. Dnes predaný za pol hodiny 😃
04.05.2018 - 20:03:41
04
Huawei P20 Lite, Xiaomi Mi Max 2 - mate niekto skusenost? Hry ma nezaujimaju. Slusny fotak potesi. Dobra vydrz tiez. Momentalne mam pamat 3GB/32GB - vyhovuje. Alebo iny tip ~do 300€ ?
Dakujem.
06.05.2018 - 20:15:55
00
Iny tip do 300: Samsung Galaxy A5 2017 - Gorilla glass, vodotesny (IP68), ANT+, barometer, USB C, zakladne funkcne klavesy a hardverove tlacidlo so snimacom odtlackov na prednej strane pod displejom (tie sracky s tlacidlom na zadnej strane su uplne neergonomicke z mojho pohladu)
06.05.2018 - 22:36:45
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up