pindaro napísal:
Takže Raptor 10 je doma. Podľa očakávania, miesta nieje na rozdávanie, no náradie, jedlo , bundu a 3l vody to s prehľadom odvezie. V zime na lyže alebo bežky nebude potrebný hydrovak tak ďalší priestor k dispozícii.
Zarazilo ma trochu že hydrovak teda hadička nemá žiadnu rychlospojku. A pre plnenie alebo susenie je potrebné vyberať aj hadičku z popruhu. Inač spracovanie super ale nemám to s čím porovnať tak je to subjektívny pocit.


myslim ze pri nom ostanes. osprey raptor je legenda. ja mam model 2009 uz zopar rokov a nie a nie odist ;) ..a stale spokojnost.
04.05.2018 - 20:54:43
00
Ja teraz dosť pokukujem po Camelbak KUDU protector 20. Tá cena mi príde dosť. Zas na druhú stranu batoh toho ponúka celkom dosť. Keby ste riešili kúpu tak nejaké odporúčanie kde ho kúpiť za najlepšiu cenu ? :)
13.05.2018 - 11:51:40
00
Sú nejaké skúsenosti s batohom endura?

https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-tretry/batohy-a-prislusenstvo/batohy/endura-mt500-enduro-batoh-s-vakom-hydropak-15l.html

    17.05.2018 - 08:04:13
    00
    dlho som zvazoval velkost batohu, znacku atd. nakoniec som siel do osprey viper 13 (kupovla som v livigno teraz v aprili) a som max spokojny. na celodenny vylet tak akurat na zbalenie zakladnej vybavy, oblecenia + 2,5l vak na vodu.
    17.05.2018 - 09:28:54
    00
    nesledujem tuto temu ale mam jeden vak 15 rokov a teraz by som chcel novy. najviac ma zaujimaju vaky ktore maju odvetranie chrbta existuju nejake pri ktorych to realne funguje alebo je to len placebo. kludne nemusia byt len cyklobatohy. mate s tym niekto realnu skusenost alebo prdiet na to?
    18.05.2018 - 15:23:55
    00
    Myslíš to odvetranie, kde máš na chrbte sieťku a batoh ako taký je vypuklý "do seba" a vyzerá to v priereze ako luk?

    Prílohy:

    backpack4.jpg
    backpack4.jpg 39.05 KiB thumb_up1thumb_down

    18.05.2018 - 15:35:37
    00
    jo presne to. neviem ci existuje viacero sposobou toho odvetravania. len ma zaujima ci to funguje ci to niekto ma ci uz na bike alebo na turistiku
    18.05.2018 - 16:33:07
    00
    Môj postreh je ten, že ten batoh sa ti aj tak opiera o chrbát na krížoch, takže toto odvetranie chrbta je vlastne je len odvetranie hornej časti chrbta. Mám to na menšom turistickom batohu, som s tým spokojná v zime na skialpoch, už menej v lete. V zime, keď nosím bundu tak mám pocit, že to k odvetraniu pomáha a keď fúkne vietor, nevadí, lebo mám bundu, no v lete mám chrbát mokrý tak či tak a ako "bonus" mi ho vďaka odvetraniu navyše ofúkne. Na bicykel som takýto systém nevidela.
    18.05.2018 - 16:39:06
    00
    Moj batoh je vzadu uplne presne taky ako na obrazku fixsky. Vetranie nefunguje skoro vobec. To prehnutie/napnutie sietky rychlo splasne pod zatazou samotneho nakladu v batohu a je to nanic.
    18.05.2018 - 18:06:40
    00
    No neviem, tak to trochu zamotám :D . Podľa mňa to funguje veľmi dobre, mohli ste napísať o aké konkrétne batohy sa jedná ;) . Ja mám Deurer Futura 38 a som s tým batohom maximálne spokojný. To odvetranie je super. Je to stredne veľký batoh, no podľa mňa to odvetranie je asi naj aké môže byť. No treba počítať s tým, že je to stredne veľký batoh, ja som ho nosil na 1-3 dňovú turistiku, alebo keď som ešte dosť fotil, tak som tam hodil zrkadlovkua a veľa iných vecí. V lete super na viacdňovú turistiku, samozrejme váha tam nebola vysoká. mal som ho aj na pár 2 dňových cyklotúrach, tam samozrejme to nie je ideálne a pri dlhých jazdách cítiš ramená, ale odvetranie funguje. Ale myslím, že takýto chrbtový systém bude asi najlepšie fungovať pri stredne veľkých batohoch a najmä na turistických batohoch. Myslím, že mali aj nejaké menšie modely okolo 20 l, no tam myslím, že bolo to prehnutie menšie :) Myslím, že Deuter s tým prišiel ako prvý a viaceré značky to začali napodobňovať :)
    18.05.2018 - 19:54:24
    00
    Je to dobry batoh Lowe Alpine 33/40 litrov. Je premakany, vsetko super, nosim vsade okrem biku, ma konstrukciu taku, ze ani ked ho napraces tal sa nevyduva k chrbtu a teda ten umysel vetrania neovplyvňuje len teda ja mam aj tak spotene krize lebo ako vidno na foto, ten vetraci system je len medzi lopatkami a hornou stranou krizov. Pred 2 tyzdnami som bola z Certovice na Stefanicku, vypek, teplo, potili sme sa ale poslednych 15 min cesty fukalo, nebola kosa, len mi prefukovalo cez ten batoh na mokre triko a cuduj sa svete, o dva dni som sa nevedela postavit a bola som 4 dni seknuta... netvrdim ze pre batoh, ale uz mi niekto vravel, ze bacha na ten chrbtovy system :)

    Prílohy:

    IMG_20180518_202408.jpg
    IMG_20180518_202408.jpg 1.19 MiB thumb_up1thumb_down

    18.05.2018 - 20:32:44
    00
    Urcite to maju znackove drahsie batohy vyriesene lepsie. Ja mam ako som pisal presne ten cinsky typ a ma to slabe aj napnutie sietou a slabe aj kovove vystuze steny, takze to lahko "splasne".
    18.05.2018 - 22:14:00
    00
    fixska tak ako píšeš, to vetranie je výhoda a zároveň aj nevýhoda :) , počul som toto už od viacerých. Ja som s tým problém našťastie nemal a snáď ani mať nebudem. Klasický chrbtový systém-teda taký ktorý prieliha k chrbtu a má len nejaké ventilačné kanáliky nevetrá síce tak dobre, ale dá sa tak predísť podobným problémom, ofúknutiu a následnemu prechladnutiu, alebo aj iným zdravotným problémom. Ale ja som tento systém aj tak vnímal veľmi pozitívne a to najmä v letných horúčavach. Ale dobre pre potencionálnych záujemcov spomenuť aj túto stránku. Napokon asi všetko má aj výhody, aj nevýhody :)
    18.05.2018 - 22:32:31
    00
    Ano, ma, plusy aj mínusy ale kupila by som si ho znova. Kazdopadne, na mensich bike batohoch som taketo vyhotovenie nevidela. Zevraj relatívne dobre vetra Osprey, mne vyhovuje Camelback NV vetranie na Agentovi.
    18.05.2018 - 23:10:07
    00
    Batohy so sietkou ako ma fixska su vhodne na podla mna len na turistiku (mame obaja s manzelkou) a aj to len tak do 30litrov.
    Treba si uvedomit, ze posuvaju tazisko od tela, co pri bikovani nie je to prave orechove.
    19.05.2018 - 07:11:15
    02
    keyboard_arrow_up