a preto si myslim, ze volodaj robi chybu, ze prestal pit alkohol... radsej vypustim pecivo, sladke, ale aby som odriekal nieco, co ma najviac vitaminov, lieci vsetky mozne choroby a dokoca vie ucinkovat ako EPO, nepochopim :-D
09.05.2018 - 08:34:03
03
Nevypúšťal som ho primárne kvôli chudnutiu 😂😂😂
09.05.2018 - 08:41:51
00
Este jeden postreh obecne. Na Sky News rozoberaju temu "nadvahy" či "obezity" celkom pravidelne. Robili pouličný prieskum, aby ludia odhadli sučet kalorií vystavených potravin. A každý jeden to dost výrazne podhodnotil. Takže aj toto može byt dovod, prečo ludia priberaju. Jednoducho podcenuju kaloricku hodnotu. Ono ked idem do hospy a dám tam aspon 5kuskov tak som niekde na 1000-1100kcal, čo je okolo 50% denného príjmu.
09.05.2018 - 08:55:11
00
Bezny clovek hlavne neje podla toho kolko kalorii ma dane jedlo, ale podla toho na co ma momentalne chut :). To na margo prieskumu, ktory si spomenul.
09.05.2018 - 09:02:05
02
Uplny suhlas. Dal som to ako zaujimavost. Ale kade čo sa tým aj vysvetluje. Potom na vine nemusí byt ten zlý "cukor" alebo "pečivo" a paranoia z nich, ale jednoducho fakt, že ludia podcenuju svoj kalorický príjem obecne. ;)
09.05.2018 - 09:27:41
02
"Takže aj toto može byt dovod, prečo ludia priberaju. Jednoducho podcenuju kaloricku hodnotu. "


Obavam sa, ze ta problematika je ovela zlozitejsia, aby sa dala vyjadrit tak zjednodusene.
Svoje k teme by vedeli povedat sociologovia, ekonomovia, psychologovia a dalsi.
Urcite by som vsak chcel zit vo svete, kde nesledovanie kalorickej hodnoty by bolo jedinou pricinou priberania. :)
Znamenalo by to, ze vsetci sa mame dobre.
09.05.2018 - 09:58:09
02
petersa napísal:
Inak to tvoje "IMHO" mi dost trhá uši, ale tak ok. Na dámu v rokoch "IMHO" zvláštne vyjadrovanie :D

To je internetová komunikácia. Veľa krát cez mobil kde sú stručnosť a skratky rýchlejšie. Neboj v osobnom rozhovore to odo mňa nebudeš počuť :)
09.05.2018 - 10:25:16
00
user_id napísal:
Bezny clovek hlavne neje podla toho kolko kalorii ma dane jedlo, ale podla toho na co ma momentalne chut :). To na margo prieskumu, ktory si spomenul.


On to nemyslel tak že ľudia nepočítajú kalorie počas dňa, ale tak že ľudia si neuvedomujú koľko ma nieco kalorii RELATIVNE, v porovnaní s inou potravou ...
Teda že si myslia napr. že jedna mala Mars tyčinka denne neublíži a netušia že má kalórií ako polovica obeda ...
09.05.2018 - 10:38:37
02
Kristina napísal:
To je internetová komunikácia. Veľa krát cez mobil kde sú stručnosť a skratky rýchlejšie. Neboj v osobnom rozhovore to odo mňa nebudeš počuť :)

imho sa vseobecne predpoklada ze hovoris/pises svoje nazory teda imho je imho uplne zbytocne davat do textu 8)
09.05.2018 - 12:10:40
06
Bez uvedenia IMHO tvoje nazory nie su skromne :D .
09.05.2018 - 12:26:38
02
Hosť napísal:
imho sa vseobecne predpoklada ze hovoris/pises svoje nazory teda imho je imho uplne zbytocne davat do textu 8)

Vyhlásenia na MTBiker typu "to je hnus" a "to je škaredé" resp. "podľa môjho názoru je to škaredé" alebo "to sa nemôže nikomu páčiť" majú úplne iný význam. Takže keď niekomu niekto zhodnotí bajk ako "to je hnus", čo je na tomto fóre bežný výraz tak dotyčný vyjadruje iba svoj osobný názor v zmysle mne sa to nepáči, alebo vnucuje svoj názor aj ostatným v zmysle "to sa predsa nemôže páčiť nikomu"?
09.05.2018 - 13:50:09
01
tyčinka mars ani zďaleka nemá kalorickú hodnotu ako polovica obeda, jej problémom je, že obsahuje 30g cukru, čo je viac ako odporúčaná denná dávka cukru
09.05.2018 - 14:18:53
01
Keby sa mal človek riadit ODD čohokolvek, tak umrie hlady. :) Neviem odkial máš ODD cukru, ale z logiky veci je nezmysel stanovovat ODD u cukru (ale aj u iných vecí), lebo každý funguje inak a má iné nároky. A s tou tyčinkou, presne na toto som poukazoval vyššie, že ludia nemaju ani potuchy o kalorickej hodnote jednotlivých potravín a potom to tak aj vyzerá. Taká jedna tyčinka bude mat podobnu kaloricku hodnotu ako napr. kura so zeleninou resp. polovicu napr. kurata s ryžou a zeleninou, čo bezne jedávam. Ale všetko chce čas, každý si na to skor či neskor pride sám. :)
09.05.2018 - 14:43:39
04
https://www.kaloricketabulky.sk/mars-cokoladova-tycinka/
ver tomu, že neumrie...ODD cukru mám z článku, ktorý tu kúsok pred tebou postla Kristina (neviem, či si to aspoň prebehol)
nakoniec hovoríš, že každý má iné nároky a inak funguje, čiže vlastne matematika až tak nefunguje, ako si spomínal...nechcem vyvolávať flame
09.05.2018 - 15:12:20
00
Matika a fyzika funguje spolahlivo, len pochopenie písaneho textu občas ludom robí problémy. Vieš, ono je je ODD na tuky a bielkoviny (a kade na čo), ale ked za den vypálim povedzme 4000kcal, tak sa do tých ODD nezmestís ani omylom. Ale ked prijmem za den 4000kcal tak som na svojom (matika). Možno je chyba ale na mojej strane, že sa nevyjadrujem dostatočne jasne, aby to každý pochopil. Polepším sa. ;)
09.05.2018 - 15:21:24
01
keyboard_arrow_up