Hahaha, neponukal tu nahodou niekto pred dlhsim casom take sitko na vyskusanie? :lol:
Musis mliet dost jemne...
09.05.2018 - 21:12:41
00
No ved ponukal a to som si aj pozical. Ked pomeliem jemnejsie tak nepotece :)
A este ma na nom srre ze nema tu drazku na pruzinku co ho drzi v pake, ked vyklepavam tak to vyleti aj so sitkom a puk drzi. Kolko krat dam len prazdnu paku dole z hlavy a prazdne sitko ostane na sprche :)
09.05.2018 - 21:15:32
00
Môj postup s IMS The Single sitkom 9,5g. Plním 9,5-9,8g, OCD, tamper 58,4 a je aj kréma a aj puk je suchý. ;) Nie je na tom nič mimoriadne. :lol:
09.05.2018 - 21:18:02
00
Mam pokazene sitko :D
09.05.2018 - 21:18:50
00
Keď nebudeš búchať pri vyklepávaní o rukoväť, tak Ti určite nevypadne. :lol:
09.05.2018 - 21:25:04
00
scarinko Nemáš , tam je dôležitá distribúcia . OCD ečko podľa mna veľmi pomôže . Určite nie mlieť jemnejšie ... predsa keď nemáš možnosť aby voda pretiekla cestou najmenšieho odporu a najkratšou drahou , a to je priamo dole , tak zvacsiš veľkosť častíc kavy a dáš šancu tej vode pretiecť nie kolmo dole , ale zo strán do stredu . Ideš predsa z tamperu 58,4 na veľkosť plochy samotnej “ vypuste “ na veľkosť tamperu 41 mm . Ja som dosiahol oveľa lepšie výsledky zväčšením častíc pomletej kavy ...
09.05.2018 - 21:29:19
00
A pri Londium R žiadne , podotýkam žiadne vlhké Puky som nikdy nemal ... rozdielne gramaže , kavy, hrúbky mletia , tamping ... je to dane konštrukciou páky , kde pružina pôsobí cez piest počas celej doby extrakcie . To znamená pokial sa nevyextrahuje všetka voda z puku , ajked si extrakciu do šálky ukončil . U E 61 je toľko premenných , že až :) ... a stále platí , že puk bude stále viac menej mokrý . Nie je podľa mna konštrukčne možné aby si tlak vody cez čerpadlo zastavil a hneď aj odstavil pretekanie vody do sprchy . Pričom mas stále viac-menej vlhký puk na ktorý nic nepôsobí / nevytlača z neho vodu ako u Londinium R piest . Ale veď o to nejde . U Nensebo som mal celkom suché Puky , u Mzungu len prichytené okraje , Buna zmes vodná brečka . Všetky však po vyladeni chutili vynikajúco .
09.05.2018 - 21:42:57
00
luper napísal:
Keď nebudeš búchať pri vyklepávaní o rukoväť, tak Ti určite nevypadne. :lol:

Robi to len toto sitko koli absencii tej drazky. Ostatne drzia. Pouzivam take gheto riesenie (Ramon teraz necita) ze dam varechu krizom cez plastovu misku ktoru mam na puky a je z toho knockbox. Zatial som sa nestotoznil dat 30eur za kybel s ruckou na puky :D
09.05.2018 - 21:43:02
01
No ***** ma do čistá :facepalm:
09.05.2018 - 21:45:26
00
Zatial som sa nestotoznil dat 30eur za kybel s ruckou na puky :D

A vyvaliť 25€ za 149g Sudánu Ti nebolo ľúto? :^)
09.05.2018 - 21:51:54
00
Bolo ale to ma pre mna nejaku aspon mozno chutovu hodnotu, hento bude stale len kybel a este aj maly. Ked vidim ake je to krpate musel by som to snad kazdy druhy den vysypat.
09.05.2018 - 22:14:58
00
Ramon1 napísal:
...U E 61 ... Nie je podľa mna konštrukčne možné aby si tlak vody cez čerpadlo zastavil a hneď aj odstavil pretekanie vody do sprchy . Pričom mas stále viac-menej vlhký puk na ktorý nic nepôsobí / nevytlača z neho vodu ako u Londinium R piest ..

Toto je akademicka debata, takze diskutujeme (argumentacne) ... pri E61 pri vracani paky dole sa najprv vypne pumpa a pred strednou polohou najprv uzavrie ventil medzi hlavou a bojlerom a vzapati sa otvori ventil medzi hlavou a prepadom do drip trayu, cim sa hlava odtlakuje, takze ano, fakticky odstavis cerpadlo a okamzite aj tlak vody. Side efekt je, ze pri tom odtlakovani hlavy (otvoreni prepadu) vznikne az podtlak, ktory za istych okolnosti dokonca prisaje puk z paky ku sitku, resp. minimalne vcucne cast vody z paky do hlavy. Voda vodou sa vytlacit neda, ani u Londinia nie, musel by byt vzduch medzi piestom a pukom, aby v zaverecnej faze vytlacil vodu z puku. ;)
09.05.2018 - 22:33:03
00
...varecha je supeeer :-)... aspoň v začiatkoch...
Potvrdzujem, (aj keď som tu určite podľa K.Maya greenhorn...) že Buna zmes je "břečka" aj v LM single (7g), aj v LM 17g, ale vyladiť na chuť sa to dá, ale napr. taký Coffeespot Huila (už bohužiaľ došla...), alebo Huehuetenango sú vždy ako betón suché...so zohľadnením mletia na "akú-takú" extrakciu podľa štandardov...
09.05.2018 - 22:34:18
01
scarinko napísal:
Bolo ale to ma pre mna nejaku aspon mozno chutovu hodnotu, hento bude stale len kybel a este aj maly. Ked vidim ake je to krpate musel by som to snad kazdy druhy den vysypat.


ja neviem, tiez mam len taku malu ***** a vysypane to mam za sekundu. Vysypavam to priebezne kazdy/kazdy druhy den a je to otazka asi 2 sekund. Umyvam to mozno raz za 3 tyzdne, ked to dlhsie nevysypem a zacne to kvitnut vselijakymi ruzovymi tonmi :D

inak ten bordel vo vnutri neriesim.. necumim do toho tak ma to netrapi
09.05.2018 - 22:39:14
00
Ja to zbieram, ludia si to sypu na kvetinky vraj to odplasuje dajaky hmyz a vosky a pod a preto mam cca 2l potravinovu dozu do ktorej to zbieram. Je to viac roztahane takze sa to viac susi a menej plesnie ako v mensej vyssej nadobke.
09.05.2018 - 22:43:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up