kedze 90% pytliakov su samotni pani polovnici, moc by som sa tu "zelenymi dzihadistami" neohanal
11.05.2018 - 16:52:08
01
SlavoS napísal:
Podľa spôsobu a formy informovania o tejto nešťastnej udalosti je tu evidentná snaha vynechať z toho medveďa. To by nebola dobrá reklama pre všeobecne razenú propagandu zelených džihádistov.


Podla tvojich prispevkov vidno evidentnu snahu zvalit to na medveda za kazdu cenu.
11.05.2018 - 16:58:03
010
Aj u nás si budeme si musieť vziať červenú pilulku a konať. Otázka času.
https://svet.sme.sk/c/20813519/rumunsko-chce-znizit-pocet-medvedov-aktivisti-protestuju.html
11.05.2018 - 18:22:16
00
niekedy sa fakt čudujem, prečo sa niektoré zjavy venujú outdooru, keď majú problém s existenciou zvierat, rastlín, ...
ešte veselšie to vyzerá, ak sú pre nich ľudia, čo sa venujú "vedám okolo environmentu" *****, len oni, chrapač od krčmových vetrákov, sú lietadlá
resp. aj by to bolo veselé, keby to nemalo volebné ľávo
11.05.2018 - 18:36:53
013
Analógia s mnohými "lekármi" čisto náhodná. Radšej ich stretnúť na bajku v lese, ako sa im dostať pod ruky pri výkone svojej "práce".
11.05.2018 - 18:41:23
01
Platí to isté, máš reálnu kvalifikáciu na posudzovanie, alebo iba nejaké v krčme nasaté "moudra"?
Začína mi to tu silne pripomínať modrého koňa.
11.05.2018 - 18:42:29
00
Slavo co ta nejaky chlpac prehol cez peň? Kto sa boji, nech nechodi do lesa. A mozno si len trollolo dozadujuci sa pozornosti.
11.05.2018 - 19:41:45
05
a bývam v Peržke v paneláku na 12. poschodí.... ako si uhádol?
12.05.2018 - 10:49:39
00
Sranda je, že sa intenzívne pohybujem slovenskými horami od roku 1980, medveďa som stretol 2x, vždy futášoval ozlomkrky preč. Vlka ani rysa som naživo nevidel, len veľa stôp, oni asi "stretli" mňa, ale vyhli sa oblúkom.
Uznávam, že medveď je typický oportunista a ak ho človek naučí na neprirodzenú, no ľahko dostupnú potravu (odpadky, kukurica na poliach, zakrmovanie poľovníkmi), tak to využije a potom dochádza k najhorším stretom. Pri počtoch ľudí, ktorí chodia do ich habitatu je až prekvapivé, ako málo konfliktov vzniklo, pričom najčastejšie došlo k zraneniu osôb u poľovníkov a lesákov. Často mám dojem, že strieľanie medveďov podporujú rovnaké typy ľudí, čo by bez váhania kvôli kalamite vyholili aj Nefcerku do posledného konára, lebo pán tvorstva to tu má všetko regulovať po svojom.
12.05.2018 - 12:52:48
010
Proste, ešte aj to "sprosté" zviera dobre vie, že naborovičkovanec v zelenom je najväčšou škodnou :D
(BTW pojem "škodná" je "kultúrny" konštrukt. Niečo ako rasa. Ekológia taký pojem nepozná. A aby som vám ozrejmil rozdiel medzi ekológiou a environmentalistikou, ekológia je "veda o vzťahoch", spravidla živočíšnych a/alebo rastlinných druhov medzi sebou, v nejakom spoločenstve/biotope. Environmentalistika potom skúma "životné prostredie" ako také. Je tam nejaký prienik, ale sú to 2 rôzne vedy.
Tá tzv. škodná "škodí" len tým, že nabúrava predstavy zelených zborovičkovancov. Spravidla len papká to, čo oni považujú za "ich", napr. za budúci guláš. A papká to odjakživa, od drievnych dôb, keď ešte neboli zelení zborovičkovanci.)
12.05.2018 - 13:48:51
02
Medvede založili tajný spolok a kúpili si média aby mohli manipulovať informácie o ich konaní. Potrebujú predsa zakryť fakt, že si radi pochutia na čerstvom ľudskom mäse. Keby sa to prevalilo hrozilo by im, že ich počty budú redukovať podľa vzorca ktorý budú mať za úlohu navrhnúť neutrálny a nezaujatý milovníci prírody, streľby a trofejí.
Aj minulý rok museli manipulovať správy ale cez FB im to trochu ušlo - vybrali si totiž chuťovku - bikepark Malinô Brdo. Keby vedeli že potenciálna korisť má GoPro kameru, a svet uvidí skutočný dôkaz dravosti týchto šeliem, určite by sa opäť vrátili k tradičným nemastným-neslaným hubárom.

Každopádne je ich priveľa ... to keď už každý 2714-ty Slovák môže mať svojho medveďa je ozaj alarmujúci stav! Konečne máme proti komu bojovať.
Btw. našťastie u nás tu v Malej Fatre sme medveďa nikdy nevideli, keby áno, kúpim si pušku a dám sa na biatlon!

:P
.
.
.

Nalejme si čistého vína - čo je väčšia hlúposť?

- Niekto manipuluje výsledky vyšetrovania aby medveďa zbavil obvinenia.
- Redakcia TV/novín s potrebou ohúriť a zbierať sledovanosť v hlavnom čase napíše šokujúci titulok o zabití človeka medveďom - hoci ešte nikto nevyšetril presnú príčinu smrti?
12.05.2018 - 17:47:54
013
SlavoS napísal:
To zas bude príspevkov od dementnych panelákových "ochranárov". Medveďov je cez 2000 na tak malé územie primnoho a bude nutný masaker, ktorý pôjde na triko " ochranárov". Úprimnú sústrasť rodine.


no to je teda fakt neskutocne ako tych 2000 medvedov na tak malom uzemi obmedzuje "len" >5000000 ludi na tak "velkom" uzemi. a hlavne tych na sidliskach, ti su na tom najhorsie chudaci.

fakt si taky obmedzeny, ze si myslis, ze jedine a vyhradne pravo na zivot na zemi mas len ty (clovek)...?
12.05.2018 - 18:12:12
00
.....do obmedzených nadávaj svojej materi!

Skúste si rozšíriť obzory a informovanosť a opýtať sa na problémy s medveďmi (napr. strach o deti), ktoré majú ľudia z mnohých obcí....riziká majú stúpajúci trend...v podstate sa naplnila moja predpoveď z prvého príspevku na predošlej strane...irituje ma totiž extrémizmus v akejkoľvek forme a typické slovenské NEriešenie problémov (vo všeobecnosti) až kým nedôjde k najhoršiemu....howg.
PS. Analógia s "ochranou" kormorána čisto náhodná. Ako to dopadlo? Kto chce nájde si.
12.05.2018 - 18:23:35
00
Pre výstrahu pripomeniem české riešenie "pána tvorstva". Žiaľ bol to jeden z cieľov našej bajkovačky na Šumave.
http://www.hnutiduha.cz/aktualne/pred-150-lety-padl-posledni-sumavsky-medved

pomníček http://www.jiznicechy.org/cz/bg/image.htm?4-305
12.05.2018 - 18:56:08
00
SlavoS ....Na to sa dá napísať len jedno, koľko je známych prípadov usmrtenia človeka medveďom hnedým na Slovensku?
Btw. koľko krát si sa stretol s medveďom vo voľnej prírode?

Rodičia by mali mať pri svojich deťoch strach o úplne iné veci... :)
12.05.2018 - 19:00:47
015

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up