Na margo bodu c. 2, ludia su v prvom rade chodci, a teda, zacat by sa malo s vychovou ludi, aby vedeli ako sa maju spravat ako chodci (voci chodcom a inym ucastnikom premavky), potom ako cyklisti a motoristi. Psickari spadaju pod kategoriu chodci, okrem idiotov, ktori psov vencia zo sedla bicykla pripadne z auta.

Uprimne, mnohym ludom nepomoze ani ta vychova. Je jedno, ci su to chodci, cyklisti, motoristi, alebo co ja viem co. Pohybuju sa na tomto svete a zaroven sa spravaju akoby boli len vo svojom mikrosvete.

Kenai Na hradzu treba ist so zvoncekom a zvonit je najlepsie uz aspon zo 100 m dialky, najprv raz, o 20m dalej 2 razy a tak dalej, kym ti nespravia koridor na prejazd.
06.05.2018 - 00:08:22
02
Kenai napísal:
....
1. sucitim so sportovo zalozenymi cyklistami odkazanymi na jazdenie v BA, netusil som, ze sa to za posledne roky tak zhorsilo.....


je to o zvyku, sice sa snazim jazdit tam kde je malo ludi, napr. casti MK dalej od BA, Rakusko, Zahorie..., ale treba sa tam aj nejak cez tych ludi dostat, a s tym som sa uz zmieril a zvykol si na to. Ale ze by som to nejak osobitne vyhladaval, tak to nie.
Zvoncek nemam, vzdy sa nejak presmyknem, a ked sa neda, tak proste spomalym ci zastanem.
06.05.2018 - 01:39:48
00
Zdravím všetkých
mám jednu otázku ohľadom gabčíkova, neviete ako je to momentálne s prejazdom na hrádzu z jednej strany na druhú ? Dávnejšie som čítal že na východnej strane je zákaz vstupu a treba prechádzať cez priľahlé dediny. Aká je teraz realita ? Za odpovede ďakujem
08.05.2018 - 20:28:16
00
Neviem presne co chces vediet, ale ziadne nove obmedzenie tam este minuly tyzden nebolo. Ak prides po hradzi od kompy -Kyselica a chces prejst na druhu stranu - na ostrov, tak len treba zist pred branou dolu z hradze. Obchadza sa tak elektraren. Je to dobre oznacene, nemas sa ako pomylit. Po cca 400m obchadzke ta to navedie naspat na hlavnu cestu a ta uz ide normalne cez hradzu. Este doplnim, ze niekto tu pisal, ze sa da prejst cez elektraren, lebo je otvorena brana, ja by som to nerobil, stale je tam zakaz vstupu tabula, ale aj to je teoreticka moznost. Prikladam gpx, ja som to isiel po oficialnej trase. Je to sice opacny smer, ale v oboch smeroch sa jazdi rovnako.

Prílohy:

Endurance_with_Janka_and_crosswind_18m_s.gpx [3.94 MiB] Zobraziť na mape

08.05.2018 - 20:57:27
01
tusim Pali tu pisal, ze sa aktualne da prejst ponad elektraren, ale minuly tyzden som to nasiel zavrete, tak som ju obchadzal nadol. Inak ked to este byvalo otvorene, tak som tade vzdy presiel.
-cez ziadne dediny nemusis, tam hned pod elektrarnou je od cesty pripojka naspat na hradzu
09.05.2018 - 13:34:47
00
Ta zavora pred komorami bola sice otvorena, ale pri ceste cez priehradu kde konci hradza tak tam je zabrana, ktora sa neda len tak obist. Jedine zosadnut a preliezt. Radsej ten kusok obist ako pisu ostatni.
09.05.2018 - 15:11:58
00
Ked som tam bol prvy raz spytal som sa ochrankarov co stali s autom kusok dalej a sami mi povedali aby som to preliezol a kludne pokracoval ale nech sa drzim len na asfalte.
10.05.2018 - 08:25:04
00
Kenai napísal:
Skôr ich pouzi ako príklad toho, ako poslúchať a zabudnúť za volantom používať vlastnú hlavu.

tito tiez nerespektovali pravidla a pouzili za volantom vlastnu hlavu...

13.05.2018 - 20:26:57
00
Uprimne neviem co ti mam napisat. Nezviknem prispevky ignorovat, ale tu naozaj neviem. Rozumiem tomu spravne, ze sa snazis poukazat na to, ze ludia nemaju rozmyslat, ale maju dodrziavat pravidla ? Stale dufam, ze som ta len nepochopil. :?:
13.05.2018 - 23:04:06
00
Hosť napísal:
tito tiez nerespektovali pravidla a pouzili za volantom vlastnu hlavu...


no neviem, ja tam praveze pouzitie hlavy ziadne nevidim, skor naopak...
14.05.2018 - 10:36:06
01
No praveze ano. Prisli k zaveru ze je fasa napad tam vystupit a prejst sa v okoli napriek tomu ze su povinni ostat v aute. Rovnake pouzitie vlastnej hlavy ako pri vysokej rychlosti natesno ofuknut cyklistu ked je vodic povinny dbat na zvysenu opatrnost voci cyklistom... Vravim ze pouzivanie vlastnej hlavy nie je vhodne u kazdeho v kazdej situacii...
14.05.2018 - 11:42:19
01
Tak zas povedzme si na rovinu, gepard je ku človeku celkom prítulný:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cheetah#Interaction_with_human_beings
aj na videu je vidno, že zvieratká len došli "skontrolovať, čo sa deje" a "vytlačiť intrudera" - a to sú kusy, ktoré zrejme nie sú veľmi socializované a majú kontakt max. s pár ošetrovateľmi
moreover, je to spravidla asi 40kilový kocúr, takže je tu radikálny rozdiel oproti 300kilovým big cats
len je samozrejme rozdiel, keď z auta vystúpi bežný pivman od bedne s futbalom a keď z neho vystúpi zoológ :D
14.05.2018 - 12:42:46
00
stax Zabudas na to ze, aj ti co tie tvoje svete predpisy vymyslali mali len hlavu, nevstupil do nich duch svaty. Uzitocnost predpisu je priamoumerna inteligencii a vedomostiam jeho tvorcu. Co je u nas zalostne skore. Lebo ten, kto sa dokaze zivit podstivou pracou, nevymysla zakony. A ked sme uz pri zakonoch, vies zaujem ktoreho zakonu je najvyzsie chraneny hned po ustave ? Trestny zakon. A vies co je v trestnom zakone ? Je tam pojem krajna nudza. A vies co hovori krajna nudza ? Ze mozes porusit zakon ak tym chranis hodnotnejsi zaujem. Inym slovom pre tych co nepouzivaju hlavu sa tu jasne pise, ze ak je to v zaujme chranenia vaznych hodnot, mozes sa dopusti porusenia zakona a taketo konanie nebude trestne. ZAKONY NASTUPUJU TAM KDE CHYBA MORALKA A ROZUM. Hold bohuzial vacsina ludi su este stale na tak nizkom vyvojovom stupni, ze ich potrebuju. A pre tych co zakony potrebuju najviac, aj tak ziadne neplatia... to su totiz ich tvorcovia.
14.05.2018 - 12:51:12
00
Morálka je tak vágny pojem, že by som ho kompletne phase-outol. Už len rozdiel medzi mojím ponímaním morálky a tým, čo majú v hlavách slopenskí katolifaši, je priepastný.
Najväčší šermiari týmto pojmom sú navyše najväčší hajzli a *****.
14.05.2018 - 13:01:36
06
tulenik napísal:
Tak zas povedzme si na rovinu, gepard je ku človeku celkom prítulný:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cheetah#Interaction_with_human_beings
aj na videu je vidno, že zvieratká len došli "skontrolovať, čo sa deje" a "vytlačiť intrudera" - a to sú kusy, ktoré zrejme nie sú veľmi socializované a majú kontakt max. s pár ošetrovateľmi
moreover, je to spravidla asi 40kilový kocúr, takže je tu radikálny rozdiel oproti 300kilovým big cats
len je samozrejme rozdiel, keď z auta vystúpi bežný pivman od bedne s futbalom a keď z neho vystúpi zoológ :D


Ked sa to tu uz uplne zvrhlo tak prispejem:


:rofl:
14.05.2018 - 13:05:05
00
keyboard_arrow_up