Jezus .... nemas chut to premazat?... teda okrem posledneho prispevku od lto :-D
14.05.2018 - 15:41:49
01
Ale ja som nikdy nepovedal, že prax nie je dôležitá, ale zakladať si len na praxi, resp. "praxi" je presne ten dôvod, prečo existujú ľudia, čo pijú bielidlo na vyliečenie rakoviny. Aj ten lekár, ktorý má prax musí mať 5 rokov vysokej školy, kde sa učí, ako funguje ľudský organizmus a zložiť atestácie, bez toho to nejde a lekárom byť nemôže aj keby mal sto rokov praxe(moji rodičia sú tiež lekári...). Ono totiž jedno ide ruku v ruke s druhým. Predstav si tiež, že ja nie som teoretik, ale experimentátor. Ak je tu skutočne nejaký lekár, tak pokiaľ nechápe situáciu, tak buď si situáciu neuvedomuje, alebo je riadny pokrytec, pretože rovnaký prípad, ako tvrdiť, že niečo, čo ide oproti fyzikálnym princípom, ale to predsa musí fungovať a funguje to pre jeho najbližšie okolie, je presne ten istý prípad, ako keď človek pije bielidlo, aj napriek tomu, že to ide úplne oproti medicínskym princípom a znalostiam, ale on to pije, lebo podľa neho to funguje a v jeho najbližšom okolí to funguje...

Mimochodom, kúpil som sintre z Číny, už som to tu spomínal. Najprv sa veľmi dlho zabŕžďali, potom brzdili tak 5 výjazdov fajn, 6. výjazd začli slabnúť až nakoniec brzdili strašne slabo. Zistil som, že sa neúmerne drolia. To je krásny príklad, ako dokážu nekvalitné sintre byť horšie ako kvalitné resiny a to, čo som hovoril, že treba porovnávať porovnateľné, rovnakých výrobcov, rovnakú kvalitu.
14.05.2018 - 15:44:46
00
Prepac, ale nepomohol si nikomu a pohadal sa s viacerymi, kto tu zije vo vlastnej bubline?
14.05.2018 - 16:10:43
04
Neviem, ako súvisí žiť v bubline, pohádať sa s ľuďmi a niekomu pomáhať v kontexte tvojej vety, podľa mňa vôbec nedáva zmysel, prosím vysvetli.
14.05.2018 - 16:17:32
00
miso2012 :
Nemýliš si mtbiker s modrým koníkom? :lol: .. aj keď :?: .. Musíš vždy pozerať kto radí. Napr. v Malých Karpatoch s brzdami je málokedy problém. Ale dôjdeš do Fatry a ups .. niekde sa stala chyba :lol:. Obvykle aj tak nie je problem so zabrzdením ako s prehriatím. A o tom, že každý ma iné pneumatiky a bajk ani nehovorím .. semislick na +ékg fulle zabrzdíš ľahko, ale s Minionom na 17kg AM/EN bajku to bude horšie. Podobne je problém, keď sa hádajú ľudia o kolesách .. jeden tvrdí, že výplet 2-1,8-2 je úplne v pohode, druhý, že je to naprd a nič to nevydrží. Potom , keď sa posekajú zrazu vyjde najavo, že ten prvý ma 50kg aj s batohom a jazdí po hladkých cestách a druhý 90kg a skáče na čo príde :) Alebo bezdušáky .. jeden nikdy nemal problém s vyzutím, druhý vyzuje na prvej prekážke. Potom sa zistí, že ten prvý nikdy ani neskákal a jazdi hladké XC, druhý skáče rovno do kameňov metrové skoky :) .. toto tu ja vidím stále. Musíš teoretizovanie pretaviť v niečo konkrétne, nielen písať teoretické slohové práce t7ch, ktor7m sa to nepáči označovať rôznymi prívlastkami.

edit: no vida .. tak konkrétne si vlastne spravil len to, že si kúpil extra lacné doštičky z Činy, ktoré sa vydrolili. No to vieme už dlho, viacerí tu s tým máme skúsenosť a nebolo potrebné nič teoretizovať ani analyzovať. Proste šmejd :) .. doštičky sa nesmú droliť. A to porovnávanie je v praxi nepoužiteľné, stále sa všetko mení, nehovoriac o tom, že to nikdy rovnako neporovnáš. Pretože musíš mať rovnaké podmienky. Váha, bajk, vietor, teplota, atd .. :P
14.05.2018 - 16:20:06
01
Boha ale presne to hovorím!!!! Už ma fakt začínate srať! Keby si nedával nálepky "teoretizovanie", ale chápal, čo sa snažím povedať, tak by si porozumel! Presne pre to, čo spomínaš je anekdotálny dôkaz "osobnou skúsenosťou" absolútne napiču! Pretože jeden nemá problém, druhý má, ale vlastne jeden je 50kilový, druhý sto!!! Jediné objektívne je, keď človek porovnáva porovnateľné, naškáluje všetky parametre alebo porovnáva lokalizované komponenty nie na rôznych bikoch, ale proste len komponenty samotné či už bez biku za riadených podmienok v labáku alebo výpočtom! Preto je výpočet brzdnej sily, ktorý som tu dal jediný objektívny spôsob, ako tú silu určiť a akým štýlom zoradiť komponenty podľa brzdnej sily a nie nejaká "prax", čo nikto nevie, čo znamená! Kua už sa naučte čítať s porozumením! Tak kur\/a funguje moderná veda a tak sme sa ako civilizácia dostali na vrchol technologického rozvoja!

lto napísal:
edit: no vida .. tak konkrétne si vlastne spravil len to, že si kúpil extra lacné doštičky z Činy, ktoré sa vydrolili. No to vieme už dlho, viacerí tu s tým máme skúsenosť a nebolo potrebné nič teoretizovať ani analyzovať. Proste šmejd :) .. doštičky sa nesmú droliť. A to porovnávanie je v praxi nepoužiteľné, stále sa všetko mení, nehovoriac o tom, že to nikdy rovnako neporovnáš. Pretože musíš mať rovnaké podmienky. Váha, bajk, vietor, teplota, atd .. :P
Takže osobná skúsenosť je napiču, ale ja som sa mal na ňu skôr spýtať, kým som kúpil platničky z číny za euro? Uvedomuješ si ten logický rozpor?

Keby ste sa dopiče toľko nezameriavali o ***** slová "teoretizovanie" a "prax", ktoré ani sami neviete, čo zamenajú, tak by ste chápali, že svet nie je čiernobiely, ale človek, čo dokáže fenomenologicky a kvantitatívne vysvetliť svoje skúsenosti a oddiskutovať si, prečo moja metodológia funguje alebo nefunguje, prečo som dostal možno iný výsledok v experimente ako vo výpočte a podľa toho zohľadniť a určiť kvalitu výsledku a samotného experimentu, je práve ten človek, ktorý je čo najobjektívnejší(aj keď stopercentná objektivita je ideál a dosiahnuť sa nedá)...


Naposledy upravil miso2012 dňa 14.05.2018 - 16:38:50, celkovo upravené 1 krát.

14.05.2018 - 16:30:10
01
skvelý počin táto téma
14.05.2018 - 16:38:20
014
keyboard_arrow_up