Zdravím Vás Cyklistov! Chcem sa spýtať, či nie je sada nadšencov, cyklistov z oblasti Záhoria: Kúty, Šaštín, Sekule.

Ďakujem a prajem veľa šťastných Km

PS: ešte som zabudol, že preferujem cestnú cyklistiku, ale vlastním aj horské


Naposledy upravil HDmotory12 dňa 15.03.2017 - 19:45:21, celkovo upravené 1 krát.

15.03.2017 - 19:24:28
00
Pozri tieto temy:

mtb-akcie-vyjazdy/bicyklovanie-na-zahori-t28172-315.html
mtb-akcie-vyjazdy/male-karpaty-t16312-34395.html
15.03.2017 - 19:27:40
00
Žiadny nadšenec zo Záhoria na cestné bicyklovanie? Oblasť Kúty, Sekule
17.03.2017 - 22:07:48
00
Ja som svojho casu jazdieval okruhy z BA smerom na zahorie, ale jazdia tam jak kkti, uzke a derave cesty.. kolesa si to odniesli. Postupne som sa s cestakom preorientoval na rakusko
19.03.2017 - 07:46:47
01
No, to je pravda, že na Záhorí nie sú dobre cesty. Tiež občas vyrazím do Rakúska.
23.03.2017 - 10:16:25
00
No, dnes som si dal lachkých 65Km po Rakúsku a celkom v pohodke. Až na ten vietor, ktorý bol miestami neskutočný! Trasa...Sekule, Breclav-Poštorná, Reinthal, Hohenau a ešte trošku po Záhorí.
24.03.2017 - 18:43:22
00
Dnes som bol len nejakých 75km po rakúsku, videl som dajaké zvony, ako je Prinzerdorf, ale neviem už , kde to presne bolo! Zvony dajaké v dedine pod sklom, také veľké! Nespomeniem si. Ale počasie pekné aj cesta.
03.04.2017 - 19:41:20
00
Cyklisticke skupiny-cestaci su skor v Malackach. Ti rychlejsi vyrazaju po Zahori pravidelne v nedelu (najdi si Kolosport), pohodovi zvacsa v sobotu (ale aj cez tyzden) - tiez po Zahori. Staci prist a pridat sa.
04.04.2017 - 10:45:49
00
Samozrejme, že tuto predajnu poznám. Dostal som pozvánku aj na výjazd. Ale bohužial mi vychádza volný vikend, raz za mesiac
06.04.2017 - 19:35:25
00
Boys, keď prejdem z Rakúska na SVK z Hohenau, aká trasa +/- najbližšie k Morave je rozumne prejazdná na cesťáku v úseku po Záhorskú Ves?
14.05.2018 - 18:22:31
00
tulenik šiel by som Moravský Sv. Ján - Veľké Leváre po hlavnej. V strede dediny V.L. (na kopci) doprava -->Malé Leváre --> Gajary (cca1,5- 2 km za M.L. je esíčko so zlým povrchom). V Gajaroch na STOP-ke doľava, 100m za dedinou je odbočka doprava, tou prídeš na okraj JAKUBOVa (ale cca po 3 km je 300m rozbitých, a 1-1,5 km pred Jakubovom je to tiež dosť zlé; obísť sa to dá: z Gajar rovno do Kostolišťa, tam na STOPke doprava, prídeš opäť do Jakubova). Z Jakubova už len po hlavnej do Záhorskej.
Popri hrádzi by som žiletku nehnal. Už dlhšie som nebol celú trasu, ale tie kusy čo som navštívil v poslednej dobe, sú na dobrý gravel alebo šmudlu (aka MTB).

existujú ešte 2 alternatívne trasy - po bývalej pohraničiarskej ceste, ktorá je miestami dosť deravá; alebo alternatívou - takmer súbežnou. Je to asfaltka, síce miestami potrhaná, ale dal som ju minulý týťdeň nažiletke vcelku bez problémov. skúsim nájsť a do SS poslať .gpx.
14.05.2018 - 20:26:46
02
Tá pohraničiarska cesta železnej opony je v úseku kde prekonáva Rudavu asi 3km bez asfaltu. Potom ešte jeden úsek je tam dosť hrbolatý ale inak je ten asfalt celkom fajn. Rozhodne lepšie ako koruna hrádze alebo cesta popri hrádzi. Minulý rok som to išiel na cesťáku s 30mm pláštami a až na ten 3km úsek to išlo bez problémov:
https://www.strava.com/activities/1050621795/overview
14.05.2018 - 21:20:46
01
Minulý rok som sa párkrát vyviezol vlakom do Mor. Sv. Jána (takt dve hodiny) a odtiaľ do Hohenau. U Hohenau kúsok po Bundesstrasse 49, po pár km odbočka do prava a si na pustých, zvlnených a hlavne kvalitných okreskách - až do Marcheggu. Až do centra BA mi to nikdy nedalo pod 100 km, dá sa aj viac kľukatiť a v pohode dáš 200. Taký kopček za Niederleis je celkom výživný...
Výhodné hlavne keď fúka od severu až západu... Pri občasnom opačnom vetre opačne - z DNV do Hohenau v sedle, naspäť z Mor. Sv. Jána (Kútov) vlakom.
Alebo, ak ťa vietor neserie, tak tam aj späť - nad mapou si to môžeš pekne zokruhovať, rušnejšie Bundestrasse môžeš vynechávať. A nemusíš sa motať pomedzi autá, ktoré chcú ušetriť za dialničnú znamku, na ceste č. 2, alebo na rozdrbaných okreskách.
14.05.2018 - 21:22:00
01
Rasto1 nejdem rozporovať Tvoju skúsenosť, ako som napísal, už je to dávno čo som prešiel väčší súvislý kus.
Dovolil som si výstrižok s časťou trasy. Medzi prejdenou trasou (červená) a mojou čarbanicou (zelená) je práve ten úsek, ktorý neodporúčam použiť. Ja som tam cca pred mesiacom schytal 5 dier, a určite som si to nešvihal nijako rýchlo - inkriminované úseky som išiel krokom. Išiel som podľa tohto obrázku zhora, dostal som sa max do polovice. Prejdená trasa je tá, ktorú odporúčam použiť. Asfalt pomerne OK, človek je v prírode, auto výnimočne (rybári), príp. sezónne poľnohospodári.
JoKo - dovolím si tykať, (aj keď - dosť sa mi priblížila 50-tka, ale ešte stále je rozdiel nad 10 rokov a patrilo by sa vykať; komunita si však vraj tyká. Nemám však problém vrátiť sa ku slušnosti).
Dovolím si upozorniť, že požiadavka bola [b]"keď prejdem z Rakúska na SVK z Hohenau, aká trasa +/- najbližšie k Morave je rozumne prejazdná na cesťáku v úseku po Záhorskú Ves?"[b] - teda zámerne po SK strane. A k tomu som dával odpoveď "podľa najlepšieho vedomia a svedomia". Máš samozrejme pravdu s tou dvojkou od Mor. Jána po V. Leváre, s tým plne súhlasím. Navyše "prvá polovica" po odbočku Závod je dosť úzka.
A ako spomínaš "rozdrbané okresky" - okres Malacky je na tom skutočne zle, pojazdiť sa dá v Senickom okrese, tam dali cesty trochu dokopy. A si ďalší v poradí, ktorý nasadil červíka - aby som konečne aj ja išiel pojazdiť viac na západ. Asi už budem naozaj musieť ísť skúsiť :D

Príloha:
Rasto1.JPG
Rasto1.JPG 44.64 KiB thumb_up0thumb_down

14.05.2018 - 23:19:45
00
Ahojte,

zajtra palanujeme ist trasu popri Morave Moravsky Svaty Jan - Skalica a spat, je to vhodne pre cestak? Dakujem
29.06.2018 - 08:09:08
00
keyboard_arrow_up