10.05.2018 - 13:29:33
01
Ad pokuta za maďarskú diaľničnú známku: po liste od advokátskej firmy Petkov som kontaktoval mailom priamo maďarskú diaľničnú spoločnosť, odpísali a uznali, že je možná korekcia (na zakúpenej známke som mal Burundi namiesto SK), zaplatil som 1470 HUF priamo na ich účet podľa ich inštrukcií a všetky doklady som poslal aj Petkov-i s tým, že celú záležitosť som vybavil s maďarmi a považujem ju za ukončenú. A Petkov mi po mesiaci odpísal toto:
"Vážený pán XXXX,
v nadväznosti na našu predchádzajúcu komunikáciu si Vás dovoľujeme informovať, že na základe potvrdzujúcej informácie od spoločnosti Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt o vykonaní korekcie chyby v EČV na Vašom oprávnení, sme v predmetnom prípade zastavili proces uplatňovania sankčného poplatku.
Zároveň si Vám dovoľujeme pripomenúť, že korekcia nezbavuje držiteľa vozidla povinnosti zaplatiť náhradu nákladov spojených s uplatnením sankčného poplatku vyčíslenej vo výzve (40,- EUR), keďže držiteľ v čase kontroly až do vykonania korekcie nedisponoval platným oprávnením a sankčný poplatok bol uplatnený dôvodne a v súlade s Nariadením o poplatkoch.
S pozdravom | Kind regards | Mit freundlichen Grüssen

Mgr. Gabriela Nagyváthyová
Právnik • Junior Lawyer • Junior Jurist"


Nechce sa mi tých 40 EUR veľmi platiť, čo som ponachádzal na webe tak ľudia píšu, že spôsob, ktorý som zvolil ja (a tiež LL) by mal byť OK a tým, že sme obišli Petkov-a nemusíme mu nič platiť. Predpokladám ale, že Petkov bude dotieravý a svojich 40 EUR (za napísanie jedného listu a jedného mailu) bude chcieť.
Tak teraz neviem, či tento mail od nich ignorovať a nereagovať, alebo reagovať a keď áno ako....

edit: nejaké ďalšie infošky
https://www.noviny.sk/krimi/154286-v-madarsku-zaplati-slovak-vyssiu-pokutu-ako-domaci (video som ešte nevidel, pozriem doma; neviem čo tam presne je)
https://auto.sme.sk/diskusie/3155397/4/Cesta-autom-do-Chorvatska-2017.html - príspevok od "trikeri" na str.2 a ďalšie za ním. Takto som postupoval ale už tam nie je dopísané, či sa Petkov následne ozval alebo nie, ba či dokonca náhodou nezaklopali hrobukrkí na dvere.
15.05.2018 - 10:29:16
00
V dnesnej dobe je celkom moderne odpredavat pohladavky tretim osobam (firmam na to urcenym) ktore sa ich vymahanim zivia.
Aby si potom po par rokoch nebol prekvapeny, lebo oni radi pockaju kym narastu uroky- a nie male..

Mal by si im napisat ze s tym poplatkom nesuhlasis nakolko znamku si si zakupil a teda si neporusil pravidla takze nevidis dovod na vymahanie toho poplatku.
15.05.2018 - 11:53:42
00
astro ak si to zaplatil v 30dnovej lehote=nic im neplat,ak nie, mas smolu= ale je tam carovna formulka= nech ti detailizuju podla zakona za co je tych 40€ ... je to hra s mysou
15.05.2018 - 12:24:42
00
30 dňová lehota už nie je, v prvom liste od Petkova bola lehota 60 dní. V druhom od maďarov 90 dní na zaplatenie poplatku za korekciu 1470 HUF - všetko som vybavil v stanovených lehotách. Problém mám v tom, že auto je písané na otca a pokiaľ Petkov začne vypisovať výhražné listy, prípadne postúpi pohľadávku exekútorovi tak posledné čo chcem je aby nejaký elegán v obleku s hrubokrkým sprievodom zaklopal môjmu 82 ročnému otcovi na dvere. Byť to len o mne nezaplatím ani cent.
15.05.2018 - 12:32:28
00
Môžeš to spraviť tak, nech tých 40 € získajú zaslúžene (čiže tomu prípadu budú venovať skutočne veľa času). Ideálne v samostatných mailoch/listoch:
a) zistiť, aká je splatnosť toho poplatku
b) zistiť, ako sa bude poplatok vyvíjať v čase
c) zistiť, ako je možné uhradiť poplatok (či 50 % môžeš previesť po výplate a 50 % môžeš dať v hotovosti a osobne ich spoznať napr., či by nevytvorili splátkový kalendár)
d) zistiť, čo presne a v akých lehotách sa udeje ak by si poplatok nezaplatil
e) v rámci GDPR (keď to začne platiť) získať
1. potvrdenie o tom, či sú alebo nie sú Tvoje osobné údaje spracovávané
2. informácie o rozsahu, účele a dobe spracovávania údajov a informácie o tom, z akého zdroja boli údaje získané
3. kópiu spracovávaných údajov
(to by bolo celkom zaujímavé sledovať ako sa s tým vysporiadajú a získaš informácie, ktoré sa hodia do života a trochu to zmierni bolesť zo straty 40 €)
15.05.2018 - 12:39:55
06
Vďaka za tip :y:
Už som aj našiel ako na to Petkov ide so získavaním osobných údajov, keď to ešte nájdem dám link.
Ktosi tam tiež písal, že s nimi vydrbal tak, že si na tých 40 EUR nastavil trvalý príkaz v banke na 1 cent mesačne :D
edit: tu je tá debata: http://www.porada.sk/archive/index.php/t-270738.html
"Ak by niekoho zaujímalo čosi bližšie k tomuto vymáhaniu.
Pátral som ako sa vôbec može hocikto aj hocaká AK dostať len podľa ŠPZ k osobným údajom majiteľa vozidla a údajom o vozidle samotnom.
Keďže Maďarská diaľničná spoločnosť si tento priestupok nemôže cezhranične vrámci EU vymáhať, teda nemôže sa dostať do našej policajnej databázy vozidiel a pokuty posielať priamo, tak sa spriahla s vyššie uvedenou AK.
Maďari im dodajú ŠPZ vozidiel ktoré si nafotili, AK tiež nemôže priamo žiadať Prezídium policajného zboru o poskytnutie osobných údajov len na základe ŠPZ,
tak AK z Bratislavy podá žiadosť na okresnom súde v Trnave o "poskytnutie údajov na základe začatia predbežného zmierovacieho konania". AK dodá na súd excelovskú tabuľku kde sú všetky nafotené ŠPZ a žiada do tejto tabuľky doplniť podľa ŠPZ osobné údaje majiteľov vozidiel, ktorí su v tej žiadosti uvádzaní ako "odporcovia".
Súd okamžite pošle žiadosť, kde "žiada OBRATOM, resp. najneskôr v lehote 10 dní, o poskytnutie údajov z evidenicie vozidiel o odporcoch a ich vozidlách", na Prezídium PZ, ktoré im tieto údaje poskytne. Súd v TT bez vodomia dotknutých osôb - majiteľov áut (odporcov) vydá ich osobné údaje advokátskej kancelárii Strelák & Petkov a AK následne "vymáha" od týchto ľudí pokutu, ktorú im nikto nikdy riadne neudelil a prirazí si k tomu výpalné vo výške 40,- eur, resp. 70,- eur, ak prvú výzvu nezaplatia v lehote 30 dní.
Takže takto nejako sa dostanú tie listy s pokutami k majiteľom áut.
Neveril som, že je takéto niečo možné, ale sme na Slovensku a naozaj JE TO MOŽNÉ. Ak sa chcete teda dostať k hocakému majiteľovi auta a údajom o ňom a jeho aute, tak legálny postup je popísaný vyššie.
Časový priebeh tejto "akcie":
súd v TT podáva žiadosť na Prezídium PZ - 21. 7. 2015
žiadosť prijatá na PPZ - 28. 7. 2015
PPZ posiela údaje o "odporcoch" súdu v TT - 29. 7. 2015
AK Strelák & Petkov rozposiela listy majiteľom áut - 14. 8. 2015
Takže celý proces trval asi 3 týždne, od podania žiadosti o poskytnutie údajov až po rozoslanie listov s vymáhaním pokút kanceláriou Strelák & Petkov.

Keď som toto zistil, tak som okamžite žiadal súd v TT o vysvetlenie - ako je možné, že moje osobné údaje poskytli bez môjho vedomia tretej osobe (AK Strelák & Petkov) a informáciu aké konania sú, bez môjho vedomia, na súde v TT voči mojej osobe vedené.
Súd v TT mi poslal vyjadrenie, citujem: "Okresný súd v Trnave v právnej veci XXX Nemzeti Utdijfizetesi Szolgaltato Zrt. c/a Držitelia motorových vozidiel s evidenčnými číslami o zaplatenie poplatku za použitie spoplatnených ciest, Vám oznamuje, že konanie sp. zn. XXX je právoplatne skončené. V súvislosti s týmto konaním súd postupoval v súlade s ustanovením Občianskeho súdneho poriadku za účelom zistenia okruhu účastníkov konania a ich označenia dopytom na Prezídium PZ."
- toto je teda odpoveď na moje otázky, takto teda funguje tento štát, naše súdy a takto sa v tejto republike chránia osobné údaje občanov!!!
Časový priebeh mojej požiadavky na súd v TT:
podanie mojej žiadosti o vysvetlenie na súd v TT - 20. 10. 2015
odoslanie odpovede zo súdu v TT - 23. 11. 2015
Takže súdu trvalo poslať nič nehovoriace vyjadrenie čosi vyše mesiaca, naopak, advokátskej kancelárii poskytli údaje o držiteľoch motorových vozidiel prakticky obratom, na počkanie.

Ak toto niekomu pomôže, tak budem len rád. Úsudok je na vás. Ak je nás viac, o čom nepochybujem, tak by sme sa možno mohli spojiť a spoločne proti tomuto bojovať. Niečo som už zachytil aj v médiách, v TV Joj bola reportáž presne o tomto vymáhačskom liste v televíznych novinách, tiež sa tam vyjadrovali odborníci v zmysle, že ten poplatok nie je v poriadku…"
15.05.2018 - 12:45:01
00
vsak to je protizakonne: existuje aj odvolaci proces,ktory umoznuje mne ako odporcovi podat odvolanie na zakladne ustanovenia Obcianskeho poriadku ... wtf :D :D :D
15.05.2018 - 21:05:41
00
Ak vam nieco zblnka v aute, nemusi to byt len palivo v nadrzi. :D

VW Touareg, Audi A7, Porsche Cayenne, Opel Insignia Sports Tourer, Citroen Spacetourer / Jumpy, Peugeot Traveller / Expert... U Citroenu a Peugeota je na to aj zvolavacka, lebo ta voda moze sposobit samovolnu aktivaciu airbagov.

Dano5, Ty si uz niekomu vypustal prebytocne zasoby H2O? :)



22.05.2018 - 21:53:22
00
Roomster mal s tým problém tiež.
22.05.2018 - 21:58:29
00
Aj Fabia II myslim. Ta bola aj v reportazi Cerne ovce na CT. Chlapikovi vlhli koberce pod nohami. Tej Fabke voda odteka priamo cez hlavne nosniky a ak sa upchaju odvodnovacie otvory blatom...
22.05.2018 - 22:08:45
00
Pokiaľ to nieje FIAT SCUDO 97 tak je všetko v poriadku
23.05.2018 - 00:02:35
00
co robit ak v technicaku je zapisany zly rozmer pneumatik na auto? su tam ine ako od vyroby . dik
23.05.2018 - 21:04:13
00
Oslovit dovozcu nak doda rozmer/y a ist na policiu urobit zapis do tp
23.05.2018 - 21:15:15
00
To je na:
1) oficiálne - veľa papierovačiek. Potvrdenie od výrobcu že taký rozmer je pre daný model schválený a neviem co všetko a potom si to nechať zapísať do technicaku.
2) neoficiálne...
23.05.2018 - 21:18:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up