Ja sa tiež nejak neviem rozhodnúť či zobrať pace alebo stratos. Nepouzival niekto oba?
15.05.2018 - 19:37:20
00
Aké sú zatiaľ skúsenosti so Stratos? Čo som čítal pár recenzií tak vraj pulz aj výškomer dosť nepresné, ovládanie voči Garminu vraj tiež dosť neprehľadné.
15.05.2018 - 22:48:01
00
Taktiež som uvažoval nad Stratos ale hodinky veľmi nenosim Možno sa oplatí počkať na Band 3 čo som čítal malo by to mat aj GPS čo na Stravu a pod. úplne postačuje a za plus dávam rozmer. Asi každý niečo iné preferuje ...
15.05.2018 - 23:07:37
00
Amazfit majú nepresné meranie pulzu a to je jediné, čo požadujem od chytrých hodiniek. Ostane ficurinky mám na mobile. Teraz som objednal Suunto s meraním tepu na zápästí ....za 200 eur nie je čo riešiť:
http://www.bonusko.sk/suunto-spartan-trainer-wrist-hr-cerny/
15.05.2018 - 23:10:10
00
To ťa asi sklamem, ale je kopa recenzií, kde na bicykli aj tie Suunta (aktuálne žiadne optické meranie tepu na zápästí) dávajú dosť zlé čísla pulzu - priamo pre Traineri napríklad tu - https://www.dcrainmaker.com/2017/08/spartan-trainer-wrist-hr-review.html ... Boli jazdy kde to bolo ako tak, boli jazdy kde mal čísla úplne mimo reálu. Ak chce človek (špeciálne na biku, ale platí to viac-menej aj na beh, ale tam je tá optika trochu lepšia) presné čísla HR na tréning, treba hrudný pás, prípadne optiku na rameno (Scosche Rhythm+).
15.05.2018 - 23:18:58
01
Scosche Rhythm+ je udajne tiez nepresny
16.05.2018 - 00:33:46
00
Tak celkovo meranie cez hodinky na bike je dost nepresne lebo hodinky sa hlavne pri jazde v terene posuvaju viacej ako pri behu. Pri behu su celkom OK. Je uplne jedno aku znacku hodiniek. Mozem z vlastnych skusenosti povedat ze aj G.Fenix to mera naprd a cim je teren viacej rozbity tym horsie.
16.05.2018 - 07:10:46
01
Neviem porovnával som xiaomi mi band 2 ktorý stojí nejakých 15€ s hrudnym pásom od garminu a priznám sa že má až prekvapila presnosť mi bandu kde bol rozdiel v presnosti okolo 3-4tepov čo som bez problémov ochotný akceptovať. Samozrejme pokiaľ mi band nebol dostatočne zatiahnutý prípadne nebol tam kde má byť rozdiel sa dramaticky zvyšoval a o akejkoľvek presnosti sa nedalo rozprávať
16.05.2018 - 10:30:45
01
blacksmith napísal:
Neviem porovnával som xiaomi mi band 2 ktorý stojí nejakých 15€ s hrudnym pásom od garminu a priznám sa že má až prekvapila presnosť mi bandu kde bol rozdiel v presnosti okolo 3-4tepov čo som bez problémov ochotný akceptovať. Samozrejme pokiaľ mi band nebol dostatočne zatiahnutý prípadne nebol tam kde má byť rozdiel sa dramaticky zvyšoval a o akejkoľvek presnosti sa nedalo rozprávať


to dava celkom zmysel. Tie senzory su vo vsetkych zariadeniach skoro identicke. Hodinky su ale voci mi bandu o dost tazsie a vacsie tak sa aj viacej hybu co vlastne sposobuje nepresnost merania.
16.05.2018 - 20:56:36
01
Som majitelom jak amazfit pace tak aj mi band2, tak musim uznat ze pri testovani sucasne s hrudnym pasom na rox11 na biku mi vyslo najhorsie amazfit pace, tie ukazovali HR uplne odveci, ked som mal vysoku frekvenciu tak hodinky ukazovali nizku a ked som siel kludne na nizku, tak hodinky mi dost casto vibrovali ze som prekrocil maxHR, mi band2 bol na tom lepsie, ale to moze byt zato ze ked som chcel porovnat tak som musel zastavit a pozriet na mobil pocas nahravania. Kto chce mat pocas trenningu presne info. tak jednoznacne odporucam siahnut po inych hodinkach s hrudnym pasom, lebo mne sa osvedcilo to ze ten opticky snimac funguje dobre v klude, pocas trenningu to funguje ako vestecka gula od cinana.
17.05.2018 - 07:18:05
01
Jasné, pri bikovaní som to čakal. Predsa len otrasy a všetko sú dosť veľké tak tá optika nie je moc presná. A vraj je ten snímač aj menší ako na Polare alebo Garmine. Výškomer je OK, predsa len sú tie Stratos stále pre mňa lákavé a tep ma moc nezaujíma. Tepák som mal na výjazde tak 3-4x lebo som naň vkuse čumel a tie čísla sa mi moc nepáčili. Takto mám kľud :).

Chcel by som ním nahradiť môj starý Fenix 2. Ide mi skôr o smart funkcie, aby som pri výjazde nemusel vždy vyťahoval mobil keď zazvoní a trackovanie aktivity počas dňa. Takže mi ide hlavne o to aby presnosť GPS a výškomeru bola aspoň na jeho úrovni. Predsa len to je už starší kúsok bez Glonassu tak by to snáď mohlo byť OK. Ešte je vo výbere Vivoactive 3 HR, ale tam je výdrž na jedno nabitie o dosť kratšia. Top by bol Fenix 5, ale cenovo je mimo.
17.05.2018 - 07:26:43
03
Tak presnost GPS a nastupanych metrov je dost presny, pri zazname spolocne s rox 11 som mal len malu odchylku, akurat aktualnu vysku ukazovalo v rozmedzi +-20m, kedze aktualnu vysku zoberie zo signalu pri zaciatku trenningu (rox mi ukaze vzdy presne, kedze ma autokalibraciu s moznostou ulozenia 5tich znamych vyskovych bodov a jeden mam ulozeny hned pred branou domu)
17.05.2018 - 07:46:40
01
Dá sa stiahnuť aj app ktorá ti zaznamenáva tep počas celej aktivity (mi band 2).
Som zvedavý čo všetko dokáže mi band 3 ktorý bude čoskoro predstavený.

Volodaj a odkiaľ chceš objednávať? Našiel som stratos za cca 145€ anglickú verziu sklad Španielsko asi pôjdem do toho aj ja.
17.05.2018 - 10:32:16
00
blacksmith napísal:
Dá sa stiahnuť aj app ktorá ti zaznamenáva tep počas celej aktivity (mi band 2).

Aj orginal appka (MiFit) zaznamenava cely cas tep pocas spusteneho trenningu, akurat ze ked chces vidiet v danom momente hodnotu HR tak musis pozriet na mobil.


Naposledy upravil mireq1 dňa 17.05.2018 - 12:14:49, celkovo upravené 1 krát.

17.05.2018 - 11:12:18
10
blacksmith napísal:
Dá sa stiahnuť aj app ktorá ti zaznamenáva tep počas celej aktivity (mi band 2).
Som zvedavý čo všetko dokáže mi band 3 ktorý bude čoskoro predstavený.

Volodaj a odkiaľ chceš objednávať? Našiel som stratos za cca 145€ anglickú verziu sklad Španielsko asi pôjdem do toho aj ja.


Zatiaľ som ešte moc neštudoval ponuky, skôr čítam recenzie a skúsenosti a rozhodujem sa či do toho ísť alebo nie. Ale na FB mi občas na fontech vyskočí ponuku, naj asi zatiaľ okolo 135E + 8E EU Express poštovné kde neplatíš DPH. To tvoje vyzerá tiež zaujímavo.
17.05.2018 - 11:53:22
00
keyboard_arrow_up