patrik_s napísal:
Vdaka za info. Asi si tu trasu necham na neskor ked budem mat horak :)

Never im a necakaj na horak, na crosse to v pohode das.Kde je vola tam je cesta. ;)
(fotka je len ilustracna z Talianskych alp. To aby si si nemyslel, ze toto je realny stav cesty o ktoru sa zaujimas)


Naposledy upravil Minikin dňa 17.05.2018 - 10:36:44, celkovo upravené 2 krát.

17.05.2018 - 10:24:06
01
A kde nie je cesta, potlacime...
17.05.2018 - 10:25:15
00
No mne nebolo všetko jedno, keď tie neškodné psiská z osady za nami vybehli... do kopca som asi vtedy urobil rekord...
17.05.2018 - 12:22:23
00
Väčšinou si psy nevšímam a idem ďalej. Keď sú neodbitné, tak stačí zoskočiť z bicykla a rozbehnúť sa proti nim, újdu. Neplatí na ovčiarske a špeciálne trénované, na zvyšok účinné. Keď ma dožerú moc, tak priložím aj pár kopancov.
17.05.2018 - 12:54:03
00
Kym vas neobkluci tucet ovciarskych psov medvedobijcov tak nie je dovod mat strach .Tych osadnickych sa nebojte.....staci krik a nejaky maly suter pre prilis aktivneho veduceho svorky a je po probleme.....
17.05.2018 - 12:57:41
00
Heh, ľahko sa hovorí. Už vidím ako hodím kameň po psisku v osade a nikto si ma viac nebude všímať.
18.05.2018 - 08:41:45
00
Ked ides cez osadu, tak ides po asfaltke. Tam barz sutre nemas. Staci pridat, neriesit. Ked ides do kopca, pokricat, kopat. Netreba vela, oni po chvili prestanu. Tie psy aj tak neutocia aby ta zabili. Utocia len tak, pre vlastu zabavu alebo ako to nazvat. Blizsie ako ku bicyklu sa nepriblizia. Zastanes, prestane ta nahanat. Rozbehnes sa, znova zacne.
18.05.2018 - 09:12:00
01
A vieš presne povedať, ktorý sa iba hrá, ktorý nie? Vieš, ktorému osadníkovi prepne v gebuľi, keď kopneš do psa? Áno, pridáš a utečieš, ale ja som zástancom toho, že sa rizikám radšej vyhýbam.
18.05.2018 - 09:56:07
00
Ano, ten ktory sa hra a ktory to mysli vazne viem rozoznat. Neviem ti to presne popisat, ale jednoducho su to skusenosti ked mas doma maleho medveda. No a o osadnikmi som myslim napisal dost skusenosti :D
18.05.2018 - 10:06:59
00
Arcey napísal:
A vieš presne povedať, ktorý sa iba hrá, ktorý nie? Vieš, ktorému osadníkovi prepne v gebuľi, keď kopneš do psa? Áno, pridáš a utečieš, ale ja som zástancom toho, že sa rizikám radšej vyhýbam.

Ak to myslis vazne, tak navstiv nejaky chovatelsky/cvicitelsky klub, pripadne sa informuj od skuseneho chovatela/cvicitela. Pes ma rec tela, samozrejme zavisi aj od velkosti psa, ked uz kalkulujes s utokom. Podkoleny pes ti sposobi problemy skor jeho nezaockovanim, ako destrukcne zranenie. Pes vacsi moze oboje. Najucinnejsie je na psa hlasite zrevat s naznacenim pohybu jeho smerom, ak pes cuvne, tak vies, ze tvarou v tvar nezautoci, skor od chrbta skoci po nohe/koncatine. Na taketo staci len par krat zrevat, akonahle sa vzdiali od zakladne, tak ma tendenciu vratit sa naspat. Psy odchovane na ulici su istym sposobom socializovane, niekoho ponahanat a postekat moze byt vlastne len zazity zlozvyk.
Ak je to pes strazny/ovciarsky tu moze vzniknut problem s teritoriom. Vyhoda tychto psov je, ze premyslaju o cosi viac i dlhsie a vidiet to v reci tela. Nevyhoda, ze ked sa rozhodnu utocit, tak uz je "problem". Zatial som takeho psa nestretol volne bez majitela, i ked daleko od psa. (boli tu pripady so psami na zahradach, ktore potom pobehovali v lese...) Treba kricat na majitela, pes reaguje inak, ked komunikujes s jeho panom - vyckava (lepsie kalkulovat s tym, ze pes nema vycvik, pripadne ma zvysenu agresivitu - o vysokych percentach cvicenych psov osobne pochybujem - taky pes sa od majitela nevzdaluje a najma, ma majitela :-D).
Pokial dojde k utoku, tu sa neda radit - kto do teba kamenom, musis tiez. V urcitych typoch prirucok sa nachadzaju postupy pri stretoch so psami. Pokial je k dispozicii bunda, dres, kus latky..., tak na nie dominantnej ruke si ju treba omotat okolo predlaktia, pes pojde po koncatine. V dominantnej ruke by sa potom malo nachadzat hocijaky predmet schopny psa udermi odradit. Teoria.
PS. Podla videi, ktore som videl na studnici mudrosti internete by som urcite medzi psa a seba dal bike.
18.05.2018 - 10:47:27
03
Ako uznávam, máte pravdu - dá sa rozpoznať reč tela psa. Ale viete mi povedať, keby som sa bránil a poriešil by som psa, ktorý osadník ma nechá na pokoji a ktorý nie? Čo keď im prizabijem večeru? :D
18.05.2018 - 10:51:12
00
Ale tvojim cielom nie je im zbit veceru. Tvojim cielom je opustit priestor v celku. A to dosiahnes len tak, ze sa psa nedotknes. Ked uz dojde k obojstrannemu ataku so psom, tak domov pojdes sanitkou (ci uz preventivne kvoli besnote, alebo nebodaj niecomu horsiemu) tak ci tak, osadnici sa ku psovi neprihlasia. Vies ako to je, neni moj, nestaraj sa...

Jednoducho, kym budes mat psa za patami je tvojim cielom ho systematicky plasit od bajku a zaroven pomaly ist dopredu. Tym si nikoho nepohnevas.

Ked chces, mozeme si to dakedy skusit na mojej oblude. Nema v sebe sice agresiu, ale ponahana ta do sytosti :D
18.05.2018 - 10:58:36
00
Arcey tak povedz, ze problem je s kamukeris :-D musis sa prisposobit na ich komunikacnemu kanalu - nadavaj, rychlo, nahlas a gestikuluj, popritom pomaly pedaluj prec :-D
18.05.2018 - 11:10:33
00
Osobna skusenost. Boli sme dvaja a vybehla svorka "nezaockovanych psov". Ja som vypol tretry z spd - kopal smerom ku nim (rozbehnuty som bol) a spolujazdec nevypol a nohy sa mu pohybovali pravidelne a tak daktory z nich nemal problem cvaknut po nom. Skrabanec, nic vazneho ale skoncil na protitenovej serii injekcii v nemocnici, bo tu plati prezumpcia nakazenia :-( Aby som upresnil, ja som skoncil bez skrabanca.
18.05.2018 - 11:54:19
00
Najlepšie je zastať a zosadnúť z bajku,
Pri jazde v skupine nebyť posledný :P
Indiáni sa správajú úplne rovnako ako svorka indiánskych psov - skúsenosť so Závadky.
tam som išiel posledný keďže v skupine boli aj dámy :)
18.05.2018 - 12:25:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up