Nejazdil. To ale neznamena, ze ju nemozem chciet. :) Hento je otras. A pohodlie zavisi od toho ako ju navrhnu, material nie je az tak podstatny. Mam aj ocelovu, ktora krasne pruzi a mam aj ocelovu, ktora nepruzi vobec...
20.05.2018 - 18:51:35
00
Ty ju chcieť môžeš. Bavíme sa však o gravel bajku pre niekoho iného. Titanová vidla sa dá na Ali kúpiť sa pár stoviek USD. Ale ver mi, že by si ju nechcel jazdiť na kotúčových brzdách. Krúti sa ako rozvarené cestoviny. Dobrá titanová vidla bude stáť viac ako celý rám Planet X. Pohodlnejšia ako ten karbon však nebude a bude minimálne o 100g ťažšia. O kráse si musíš urobiť obraz sám. Pozri napríklad ako vypadá kvalitná Ti vidla od Nevi.
20.05.2018 - 19:13:16
00
Ultegru urcite nechcem, kedze sa nerobi 1x11. Az teraz som si vsimol ale, ze sa to da objednat na Force 1x, co neznie zle, aj cena je prijatelna. Popremyslam, aj ked radsej by som nieco, co si viem aj vyskusat u nas, nerad kupujem macku vo vreci.

Paci sa mi velmi aj tento, splna vsetky moje zakladne poziadavky: https://www.planetx.co.uk/i/q/CBOOSPCRIV129/on-one-space-chicken-sram-rival-1-gravel-bike-700c-wheels

Ma niekto skusenosti s ich karbonom?
20.05.2018 - 19:13:42
00
ten vyzera ozaj dobre a Sram mi je osobne tiez sympatickejsi :)
20.05.2018 - 20:20:30
00
Mam Planetx Stealth uz trosku aj historicky kusok, ale kvalita je super. Kamos ma od nich Vinera tiez si pochvaluje.
Bokeh je drahy ale jazdi to fakt dobre. Problem ceny je ze priplacas za vyrobu v malom, made in Italy a trubky na mieru. (mam vyskusane rovnake kolesa na oboch mojich bikoch). Neviem aky si vysoky ale mam 56ku.
20.05.2018 - 21:21:21
00
Ak mozem poradit nedavno som riesil dost intenzivne gravel bike pre zenu ktora je nizsieho vzrastu, cize som bol obmedzeny bikami ktore vyrabaju XS, pripadne zenske modely. Toto ma donutilo dost pozorne prestudovat trh a poviem ti ze v obchodoch moc tych gravel bikoch na vyskusanie clovek nenajde. Najviac sa samozrejme pozdaval ako dobry pomer cena vykon Kellys SOOT, ktory bol vsak aj vo velkosti S velky. Nakoniec som skoncil pri anglickej znacke Pinnacle, kde je osadenie na cenu tiez velmi dobre a vyrabaju siroku skalu modelov / zenske, muzke na Sram aj shimano. Na ram som cital samu chvalu, vraj ho robia uz hodne dlhu dobu a rok co rok pridaju nejakeu vychytavku. Ja mam akurat jeden objednany, mal by dorazit tento tyzden tak potom sa mozem podelit o nejake dojmy.
https://www.evanscycles.com/en-sk/bikes/cyclocross-bikes_c/pinnacle-brand/adventure_road-discipline/cyclocross-discipline
21.05.2018 - 07:14:38
00
WizikSK Pozri Merida Silex. Ma uchyty na blatniky (vpredu aj vzadu) aj na batozinu (na vidle). Su verzie 1x11 aj s hydraulikami. A na vyber mas karbonovy aj hlinikovy ram (karbonova vidla) s tym, ze cenu su celkom prijatelne.
21.05.2018 - 10:17:15
00
Wizik, ak by si nemal podmienku jednoplacku, tak odporucam gravelovu raketu, ktoru mam 3 mesiace a musim povedat, ze je to fantasticky stroj. Trek Domane SL6D, sice drahsi, ale za 3ku ho vies mat a kupujes predpokladam na 10 + rokov. 32ky balony sa sice zdaju vela - ale oproti trekovemu cannondaleu, ktorym som doteraz jazdil asfalt, kde boli tiez 32ky, no s dezenom a celkovo geometria, hmotnost, je to neporovnatelna masina, na ktorej doslova lietam po BA lesoparku, pricom sa nezlakne ani rozmlatenych ciest
22.05.2018 - 10:58:28
00
Keďže teraz zväčša jazdím na full hard bajk s 2,1" plášťami ale nízkym rýchlym vzorom a podľa pocitu to nie je pomalšie ako 1,6" plášťami čo som tam mal predtým. Keďže si nezaznamenávam trasy tak to nemám podložené číslami, ale cesta do práce mi trvá presne toľko isto ako predtým iba je to všetko pohodlnejšie a zvládne to aj terén.

No a s toho vyplýva moja otázka ... jazdí niekto gravel s širšími 27,5" plášťami alebo všetci len to tých 40mm ?
22.05.2018 - 14:59:39
00
Ja som na leto prezul krosovy bike zo 40mm Schwalbe Marathon Cross na 2,0" Continental X-King. Priemernu rychlost mam na sirsich plastoch o nieco nizsiu a aj sa viac nadriem pri pokuse o dosiahnutie rovnakej rychlosti ako na uzsich plastoch. :)


Naposledy upravil user_id dňa 22.05.2018 - 15:21:41, celkovo upravené 1 krát.

22.05.2018 - 15:13:47
00
to znamená, že máš úplne iné dojmy ako ja pri cca tej istej zmene
22.05.2018 - 15:16:17
00
Asi tak, ale prezul som, aby som dosiahol vacsie pohodlie a stabilitu v terene, tak rychlost moc neriesim. Na vyblaznenie sa na asfalte mam uz cestak :).
22.05.2018 - 15:25:46
00
lapalomaMam asi 3500km na 2.0 a 47mm plastoch. S WTB Horizon som sa bezproblemov viezol v baliku s cestakmi, je ich trocju citit az nad 30km/h, mam na nich 250km vyjazd s priemerkou 30 v 2ks(mal som aerobary). Akurat by som siel do WTB Byway kedze su trosku univerzalnejsie a na asfalte by to malo byt to iste. Samozrejme tubeless.
22.05.2018 - 15:48:25
00
Dvojplacku nie :( ... a ten on one space chicken naskladnia moju velkost az koncom augusta, takze vyberam dalej. Strasne sa mi paci ten Mason, ale dat 3200e za hlinik je mi proti srsti, aj ked verim, ze je to perfektny ram.
23.05.2018 - 11:03:08
00
lapaloma napísal:
Keďže teraz zväčša jazdím na full hard bajk s 2,1" plášťami ale nízkym rýchlym vzorom a podľa pocitu to nie je pomalšie ako 1,6" plášťami čo som tam mal predtým. Keďže si nezaznamenávam trasy tak to nemám podložené číslami, ale cesta do práce mi trvá presne toľko isto ako predtým iba je to všetko pohodlnejšie a zvládne to aj terén.

No a s toho vyplýva moja otázka ... jazdí niekto gravel s širšími 27,5" plášťami alebo všetci len to tých 40mm ?


WTBcka 27,5 x 47C - mal som ich par jazd ale neohurili ma a dal som naspat G-One.
23.05.2018 - 11:21:24
00
keyboard_arrow_up