katko z toho si asi nic netreba robit, ja tam chodim cely zivot a tak 40% vodicov tam prednost nedava, resp. zastane tam kazdy a nevie kto ma kedy ist ...
20.05.2018 - 10:26:35
01
janovarga napísal:
Nastala nejaká nová vyhláška, alebo móda púšťania na hlavnej? Za posledný týždeň sa mi to stálo prakticky denne, či už na bicykli, alebo v aute, že vodič predo mnou sa rozhodol na hlavnej zastaviť a pustiť autá z vedľajšej, alebo z protismeru..


V piatok som bol svedkom dvoch takmer búračiek práve kôli týmto jedincom, ktorí predomnou zastali (boli sme na hlavnej) a púšťali autá z vedľajšieho smeru. Ja som ubrzdil v pohode, auto za mnou len tak-tak a kamión za nami musel vybočiť do protismeru, aby nás nezrámoval (videl som v späťáku). Rýchlosť cca 50km/hod, rozostupy sme mali adekvátne hustote a rýchlosti kolóny.

Nemám tušenie či je toto nejako podchytené vo vyhláške, ak nie tak verím že čoskoro bude a budú za to mastné pokuty.

Však dávala sa prednosť s dobrým úmyslom aj v minulosti, ale vždy sa jednalo o nejaký nadrozmerný náklad, kombajn, poľnohospodárske stroje ktoré zaberajú viac než polovicu vozovky. Tieto stroje si ľahko všimnú aj vodiči jazdiaci vzadu v kolóne, preto môžu predpokladať že prvý v kolóne ich "pustí" .
20.05.2018 - 12:34:13
00
Záleží kde. V Rakúsku také púšťanie je bežné, no tam tzv. "Lepici", ktorí tlačia na plyn a auto pred sebou neexistujú.
20.05.2018 - 12:46:57
02
["winter78@1374980"]auto za mnou len tak-tak a kamión za nami musel vybočiť do protismeru, aby nás nezrámoval (videl som v späťáku). Rýchlosť cca 50km/hod, rozostupy sme mali adekvátne hustote a rýchlosti kolóny.[/quote]
No ten kamion zjavne spravny rozostup a rychlost adekvatnu nemal. Vsak sa pise, ze rychlost a rozostup ma byt taky, aby vodic vedel bezpecne ubrzdit. Nie zvalovat na to,ze niekto dava prednost aj ked by nemusel. Co keby tam niekto lezal a on kvoli tomu zastavil /ti vzadu to nevedia a nevidia/. Aj potom to treba zvalit nanho :D a nie na to, ze kazdy uz kasle na zaklad - bezpecny odstup. Potom staci hocico netradicnea je z toho buracka :( Ostatne presne to sa zrejme deje pomaly neustale denne v BA na obchvatoch, ked len trosku poprsi, alebo nieco ..
Mna zas ale takto vytacaju slovenski vodici, ktori smerom na Wolfsal a za nim na Hainburg sa sunu 60tkou mimo mesta .. pripadne ked trubia na cyklistov , ktori idu po ceste vedla seba, alebo na auto, ktore nechce prejst na oranzovu, lebo vsak na slovensku sa chodi aj na silno oranzovu a mierne cervenu bezne. Len ponahlat,ponahlat,ponahlat , tlacit sa za kazdu cenu vzdy a vsade. A este zopar typkov, ktori si mylia 4prudovky v BA s dialnicou.
20.05.2018 - 13:22:57
06
Ito sedel si niekedy v kamione?tam sofer vidi daleko pred seba ale ked nejaky tupec zastavi z 50kmh prudko na 0kmh tak sa stane ze kamionista troska neskor zareaguke a ked je nalozeny moze brzdit ocami.ano kazdy sa dnes ponahla a osobaky su bezne nalepene na seba par cm a cez krizovatky bezne prechadzaju na este na oranzovu vidim to denne...ludia 100metrov pesi nepojdu tak to potom vyzera.
20.05.2018 - 14:17:30
03
outsiiider, keď niekto chce pustiť autá z vedľajšej, tak určite prudko nezastaví, ale plynule a dá znamenie vodičovi na vedľajšej ceste. Ten vodič kamiónu má dodržať bezpečnú vzdialenosť aby bezpečne zastavil. Druhá vec je, že sa mu tam stále niekto vopchá do medzery pred ním.
Niektorí vodiči proste nerozmýšľajú. Raz keď manželka šoférovala a stála na červenej, tak zrazu rana zo zadu a ten mladý vodič začal dávať vinu manželke, že už naskakovala zelená a mala sa pohnúť. Myslel som, že si robí srandu, ale on to myslel vážne.
20.05.2018 - 19:38:43
01
Slavomir122 co vidavam ja ked idem pesi a je kolona 15 aut a prvy ako tvrdis zastavi plynule to je fajn nehadam sa ale urcite vies ze zvysok zacne dobrzdovat a uz ten piaty siesty dobrzduje len tak tak...chodim kazdy den pesi a stale to vidim soferi su nepoucitelny a ano ega niektorych supervodicov zaslepuju mozgy potom nevedia pochopit a spracovat v hlavach ze spravili chybu a tak obvinuju vsetkych naokolo...mozno bol ten chlapec v soku hah.videl som na vlastne oci ako prvy pribrzdoval este nestal a ten za nim cumel do mobilu bol este daleko ale tym ze mobiloval zazmatkoval a dupol na brzdu a ten za nim si tiez isiel svizne ved ked ten predomnou ide nic sa nedeje a prask prvy nic druhy zadok total dalsi predok total zadok total lebo dalsi mobilista cumel kam nemal a bolo vymalovane...inak poslednu dobu aj pocuvam v radiu same nehody 3auta 4auta v sebe a samozrejme kamiony tu v sanci tam v sanci.
20.05.2018 - 19:50:35
01
Ja milujem vodicov ktorych ked obieham zacnu rezat zakrutu alebo len tak bezdovodne sa tlacia do stredu cesty. Uz vela krat sa mi to stalo ze ma skoro vytlacili do jarku. A tiez ked rezu zakruty do proti smeru ked ide oproti nim auto.
20.05.2018 - 19:57:13
01
Ked obiehas, tak on reze zakrutu? To mi nejako nevychadza
20.05.2018 - 20:02:24
00
Co ti nevychadza? Preco by som nemohol obiehat v zakrute kde mam riadny rozhlad dopredu a vidim ze nic neide.
20.05.2018 - 20:03:59
00
To potom neni zakruta ktoru treba rezat ne? Daj dajaky priklad, bo si neviem ziadnu taku vybavit
20.05.2018 - 20:05:00
00
Napriklad tu https://goo.gl/Hbc2H6 .
20.05.2018 - 20:09:27
00
Výborný príklad - zákaz predbiehania.
20.05.2018 - 20:11:52
013
Nehovor ze si nikdy neobiehal cez plnu ciaru. Ale tak dobre tu ma tiez raz skoro niekto vytlacil mimo cestu
https://goo.gl/maps/s5GhWKm7dwF2
20.05.2018 - 20:37:27
00
mne sa trepu bezne do cesty hh
https://ulozto.sk/!Pfub7JvsW8Ui/debko-mp4
20.05.2018 - 20:59:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up