cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
dá, foťáky ako nikon d810, d850, canon 5ds, 5DSr, 5dmk4 a podobné majú na výber aj m-raw a s-raw v podstate používaš iba 55-60% snímača pri M-raw....

to je niečo také ako kúpiť si formulu a jazdiť na nej 50tkou po rožky :D
19.05.2018 - 08:29:45
00
A preco nefotit na plny vykon a az v pc si to exportovat podla svojich potrieb alebo zakaznikov a pritom mat stale zalohu v plnom RAW :)
Ja som sa posledny rok zamiloval do Olympus omd systemu a fakt skvele, je to male, vhodne na turistiku alebo do hociakej tasky zvacsa, momentalne uz velmi slusna ponuka objektivov. Fotil som s tym uz aj amatersky lokalny ples a podobne akcie a zacsa nesklamal, samozrejme na fotenie v nejakej tme a rychle akcie to nieje ale to od neho nikto necaka :D
19.05.2018 - 10:13:48
02
Pretože je tie fotky už problém ukladať, zálohovať. Ťažšie sa s nimi pracuje na slabšom stroji, HDR, pano a podobne dlhšie trvajú. Jednu výhodu vyššieho rozlíšenia ľudia opomínajú a to, že vykreslí viac, pekne je to vidieť na ostrosti objektívov, že rovnaký objektív na vyššom rozlíšení vykreslí detailnejšie. Ja som si však všimol, že väčšie rozlíšenie niektoré obrázko prehliadače čudne zobrazujú, ako keď Lightroom ukáže iba náhľad kým donačíta fotku, po prizoomovaní je kvalita už dobrá.

Oly OMD sa mi dizajnovo veľmi páči, ale trošku mi vadí pomer strán snímača a jeho veľkosť. Ale Fuji je tiež super.

Aký používate prezerač obrázkou ? Chcel by som niečo rýchle, čo vie flagovať a hviezdičkovať a netreba tam fotky nijak importovať.
19.05.2018 - 17:58:14
00
Hosť napísal:
trošku mi uniká význam kúpiť foťák s vyšším rozlíšením a používať ho tak na 50%....

PhilJ ale no ták.... tomuto sám neveríš.....pred pár rokmi bolo vrcholom techniky 10mpx....a určite bolo plno ľudí ako ty teraz....ale technika sa posunula a tak to pôjde aj ďalej.....

pre mňa ideál 5DSr :)

Podstata je taka, ze fotak ako taky nie je len o rozliseny, ale aj o dalsich parametroch a schopnostiach. Vedel som ze chcem ten fotak, ale nie pre jeho rozlisenie ale pre ine prednosti.. Nemal som uz z coho vyberat, kedze do nizsej rady som ist nechcel a do vyzsej tiez nie...Zobral som 5d s najnizsim rozlisenim :-) Ako aj s autami, silne auta nie su len o rychlosti akou vedia ist, ale aj zrychleni, ktore ti moze dobre posluzit pri predbiehani...
19.05.2018 - 21:35:08
00
Omd ma sice menší snímač ale ozaj ak clovek nefotí nieco profi kde potrebuje ff tak ten rozdiel je zanedbateľný, rovnako som sa toho bál pri prechode z nikonu ale nic zle sa nekonalo, problem je mozno tak od ISO 6400
Ako obyčajný prezerac fotiek používam dlhé roky Irfanview, nic lepsie som zatial nenašiel.. mizno este acdsee
20.05.2018 - 00:03:52
00
Hosť napísal:
PhilJ ale no ták.... tomuto sám neveríš.....pred pár rokmi bolo vrcholom techniky 10mpx....a určite bolo plno ľudí ako ty teraz....ale technika sa posunula a tak to pôjde aj ďalej.....

pre mňa ideál 5DSr :)


..a stale sa vyraba aj 12megapixlove Sony A7S...
tak ako pri pocitacoch sa kedysi riesilo ci mas 100 alebo 166MHz procak, dnes uz nikto neriesi ci to bezi na 3GHz alebo 4GHz a o vykonnosti uz rozhoduju ine veci.
Rovnako dospieva aj trh s fotakmi. Je nemyslitelne aby hocijaka entry level zrkadlovka mala o 15 rokov 100mpixlov len preto, lebo to umoznuje technologia. To rozlisenie by bolo pre 99% userov ako za trest - fotka v plnom rozliseni by bola nepouzitelna.

Ale zda sa ze sa to uz upokojilo. Napr. D7000 mala 16mpix, D7100 24mpix, D7200 24mpix a D7500 uz ma "len" 20mpix...
20.05.2018 - 09:44:28
00
Sony a7s je ale hlavne video fotak ;) fotografa co by s nim fotil tak lahko nestretnes... Drviva vavsina uzivatelov su kameramani...

Ano nema zmysel nekonecne zvysovanie rozlisenia... S tym suhlasim... Ale nico nad 30 ako 5dmk4 mi pide v pohode....

Hovorim mna trochu mrzi nie zrovna idealna pouzitelnost 5dsr na svadby... Isiel by som urcite do nej :)

EDIT: myslel som ze ked sa bavime v kategorii 5D ciek... Ze je jasne ze nehovorime o entry level zrkadlovkach ;)

PS: minuly tyzden som zrovna retusoval fotku do jednej medzinarodnej sutaze od julie kuzmenko fotenu na 5dsr a nevedel som si vynachvalit to mnozstvo detailov na tej 50mpx fotke :)

Do studia si viem predstavit vyuzitelnost aj 400mpx najnovsieho hajzelbladu.... Na profi reportaznu exterierovu robotu myslim ze je 50mpx taky rozumny strop...

Ale pri 30mpx raeoch z 5dmk4 nevidim zmysel pouzivat downsizeingu vo fotaku...radsej fotit full kvalitu a nieje problem zmensit rozlisko az pri exporte :)
20.05.2018 - 15:29:47
00
tie detaily su viac dielom kvalitneho objektivu a nie rozlisenia fotaku
20.05.2018 - 15:56:37
00
samozrejme sa bavíme o použití kvalitných Lkových skiel.... :D hádam nebudem riešiť 5DSr a nasadený "seťák" :lol:

ale rozlíšenie neodrbeš... a rozdiel 20mpx / 50mpx je brutálne cítiť... :)
20.05.2018 - 23:12:15
02
Hosť napísal:
EDIT: myslel som ze ked sa bavime v kategorii 5D ciek... Ze je jasne ze nehovorime o entry level zrkadlovkach ;)


reagoval si na prispevok kde som pisal ze JA dufam ze este budu 24mpix senzory ked budem potrebovat menit - a ako si mohol vidiet aj na fotke, mam D750, co je len "poloprofi" kategoria, vo velkosti amaterskych zrkadloviek - ako Dxxx rada pri crope.
Jasne ze studiovi profi fotografi sa budu nahanat za megapixlami, ja do tej kategorie ale nepatrim, rovnako ako absolutna vacsina spotrebitelov. Nam je 50 megapixlov absolutne zbytocnych.
21.05.2018 - 10:56:10
00
Hosť napísal:
Jasne ze studiovi profi fotografi sa budu nahanat za megapixlami,...

Prave, že profici nenahaňaju mpx. Pre tych bola určena zrkadlovka D4, D4s so 16 mpx. ISO na 3200 bez znamok šumu.
21.05.2018 - 11:25:45
00
zalezi co fotia... studiovi maju ine potreby ako sportovi/reportazni fotografi
21.05.2018 - 11:35:44
02
Nikon d4s je 4 roky stary stroj... A hlavne je to reportazny / sportovy fotak...

Aktualne vlajkove lode nikon d5 a canon 1dx mk2 maju 20mpx...

Ale su to hlavne fotaky na sport a narocnu reportaz...

V atelieroch sa najcastejzie pouziva nikon d850 a canon 5ds/ dsr prave koli velkemu rozliseniu ;)
22.05.2018 - 02:10:27
00
Inak fotograf :) videl som za poslednu dobu 3 ( slovom tri ) take iste auta ako ma tu nas hlavny fotograf s napismi naznacujucimi ze ich majitel je fotograf ... nahoda?
22.05.2018 - 06:47:39
01
lapaloma napísal:
Inak fotograf :) videl som za poslednu dobu 3 ( slovom tri ) take iste auta ako ma tu nas hlavny fotograf s napismi naznacujucimi ze ich majitel je fotograf ... nahoda?


Myslie c3? 😁 Pitchi a to som si chcel capnut web a logo na kufor :rofl: tak asi kaslem na to :lol:
22.05.2018 - 07:29:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up