ospravedlnujem sa, ak to tu uz niekde bolo riesene, zrejme neviem hladat.. snazim sa poskladat sportovu kolobezku s elektropohonom, ktoreho motor ma 36 dier pre vyplet.. nedokazem ale nikde najst rafik vo velkosti 16" s tolkymi dierami (najviac, co som nasiel bolo 32, resp. 28)

moja otazka teda je, existuje nejaky sposob, ako pouzit rafik s menej dierami pre vyplet na 36 dierovom "naboji"?

vopred diky .)
21.05.2018 - 04:25:40
00
Vynecháš špice, t. j. 4 diery v nábe budú neobsadené. Dve na jednej strane (oproti sebe), dve na druhej strane (oproti sebe, posunuté o 90 stupňov oproti druhej strane. Pri 28 dierovom ráfiku to bude komplikovanejšie, 4 diery vynecháš na jednej strane, 4 na druhej, posunutie musí byť o 45 stupňov.
A aby to nebolo také jednoduché, tak ak pozeráš na nábu zboku, tak jedna vynechaná špica by mala ísť do pravej strany, druhá do ľavej (resp. jedna zvnútra, jedna zvonka). Na druhej strane detto.
A práve pre toto je 28 dierový ráfik komplikovanejší - dve špice do pravej strany, dve do ľavej a na striedačku.
Skús si to najprv nakresliť...
Pred rokmi som to videl - ale naopak. Nába bola len 24 dierová, ráfik 36 dierový. Fungovalo to! Kukal som na to ako puk. Vraj junáčik nemal peniaze na drahý 24 dierový ráfik, tak si na koleso (ale predné, na zadnom by to asi nefungovalo) dal hodiť lacný 36 dierový.
21.05.2018 - 21:57:11
01
nice :D diky moc, osobne si na to netrufnem asi, ale servisak to hadam da za nejaky priplatok :D
22.05.2018 - 13:42:54
00
keyboard_arrow_up