andrej25 napísal:
Chyba, mali by štartovať pred hlavným poľom, lebo potom väčšinou obiehajú v prvých stupaniach a tam to ešte nie je potrhane - nič príjemné pre tých čo poctivo slapu.

myslel som to tak ze odstartuju napr po 12 hodine, kedy uz ucastnici na vsetkych trasach su davno za polovicou prip. ti rychlejsi uz v cieli, samozrejme ze nie naraz spolu s ostatnymi bikermi,, keby startuju prvy tak rozrypu vsetky stupania :)
23.05.2018 - 08:47:08
00
robo96 napísal:
... keby startuju prvy tak rozrypu vsetky stupania :)


Tomu ani sam neveris. Max tak prve dve, potom to uz bude len ekomod a poctive tlacenie
23.05.2018 - 09:10:43
00
Asi tomu nerozumiem a preto sa spýtam. Väčšina majiteľov e-bajkov argumentuje zdravotným problémom, alebo nedostatkom času pre tréning. Ak sú toto naozaj hlavné dôvody prečo potom majú potrebu sa porovnávať s ostatnými na pretekoch?
23.05.2018 - 09:12:17
029
To je ta spravna otazka. :)
23.05.2018 - 09:18:04
02
Aby predsa zistili kto z nich ma najmensi zdravotny problem, resp. najviac casu z toho mala na trening. Popripade aby si vedeli porovnat baterky ;-) A necitili sa utlacani a diskriminovani voci ostatnym ze mozu pretekat....
23.05.2018 - 09:18:23
00
Keby som ja bol organizator a potrebujem tie peniaze aj od e-bajkerov (co chapem), tak im kategoriu zriadim, ale nesutaznu. Tzn. odstartuju ako prvi nech nikomu nezavadzaju, mozu si prejst vyznacenu trat a pekne miesta, mozu vyuzit obcerstvovacky a ostatne zabezpecenie a zazemie, ale nebudu vyhlasovani vo vysledkoch, nakolko ich nie je mozne objektivne porovnat / vyhodnotit.
23.05.2018 - 09:22:46
06
hmm a to ti pride objektivne ked sutazia v jednej kategorii profici resp poloprofici co makaju v cyklo timoch, trenuju 7 dni v tyzdni a hobici co to maju len ako volnocasovu aktivitu a vycistenie hlavy?
ok fajn aj tak sa da na to pozerat. Ebajk nemusim ale toto mi pride tiez nie velmi porovnatelne.
23.05.2018 - 10:00:15
04
Ano, pride mi to objektivne. V cieli si viem porovnat, ze mi nadelil hodinu, vdaka kondicii a jazdeckej technike a nie kvoli tomu, ze mal dve baterky a ocipovany motor.
23.05.2018 - 10:05:07
09
Nemam e-bike a nemam onho zaujem, ale ta vojna mi pripada absurdna. Nech maju svoju kategoriu a nech si sutazia. scarinko ma pravdu.
23.05.2018 - 10:06:09
05
scarinko: Ani jednovajecne dvojcata nie su porovnatelne ked to chces hnat do extremu. ;) Podstata je v tom, ze v beznych kategoriach ide kazdy za svoje bez pomoci. To kto kolko trenuje a aky ma prirodzeny hematokrit atd. sa zo strany organizatora ovplyvnit neda. To, ci maju rovnake technicke podmienky sa ovplyvnit da.
23.05.2018 - 10:07:35
01
ani ja nemam rovnake technicke podmienky ako ma napr Imroman a podobni. Nemam na take bajky peniaze, nemam na to tolko casu aby som mohol byt v takej forme takze sa s nim nemozem nikdy porovnavat a uz vobec nie v nejakej sutazi. Podla mna je to velmi podobne. Ale je to samozrejme IMHO.
23.05.2018 - 10:12:10
00
Tak svoj výsledný čas na pretekoch neporovnávaj s Imromanom a profíkmi, ale s amatérskym zvyškom :) Ako chceš zistiť kto si koľko času vyčlenil na tréning? Ani top bajk z teba víťaza kategórie nespraví :)
23.05.2018 - 10:16:46
03
Jezus napísal:
A najvtipnejsie je, ze organizatori niektorych pretekov povolia e-bajky, ale nerobia vobec ziadnu kontrolu, ci tie e-bajky nie su upravene / ci su rovnocenne. A rovnocenne samozrejme nie su, lebo aj tie co nie su upravene maju rozne Nm, rozne kapacity baterii a rozne stupne asistencie. Takze je to uplne neporovnatelne. A napriek tomu organizatori, ktori nerozmyslaju resp. je im to ukradnute, spravia pre nieco taketo kategoriu a este potom ucastnikov aj vyhlasuju na stupne vitazov. :D Cize ti e-invalidi sa vlastne ani nemozu navzajom porovnavat, ale im to tiez nedochadza v tej ich jednoduchosti a tak si vlastne porovnavaju kto ma viac W / Nm v motore a viac Wh v baterii. :D Ale organizator je spokojny, lebo dostal eura navyse za startovne, ktore by inak nemal. Peniaze su dolezitejsie ako objektivne rovnake podmienky pre pretekarov...


a ved nech dostavaju medaily, koho to trapi... organizator je spokojny, ebajkeri su spokojni, preco to musi trapit niekoho kto preteka v inej kategorii? ...aj deti nosia zo sutazi medaily a diplomy len za to, ze sa zucastnia a vsetci su spokojni.. ked niekoho uraza ze na rovnake podium sa po nom postavi aj ebajker, nech chodi na take preteky kde ebajkeri nie su...
23.05.2018 - 10:22:24
014
Proste cele je to k*kotina a basta, skoda sa otom bavit. A bude horsie...
23.05.2018 - 10:25:12
00
Mna to nejak zasadne netrapi, ja to riesim len z dlhej chvile v rovine etiky, moralky a principov a ze sa nad tym väcsina ani nikdy nezamyslela. :) Sport je vo svojej podstate o fair play. S e-bajkami sa tato zakladna idea rusi. A deti do toho naozaj nema zmysel zatahovat.
23.05.2018 - 10:31:38
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up