Ramon súhlasím, rizika som si plne vedomý
ale dovolím si argumentovať napríklad tým že Austrálsky NeoPro Michael Storer už týždeň po operácií štartoval na Tour Down Under
24.05.2018 - 18:41:41
00
Matej ja ti chcem dobre ... no načo pokúšať ?! Roztrhne sa ti šitie na creve v prípade laparotomie alebo skĺzne svorka po LSK apendektomii a môžeš zomrieť na komplikácie sterkoralnej peritonitidy ... praskne ti šitie peritonea a svalovej vrstvy a pojdes na ďalšiu operáciu hernie ... treba ti to ? Ja by som sa ukľudnil a trosku len v ZDV potocil ešte nejaký ten týždeň . No a čo sa týka spomenutého Miška Storera on je Profesionálny cyklista , živí ho to a je za to platený . Nič iné možno nevie , no my poväčšine žijeme odlišný život a mame zodpovednosť v prípade otcov živiteľov aj za naše rodiny ... nalož s tými radami ako uznáš za vhodne .
24.05.2018 - 20:21:25
015
Nie právaže ja si rád nechám poradiť hlavne vo veciach o ktorých nemám šajn, poviem ti popravde keby mám takéto informácie určite by som takýmto štýlom nebláznil, lenže komunikácia zo strany lekárov bola v podstate nulová, vôbec neviem kto ma operoval s doktorom som sa v podstate ani nerozprával ak nerátam vizitu kde sa ma opýtal ako sa mám, informácie som z nich musel doslova ťahať ako z deky, inak čo sa týka posilky kolko si tam mám dať pauzu čo sa týka ťažkých základných cvikov ako drepy ťahy. atď niektorí ludia hovoria že aj pol roka aký je tvoj názor?
24.05.2018 - 20:42:53
00
Pripúšťam , žiaľ mám taku spätnú väzbu od mnohých “ bezprizornych” pacientov ... ja sa snažím koľko mám síl každému vysvetlit pomôcť , ale zdravie mám tiež len jedno a nemôžem byť všade . Ale k tej príprave ... silové cvičenia s ťažkými váhami , vvbusnost , silové intervaly kde zapájaš brušné svaly by som neprecvicoval niekolko mesiacov . 2-3 minimálne . Nič ti neujde , si mladý , kondične aj svalovo dobre komponovaný ... nemal by si mat problem nabrať atrofovanu svalovú hmotu na5 ... “svalová pamäť “ pamätá ;)
24.05.2018 - 20:55:26
02
stax kolko tocia ti pankovia z Leithy km rocne? to si povedzme na rovinu...typek aby vyhral Mondsee Marathon (cca 50tnik) musel natocit do zaciatku novembra do maja cca 18 000km aby mohol byt v TOP10 a skusat stastie vyhrat. navyse bez timovej podpory by nemal sancu= takze verim,ze aj na Leithe su presne taki cyklisti o ktorych pises ;) ty furt sem pises veci,ktore ti vyhovuju
24.05.2018 - 21:19:03
00
dam to na ivana.

koho to zaujima vo vysledkovej listine hobby preteku?

chces povedat ze ak niekto jazdi viac ako ivan tak sa do konkurencie nerata?

a teda nech to rozbehnem este viac ked uz mas chut argumentovat blbostami a abstrahujeme od argumentacie na ivana :)

borec ktory rocne jazdi 3x viac ako ja (dlhodobo) skoncil na leithe za mnou (aj tento aj minuly rok bez akychkolvek technickych problemov). tiez jeden z nasich velmi talentovanych clenov Expendables skoncil v hlavnej skupine s vitazmi 50+ o ktorych pises s najazdom velmi porovnatelnym s tym ivanovym.

mas z tychto 2 prikladov pocit ze ohanat sa objemom je dostatocny argument?
24.05.2018 - 21:53:24
01
Zas troluješ. Daj konkrétny porovnateľný výsledok napríklad k tomuto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=647119492111705&set=pcb.647119805445007&type=3&theater - nastúpaných 900 metrov - dojazd do kopca 2,3 km 5 %. Za rok najazdených v priemere 83 kilometrov /2:48 hod./ týždenne. A v slove - talentovaných - ti chýbajú úvodzovky.
24.05.2018 - 22:55:01
00
stax dotycny rakusan sam povedal,ze bez tych objemov by to vôbec ale vôbec neslo=pominule roky mu tie objemy chybali aby bol len zhruba do 50ky vysledkovej listiny.....tak asi 55rocny panko vie o com toci....
obrat sa na toho vitaza Mondsee maratonu,ktory povedal,ze objem je zaklad a to ostatne iba doplnok k tomu ;)

ale pohoda, necham aj teba aj Ivanka posobit v tejto teme ... milo sa to cita :D
25.05.2018 - 11:07:45
01
ako nechem ti do toho kecat lebo ty to vies najlepsie ale ak som ja s mojimi 2k km tento rok bol do 40ky tak zjavne leitha bude mat horsiu uroven ako mondsee okrem ineho tym ze na mondsee startuje 2000 ludi na leithe 600... nehovoriac o tom ze som relativne ochotny verit tomu ze panko o ktorom hovoris ty siel bud 133km alebo 195km pricom leitha ktoru som ivanovi odporucal je 80km. takze mily canopus porovnavas hrusticky a jablcka len aby si bol dolezity ;)

ale dam ti za pravdu - 195km streku by som s ivanovym najazdom neodporucal pretoze na nu uz naozaj nejaky ten objem potrebujes...
25.05.2018 - 13:17:04
01
Nekonečná téma. Objemy, intenzita, výkonnosť, hobby, profi, vek, podmienky, materiál, ... Každý si môže z týchto x vecí skombinovať čo potrebuje. Hovorí sa tomu demokracia.
25.05.2018 - 13:24:15
01
to je len jeho viera, v zmysle náboženstvo, že "bez toho by to nešlo"
asi rovnaký level ako viera v doping :devil:
iní zas verili, že počas ZDV nemáš ísť ani nad FTP, aby si si ZDV nezruinoval (a toto tvrdil aj môj inak celkom obľúbený O.V.)... a toť sa ukázalo, že miesto ZDVčky fungujú 30 s full gas intervaly do spadnutia a nemusíš jak cocot točiť dlhé hodiny (jasne, pretože existuje niečo ako genetická variabilita, nebude taký tréning fungovať všetkým - na každý typ tréningu nájdete nejakých 5-15 % bezodozvových až negatívne odozvových)



keby bol záujem, tak pôvodnú publikáciu k tomuto režimu by som niekde mal mať v PDF
(z vlastného skúsenosťa: toto NEJDE skúsiť 5 min po kúpe žiletky :D bolí to ***** DOSŤ)

a toto ani nebudú až také novinky, lebo Matt "hnilé jablko" Stephens to zjavne používal 20+ rokov dozadu



skôr sa jedná o pozostatok "zbrojnošských moudr"

PS. nehovorím, že nie je dobré si dať "čisto na psychiku" občas aj tú 200fku (or even more), ale ani maratónci netrénujú maratón behaním maratónov
25.05.2018 - 13:27:22
01
Je to jednoduché ako facka. Profíci /jedinci s veľkou mierou talentu - predpokladmi pre podávanie vytrvalostného výkonu/ znesú polarizovaný tréning - určitý,, relatívne,, väčší objem a čím väčšiu intenzitu. V prípravnom období prevažne submaximálnu /čo najväčšie zlepšenie FTP racionálnym zaťažovaním na úrovni ANP - postupne sa zvyšujúcim v priebehu prípravného obdobia/. V predpretekovom období záleží príprava od zamerania - vrchár, špurtér. Kto zvládne väščiu intenzitu pri určitom objeme a má väčšiu mieru talentu /ide to jedno s druhým/ - ten je lepší. Hobíkovi postačuje nepolarizovanejší tréning /objemy závisia od doby trvania pretekov/. Samozrejme, že s mojimi mikroobjemami sa nebudem trepať na 180 kilometrový cyklomaratón - čo ale neznamená, že by som ho nejakou ,,prijateľnou,, intenzitou nedal.

200 km - AVG 30 - elev.gain 1500m

https://www.strava.com/activities/1210569762
25.05.2018 - 13:49:33
00
Obecne. Base training bude vždy klučový a ak má človek čas, tak ja doporučujem ist cestou cez objem. Ale ak nemáš čas, tak proste musíš ist do intenzity, aby si dosiahol nejakej urovne výkonnosti, možno aj podobnej ako s objemom. Tento rok pre nedostatok času nemám za sebou marcové/aprilové víkendové dlhé jazdy a cítím to. Forma neni taká, tu a tam 5-10s od osobných časov, vyššia unava, neschopnost odtrenovat niekolko intenzivných dní za sebou (čo je mimochodom esencia rastu výkonnosti). Samozrejme je to subjektívny pocit a može za tým byt aj iné faktory, ale tak to vnímam.
26.05.2018 - 17:51:27
01
5-10 s od osobných časov závisí od toho, aké dlhé úseky to sú. Ak je to cca 15 min úsek, je to úroveň okolo 1 % a to je zanedbateľné. Okrem toho, rýchlosť/čas klamú, a to príšerne.
Napr. na jednom segmente mám jeden čas 6:24, ďalšie tri v rozmedzí 7:24-8:26 a ďalšie nad 10.
Ak to analyzujem štatisticky, zdalo by sa, že v tom prvom uletenom prípade bol vietor od SSZ, ďalšie 3 mediánové predstavujú očakávateľný čas a boli za +/- bezvetria a zvyšné boli za JV vetra.
No ak vezmeme wattmeter, tak sa situácia obráti a zistíme, že pri výkone okolo 130 W (to je taký môj medián v tom úseku, je to spravidla štádium vytáčania pri návrate domov, idem to vždy na +/- rovnaký pocit) som mal 3 úplne rôzne časy: 7:24 (129 W), 8:17 (130 W), 11:30 (131 W)... toľko k "objektivite" priemeriek/časov. Jediné, čo je fakt, že najlepší čas som mal pri najvyššom výkone 159 W (plus vetrík).
Objektívne sú tie watty. Nie časy a priemerky. (KOMy sa správne lovia s hurikánom do chrbta :D)

EDIT: našiel som odkaz na pôvodnú prácu rozoberajúcu tému "kterak nahradiť ZDVčko intervalmi" (a zistil som, že som išiel tvrdši protokol, ako maníci v experimente :devil: ), všimnime si všetci, že je to 12 rokov stará záležitosť, aby sme si uvedomili, ako pomaly a neochotne prenikajú vedecké poznatky do general public, čo vysvetľuje, prečo tu stále stretávame zbrojnošská moudra z rokov 80tych...
26.05.2018 - 22:10:18
02
Tych 5-10s tak na 5min/kopec. Inak k tej studii, ja som k takýmto študiam osobne dost skeptický. Ja vychádzam z vlastných dlhoročných skusenosti, čo je pre mna doležitejšie ako nejaká študia vychadzajuca z výsledkoch cudzích ludí. Zkratky v cyklistike jednoducho nefunguju, aj ked sa niekdo stále snaží hovoriť opak. Studie stále beru v uvahu nejaký "tradičný base", problém je, že takto už snad nikdo netrénuje. Ano, ak nemáš čas, chod do intenzity a može to stačit v nejakých špecifických pretekoch. Aj Ivan, čo ti dal "pacík", aj Stax, čo je predstavitel teorie "krátko a intenzívne" isto potvrdia, že na nejaký lahší/kratší pretek/časovku to može stačit, ale ak pojde o trocha náročnejší pretek, budu zrejme vo velkých problémoch, bez urážky :) A vo tom je. Roviny vie jazdit každý, stačí super kolo a ideš, preto napr. špurtérov nehodnotím nejako vysoko, ked nevedia prejst "ani železničný nadjazd" :D
27.05.2018 - 09:12:33
00
keyboard_arrow_up