lto napísal:
utorok: shmu hlasil dazd, nesiel som na bajk, neprsalo
streda: shmu hlasil dazd, siel som, neprsalo
stvrtok: shmu nehlasil dazd, siel som, zmokol som ako pes :D .. holt, nemal som brat letne sietovane tretry a snorit poza Pajstun :lol: /Pajstun sedi na rudnej hore a furt pritahuje burky/

edit: a zase prvy prispevok, to uz je schvalne asi :tmi:

vsetky tri dni bola na shmu vystraha pred burkami - to mi pride ako celkom dobre hlasenie dazdu...
25.05.2018 - 09:38:32
01
lto - holt treba si vybrat spravnu destinaciu, kuknut pred vyjazdom radar a tak podobne... v rakusku na mna nepadla ani kvapka, len som pocul z dialky hromy, tusim prave tie tvoje nad MK :)
zato dnes rano som zmokol jak mys, lebo som nemohol najst doma dazdnik. Asi som stary pokazeny vyhodil a nekupil novy
--
teraz som kukol vcerajsi radar a pekne si to schytal. Nastastie sa taketo burky hybu rychlo, staci sa niekde skryt na polhodinu.
25.05.2018 - 09:41:13
00
iron.hide: tak Rakusko viem, ze bola istota, ale bol som tam 2x po sebe, chcelo to uz zmenu. Ale samozrejme SHMU hlasil vietor SV a zhruba od casu mal byt V, ale prd. .. siel som protivetru :lol: .. inak prsalo dlhsie nez polhodinu a hlavne inak, ako hlasili vietor. Ale ten uz SHMU nevie spravne najmenej 2 roky. Bezne je vietor uplne opacne ako hlasia.

stax: ja sa nestazujem :), to ste si zle vysvetlili /uz na moravskom chodniku bolo mokro, dosiel som tam asi 15 minut po dazdi, oproti mne zmoknuty biker :D/ .. nemam problem ist v dazdi, ostatne som nezmokol pocas bajku, ale preto, lebo som uz nechcel cakat, nez to prejde .. takze asi 45 minut v slusnom dazdi /spominal som na Salzku 2004/ .. co sa tyka vystrah pred burkami , to je nieco ako ked poviem, ze nechod autom , lebo naburas. A ked naburas, tak mam pravdu :D
25.05.2018 - 10:15:24
00
Vcera boli zrazky lokalneho charakteru. Po praci som na radare chvilu sedoval ako sa hybu oblaky a napriek vystraham pred burkami, vyrazil aspon do Cunova. Po 2 dnoch bez bikeu, ked aladin a ecmwf ukazovali mozne zrazky a nakoniec neprsalo, aj 30km padlo dobre. Skoda, ze som nebol dlhsie.
Príloha:
Untitled.png
Untitled.png 341.39 KiB thumb_up0thumb_down

25.05.2018 - 10:50:27
00
Ako pisal stax, ked su vystrahy pre burkami, tak ist k Pajstunu (namiesto do Cunova) je riziko, tam sa vzdy nejake chytia na ten rudny kopec .. to okolie je take, uz neraz som to videl, ze dazdova stena koncila tesne pred BK (od Zeleznej). Vcera sa zhromazdovali burkove mraky ale okolo viac kopcov, na rovine co som pozeral, tak max. oblacik sem tam.
25.05.2018 - 11:03:07
00
Takto dajako to vyzeralo v čase, ked v čechach boli povodne pred 5 rokmi. Burkové mraky sa prevalovali kdesi nad rakuskom a záhorím

Prílohy:

IMG_4433.jpg
IMG_4433.jpg 573.77 KiB thumb_up5thumb_down

25.05.2018 - 12:31:58
01
Odkial to je fotene ? Nenasla by sa aj ne-IR fotka?
25.05.2018 - 13:08:14
00
Ako bude zajtra? Mozte si vybrat :D

Prílohy:

pocko acc.jpg
pocko acc.jpg 107.5 KiB thumb_up0thumb_down

pocko mb.jpg
pocko mb.jpg 279.49 KiB thumb_up1thumb_down

pocko shmu.jpg
pocko shmu.jpg 138.28 KiB thumb_up0thumb_down

pocko yr.jpg
pocko yr.jpg 170.58 KiB thumb_up0thumb_down

25.05.2018 - 19:31:30
04
lto napísal:
utorok: shmu hlasil dazd, nesiel som na bajk, neprsalo
streda: shmu hlasil dazd, siel som, neprsalo
stvrtok: shmu nehlasil dazd, siel som, zmokol som ako pes :D .. holt, nemal som brat letne sietovane tretry a snorit poza Pajstun :lol: /Pajstun sedi na rudnej hore a furt pritahuje burky/

edit: a zase prvy prispevok, to uz je schvalne asi :tmi:

Ja pozriem pred jazdou radar na shmu a mam na 100% iste, ci bude prsat alebo nie.
Mam ho ako widget cez SHMUapp.
25.05.2018 - 21:08:00
01
Tak to mas velke stastie. U nas sa musime pozerat z okna a aj tak je nam je to prd platne. Lame sa to pred Puchovom zo strany od Moravy a z opacnej strany to pride len vynimocne. Zastavi sa to este pred Butkovom.
25.05.2018 - 21:16:29
00
Sesulak Smutne je ze pri burke z tepla ti je radar na 2 veci. Skor to zbadas na druzici, lebo radar je len odrazivost cize uz ked leje... cize vidis akurat ako velmi si zmokol :D


Naposledy upravil palo1707 dňa 25.05.2018 - 21:18:51, celkovo upravené 1 krát.

25.05.2018 - 21:17:27
00
duves : aaa .. ir fotky. Pamatam z digiareny, alebo kde si ich jeden cas daval :)
25.05.2018 - 21:18:50
00
Sesulak napísal:
Ja pozriem pred jazdou radar na shmu a mam na 100% iste, ci bude prsat alebo nie.
Mam ho ako widget cez SHMUapp.

Ak si pozries imeteo a historiu zo vcera, zistis, ze by ti to bolo na 2 veci, ako sa vravi. Burkovy mrak sa vytvoril asi tak hodinu -(dve?) po starte. A na bajku nebudem zastavovat kazdu chvilu, len aby som sa triasol od strachu, ze zmoknem :lol: (mal som svoj plan a aj keby furiky padali, tak .. ) .. ine samozrejme by to bolo vo Fatre/Tatrach, hlavne kvoli bleskom. Cize jednoducho a skratka .. nemas vobec 100% istotu. Ani zdaleka. Uz som takych pripadov zazil spustu /slniecko, parada a zrazu slus z nicoho nic /.. ber to tak, ze pokial mas burkovu vystrahu, nevies kedy ti vznikne. A to bol presne tento pripad .. na historii pekne vidno, ako sa tvorili pri Schloshofe, Pjastune a dalej. Takto to funguje hlavne na horach , u nas na Pajstune :lol:. Ak ale ide dazdova fronta, tak samozrejme ano, to funguje .. ale presne takto to bolo v utorok .. vyzerala , ze sa na BA vali, ale podla historie to vyzeralo, ze sa mozno rozpadne. A aj tak bolo. Dalsi taky je u nas napr. Klokoc. Tak sme raz tiez chytili burku. Pohodicka nic a zrazu sup a boli sme mokri. Potom sme dosli do Dolian do krcmy a tam na nas kukali, ze co :D
25.05.2018 - 21:25:41
00
tak vikend asi vzdavam - aladin je uplne iny kazdu zmenu, yr je burkove, meteoblue nieco medzi. trubky na rame som vyplachol pred 2 tyzdnami, minuly vikend to bolo ltt - snad toto neiste pocasie odide s majom a v juny sa bude dat zasa poriadne zajazdit.
25.05.2018 - 21:26:43
00
Update

https://www.yr.no/place/Slovakia/
25.05.2018 - 22:16:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy)
keyboard_arrow_up