Zas podla geometrie. Na niektore trailove sa uz dnes davaju 30mm. Zacni 50mm a keby sa ti zdal dlhy tak vymenis za kratsi.
05.08.2017 - 15:04:29
00
Co sa zmeni (okrem toho,ze budem viac natiahnuty), ak vymenim predstavec z 70 mm na 90 mm rovnakych uhlov? Co sa stane, ak povodny 70 mm dam do inverznej polohy?
06.05.2018 - 13:26:11
00
ked predlzis predstavec pod rovnakym uhlom, zdvihnes (znizis) si kokpit. Ked otocis predstavec prepadnes sa (zdvihnes si) celkovy posed o ten rozdiel, co ti robil predstavec.
06.05.2018 - 15:41:51
00
Tu máš link.kde si to vyskúšaš. http://yojimg.net/bike/web_tools/stem
07.05.2018 - 11:33:31
00
aj ja mam otazocku do tohto fora. Na mojom krasnom novom trailovom 29+ bajku mam predstavec pre priemer 35mm dlhy 60mm a rajdy su 750mm. Dole kopcom je to uplna pecka, po rovine tank, ale tento moj bajk ma extremne kratku retazovu vzperu, tak hore kopcom ma dviha na zadne. Ked je to strmy kopec, musim sa hodne tlacit nad predne koleso co nie je moc prijemne na chrbat. Kamos ma lame skorej na sirsie rajdy, kedze je trend pri trailovych bajkoch mat kratky predstavec. Najde sa nejaka dobra dusa, ktorej sa doma(idealne BA) povaluju nejake 800mm rajdy, ktore by som mohol do toho vyskusat? neviem ci ist do dlhsieho predstavca alebo do sirsich rajd, a ked som pozeral ceny tak by som to po pravde najprv aj chcel vyskusat. Chapem ze je to novinka ten priemer a mozno tam skusime prehodit rajdy zo straeho bajku 740mm s 90mm predstavcom. Len neviem ci tym nezabijem fun fuctor toho bajku.
20.05.2018 - 23:22:24
00
Chces odstranit problemy s chrbtom v prudkych vyslapoch tym, ze si natiahnes posed aj na rovine? Aj sirsie rajdy aj dlhsi predstavec ti posed natiahnu.
21.05.2018 - 07:20:05
01
ano, tak ako pises. Celkom ale by som rad zachoval charakter bajku, lebo mam z neho usmev od ucha k uchu :-)
26.05.2018 - 16:24:06
00
roleta, tak ako? Vyriešené? Ja mám momentálne takú istú dilemu...
30.08.2018 - 19:50:05
00
jasne, poriesil. Napokon som predstavec prdlzil z 60->75 a rajdy rozsiril z 75->785 a rise maju vyssi z 15->30 a spokojnost. Pri slapani drzi ako prikovane. Trosku isiel fun fuctor bajku dole a tiez som dodatocne trochu lutoval ze ked som to cele menil preco som ostal na priemere 35 mm ale na to co ja jazdim je uplne fpoho.
Treba poskusat. Ja som tam dal kokpit z 90 mm predstavcom a to bolo uplne k nicomu. Potom som nasiel https://flowcycles.cz a tam bol tipek ochotny spravit aj skusacku. Bolo to v Prahe, ale kedze tam chodim casto tak som nahodil bajk do auta a vyrazil. Samozrejme to nebolo zadarmo. Skusal som aj 810mm rajdy a 60mm predstavec ale to mi nesedelo. Celkovo je na tuto problematiku rozhodujuci podla mna reach tvojho noveho bajku. Moj reach (pri 21,5" 464 na novom oproti 461 na starom bajku) bol na kratky prestavec jednoducho malo, vzhladom na moje proporcie potrebujem natiahnutejsi posed co mi potvrdil aj chalan z flowcycles. Na zaklade tychto informacia som konecne pochopil co je to ta "long and slack" geometria a do buducna bajk s reachom aspon 510, aby som konecne mohol mat kratky predstavec.
Ak si z BA, odporucil by som ti pozriet vyrobky SQLAB, co ponuka https://www.ebike-expert.sk/. Sice nemaju vela veci v testovacom programe, ale sqlab robi rajdy z vyraznym backsweepom (ak ti trpnu ruky). Ja som si na ten moj druhy bajk zobral od nich rajdy z 16 stupnovym backsweepom a je to parada. Nie je to do terenu, to urcite nie. Do terenu by si mozno stacil ich 12 stupnovy backsweep ale to je skorej o tom co ti sadne.

Takze smelo do skusania!
03.09.2018 - 10:46:55
00
keyboard_arrow_up