Myslim ze v cene 500 eur ani bazarovku nebude riesit karbon ...
24.05.2018 - 13:31:52
00
Hladam pomoc pri hladani mojho prveho cestaku :) Rozpocet mam cca 1000 eur cca (ak usetrim potesim sa).

Bude to doplnok k MTB na obcasne dochadzanie do prace a "endurance" vylety. Neplanujem ziadne zavody takze skor, endurance geometria. Asi to bude hlinik podla rozpoctu.

Mam vysku 184 cm. MTBcka som zvyknuty jazdit v Lku.

Zatial co som pozeral par kandidatov:

https://www.rosebikes.com/rose-pro-sl-105-bike-now-821326?product_shape=matt-black%2Fgrey&article_size=57cm
velkost 55 alebo 57" ?

https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-ignite-105-583201
56" vs 58"

Da sa za tie peniaze kupit nieco lepsie ?


Pripadne tu je este lacnejsi radon tiez na sade 105, neviem ale aky je rozdiel v ramoch R1 a Ignite.

https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-r1-105-583173
25.05.2018 - 22:55:43
01
Jedine co ma z toho aspon trocha endurance geometriu je to PRO SL. Ale ako som tu uz uviedol, dal by som si urobit fitting. Tak aspon budes vediet aku hladas velkost ramu, pomer stack k reach, sirku rajdov, sirku sedla, dlzku kluk...
26.05.2018 - 00:24:58
00
Pre mna je dost tych 150 eur dat za bike fitting - hlavne ked nemam ziadne zavodne ambicie. Cestak bude skor doplnok k MTB, a commuter do prace...

Nasiel som v miestom bazari ten Rose PRO:
https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-cestne/334148/rose-pro-2015.html

Pojdem sa nanho pozret a uvidim.
28.05.2018 - 11:46:41
00
Kupoval som bez nejakého fitingu len podľa tabuľky a pocitu pri posadení, doladil podložkami pod predstavcom a nastavením sedla. Tiež ho mám len ako doplnok k MTB a viac nastavovať nebolo treba. Dať 1/4-1/5 ceny biku za fitting ochotný nie som.
28.05.2018 - 12:51:22
04
Tak skus najst aspon niekoho, kto si uz co to na cetaku odzil a tusi ako sa prejavi ta ktora uprava / geometria. Moj nazor na vec je, ak mas pod 25 rokov, ziadne zdravotne a pourazove komplikacie a na cestaku budes sediet max. 4 hod tyzdenne (aj to nie v kuse), mozes sa na fitting vykaslat. Vo vsetkych ostatnych pripadoch ta vide ovela viac ak ho neabsolvujes. Jedna vymena predstavca, jedna vymena sedla, vymena kluk, jedna navseva chyropraktika a si pekne cez 150Eur. Poznam ten scenar velmi doverne. Mam tu kamaratov a ich znamych kazdu chvilu, s tym, ze ich boli z biku vsetko mozne. A to vzdy len pre to, ze najskor kupia, potom si uzenu nejaky uraz a potom sa zacnu pytat kamaratov a obcas skoncia u mna. Uz si pripadam, ako ludovy bikeliecitel. :tmi: :lol:
28.05.2018 - 13:02:18
01
Nespĺňami ani jedno tvoju podmienku, ale dosť možné, že som mal len šťastie na dobrý výber :lol:
28.05.2018 - 13:12:05
00
Mam cez 30, cestak som kupoval cez internet, a jedine dve veci, ktore som menil boli predstavec za kratsi a sedlo. Sedlo meni takmer kazdy. Na bike-u som min. 9 h tyzdenne a nic ma neboli :) . Pre toho, kto nechce pretekat, bike fitting je zbytocny luxus.

Nemaju ti kamarati bolesti preto, ze sa nerozcvicuju ? :)
28.05.2018 - 13:15:23
00
Hosť napísal:
... doladil podložkami pod predstavcom a nastavením sedla.
No to sa da na novom biku, ale ak kupis jazdenku s uz skratenou vidlou a sedlovou trubkou .... tak si prave minul podstatne viac ako 150E.
28.05.2018 - 13:31:53
00
init To je velmi individualne. Jedn ma problem lebo ma 100 kg a velmi zlu pohyblivost,
dalsi ma znicney chrbat sedenim pri PC do stavu, ze rok chodil po rehabkach, aby vobec mohol zacat bikovat a teraz potrebuje doupravit posed, aby ten chrbat odlahcil (fitter v obchode ho nastavil tak nejak "normalne", ani sa ho neopytal ci nema neaky zdravotny problem)
dalsi pripad je totoalny over reach seknute lopatky krk, ram bol v akcii to neva. ze o 2 cisla vacsi sak si da dole sedlo,
2 pripady bol zo zleho drzania tela na biku, bolesti laktov a otlaceny zadok,
jeden mal problem s kolenami
bezne je aj trnutie noh a ruk....
Ale je pravda, ze vsetci su starsi ako 35 rokov a zacali jazdit nedavno, nie sportovci co jazdia od detstva.

Potom je tu skupina ludi ktori predstavuju vyzvu pre fittera, to jest negativny ape index (to som napr ja) , rozne nesimetrie, dlha stehenna kost na jednej nohe na druhej holenna, to iste s rukami... V urcitej miere sa telo dokaze prisposobit, ale obcas musis prisposobit bike aj na tieto nesymetrickosti a vytvorit "nesimetricky" bike :)

A este jedna drobnost, ak hladas max. vykon tak je viac ako iste, ze nemas dobre nastaveny bike ak neprekontrolujes fitt aspon raz rocne. Preto, ze sa ti treningom zmeni pohyblivost aj svalovy tonus a dokazes jazdit v uplne inej polohe ako ked zacinas. Mozes posunut kufre na tretrach, schudne ti zadnica, mozes potrebovat ine lahsie sedlo.... fitting je najlacnejsi sposob ako zdvihnut FTP a zlepsit cas.

A potomto ti niekto v obchode povie, ze ak si neprimackens to najvzacnejsie ked prekrocis cez bike, tak je pre teba ako uliaty... pri dnesnych kompakt ramoch ... sialene.
28.05.2018 - 13:50:59
02
"Ale je pravda, ze vsetci su starsi ako 35 rokov a zacali jazdit nedavno, nie sportovci co jazdia od detstva."


No dobre, skupinu profikov rozsirujem o skupinu totalnych amaterov, pre tych ma bike fitting za 150e vyznam :).
Clovek, ktory bicykluje uz nejaky ten rok, a vie si servisovat bicykel, nebude mat problem nastudovat si aj bike fitting a spravit si ho vo vlastnej rezii (ak to bude nutne) :).
28.05.2018 - 14:26:43
01
Samozrejme, skusenostami a studiom vies dohnat vselico, potom potrebujes este technicke vybavenie, kameru sw, trenazer, kopec dielov na skusanie a vymeny, ale da sa to.
Ale poviem ti na isto, ak by som veril tomu, ze mna ako dost problematickeho na fitting, vie niekto nafittovat vyhovujuco tak tych 150E by mi usetrilo minimalne 400E co som uz zaplatil na roznych experimentoch a uceni sa na vlastnych chybach. A tie stovky hodinm studia a zhanania literatury ani nehovorim. Ak by bike nebol moje hobby a mal by som to len ako doplnok alebo na dochadzanie, vykaslal by som sa na to a chodil by som autom.
V idealnom svete pri kupe noveho biku ti ho usiju na mieru a mas na rok dva pokoj. Ak nenahanas casy, tak aj na viac. Ale z nejakeho dovodu sa to tak nedeje. :(
28.05.2018 - 14:38:36
01
Ma tu niekto aj realne skusenosti s bikefitom v BA? Ja by som mozno aj tie peniaze prekusol. Ale zas nerad by som ich dal len tak za nejaku obycajnu konzultaciu. Lebo sa tu spominaju vselijake video analyzy na pocitaci ale napr. na fotkach miestnosti co ma specialized tam ziadnu kameru (teda urcite nie z boku) nevidim. A retul nema fotky vobec.
29.05.2018 - 15:10:40
00
Chcel by som sa spýtať, nevedeli by ste mi odporučiť cestný bicykel v cenovej hladine do 1500€? Som amatér a dlho som jazdil na horskom bikeu a chcel by som presedlať na cesťák, keďže veľmi rád jazdím dlhé trate (100km+), uvažujem o kúpe ale vôbec nemám poznatky a vedomosti o tom, aký prvý cesťák by sa mi hodil, aj vzhľadom na skutočnosť, že som ťažší jazdec (90kg+). A tým pádom by som chcel investovať do kvalitného cesťáku, ktorý by mi vydržal a hodil sa na dlhšie jazdy. Vopred vďaka za názor.
29.05.2018 - 19:33:44
00
Pozri Canyon endurace, od 900 € ...
30.05.2018 - 09:17:23
01
keyboard_arrow_up