iron.hide napísal:
lol Lto, zase si prvy na strane, to je asi karma :D

Myslim, ze ine vysvetlenie nie je .. to mam za to, ze som dlho neprispieval .. urcite ma v tom ale prsty Jezus ako moderator :)
28.05.2018 - 11:11:33
00
Ramon - s tou homeopatiou som napisal cistu pravdu, nic som neprikrasloval.
So zvyskom prispevku si uplne mimo, nechapem preco ma urazas. Ja som teba neurazal.
28.05.2018 - 11:26:10
00
Myslim, ze ine vysvetlenie nie je .. to mam za to, ze som dlho neprispieval .. urcite ma v tom ale prsty Jezus ako moderator :)


hmm, vymaze z davnej historie (ktora nikomu nebude chybat) taky pocet prispevkov aby si bol vzdy na novej strane? to by bolo celkom zabavne....
28.05.2018 - 11:27:31
00
Na taku zabavu fakt nemam cas. :) To je proste karma za to, ze ked neprispieval na forum, tak posielal SS kade-tade. :D
28.05.2018 - 11:29:31
00
PhilJ: heh, to ma nenapadlo .. skor som myslel, ze poupravoval pocitovy plugin vo fore, ktory uz ma (aj ked to zapieraju) vlastnost, ze nemozes z wishlistu mazat, ked naozaj nechces.

Dako sa mi ale zda, ze Ramon1 zavliekol temu do offtopicu, lebo rozduchal zase vasne :lol:
28.05.2018 - 12:00:24
00
Viem že offtopic ale nemôžem si pomôcť :-)
Princípy Homeopatie:
1. Podobné liečiť podobným. - Nájdeš látku, ktorá u zdravého jedinca vyvoláva rovnaké symptómy ako ochorenie ktoré chceš liečiť
2. Potencovanie Látku z bodu 1 rozriediš vo vode v pomere 1:100 (C alebo CH potencovanie) alebo 1:10 (D alebo X potencovanie)
Každé riedenie je spojené s pretrepaním, keď treba každú nádobku s zozriedenou látkou zatrepať 10x hore-dole, 10 x vľavo –v pravo, 10x dopredu-dozadu.
cNásledne postup zopakuješ až kým nedosiahneš potrebné riedenie (nádobka z riedenia číslo jedna zo rozleje do ďalších 100 (alebo 10), doplní vodou a celé dokola.

Problém nastáva v tom, že pri vyššom (bežnom riedení) sa naráža na fyzikálno- chemické limity, keďže vo výslednom produkte už nie je ani jedna molekula tej pôvodnej látky z bodu 1. Podľa ich teórie ale zanechala nejakú stopu – odtlačok v tých molekulách vody. Zároveň je pravidlom, že čím vyššie riedenie – tím silnejšia liečba :D

Bohužiaľ málo kto o homeopatikách vie niečo viac, ako to že sa predávajú v lekárni. V praxi ich často ľudia považujú za napríklad bylinné výťažky - čo je regulárna záležitosť, ktorá sa zakladá na aktívnych látkach pôsobiacich v organizme.
Na rozdiel od liekov a byliniek, si pri homeopatikách kupujete vodu alebo cukor za šialené prachy, bez akýchkoľvek dôkazov o účinku a založených na hokus-pokus fantasmagóriach. Stačí sa trošku zamyslieť nad tými ich absurdnými princípmi.
Nechcem sa tým nikoho dotknúť, viem že kopa ludí má pozitívne skúsenosti ale to sa dá vysvetliť rôzne (placebo, kombinácia so skutočnými liekmi, psychológia- homeopat na rozdiel od bežného lekára venuje kopu času pacientovi, atď.)
28.05.2018 - 12:34:32
03
Ako vysvetlit teda, ze konom to pomaha, ci oni tiez to beru tak, ze aha - nieco mi davaju, tak mi bude dobre ? /len otazka, lebo tu padlo viacero takych, ze mne pomohlo /.
28.05.2018 - 13:19:04
00
Ako vieš, že to koňom pomáha? Netreba k takému tvrdeniu, nejaký, čo ja viem, hodnoverný výskum? Viac výskumov? To máme my hľadať? Skôr než niečo suverénne človek tvrdí, tak sa hodí to mať nejako podložené, ak si prebral len tvrdenie iného človeka na fóre, tak to je dosť slabota - človeku by nemalo stačiť len toto, než niečo začne považovať ako fakt.
28.05.2018 - 13:31:30
04
:rofl: :tmi:
Každé riedenie je spojené s pretrepaním, keď treba každú nádobku s zozriedenou látkou zatrepať 10x hore-dole, 10 x vľavo –v pravo, 10x dopredu-dozadu.
28.05.2018 - 13:37:23
01
PatrikL napísal:
Ako vieš, že to koňom pomáha? Netreba k takému tvrdeniu, nejaký, čo ja viem, hodnoverný výskum? Viac výskumov? To máme my hľadať?


110mat110 napísal:
chrobaka do hlavy mi dala kamaratka veterinarka. Oni na skole riesia homeopatika na konoch a ucinkuju.


Znovu ti pripominam, citaj. A ano, ty mas hladat, lebo necitas. Ja tu neriesim ani lieky ani homeopatika. Len som poskladal zaver z niekolko tvrdeni a polozil som otazku. Ze vy tu mate problem rozmyslat a citat, uz nie je moj problem :)

Btw, PatrikL .. ako si dosiel k tomu, ze ja povazujem homeopatikum za fakt (v zmysle ucinnej liecby) ?
28.05.2018 - 13:41:31
00
Áno, daný príspevok som videl, preto aj moja druhá časť príspevku taká, aká je.

Pracuješ s tým tvrdením ako s faktom, napísal som, že to nie je asi naj riešenie a zrovna Ty sa tu ohradíš, že nevieme čítať a rozmýšľať :)
Však sa na to pozri:
lto napísal:
Ako vysvetlit teda, ze konom to pomaha
:lol:

Najskôr si treba overiť či to skutočne nejako funguje, potom sa môžeme baviť, prečo to nejako funguje. To platí pri mnohých veciach.
28.05.2018 - 13:46:24
01
Preco sa na kone pytas mna a nie toho, kto to sem vlozil ? Ja ti sprostredkovatela nebudem robit. Polozil som ti otazku, ty si odpovedal protiotazkou a zaroven tvrdenim, ze povazujem homeopatikum za funkcne, pretoze to tvrdi niekto na fore a naviac , ze to suverenne tvrdim. Cim si ale na rovnakej urovni kvality faktov, ako to , z coho ma obvinujes :) .. proste nerozumies kontextu, preto ti radim znovu. Citaj a premyslaj.
28.05.2018 - 13:52:35
00
PatrikL napísal:
Najskôr si treba overiť či to skutočne nejako funguje, potom sa môžeme baviť, prečo to nejako funguje. To platí pri mnohých veciach.


A znovu ti opakujem .. citaj. Premyslaj a reaguj spravne.

110mat110 napísal:
Oni na skole riesia homeopatika na konoch a ucinkuju.
28.05.2018 - 13:53:27
00
Ja to robím pre Tvoje dobro. Lebo takto vznikajú rôzne mýty, dezinformácie a iné pochybné tvrdenia. Ty máš v hlave, že niekto povedal niečo a je určite možnosť, že to v nejakom rozhovore použiješ, keď už si sa odvážil tu. Ruky dáš od toho preč - "niekto povedal, že...", ale vo výsledku sa zase bude ďalej šíriť nejaký blud, alebo niečo prinajmenšom nie dostatočne overené alebo nekompletné.

Nie som expert na kone a ani na lieky, chcem len, aby si si uvedomil, že to nie si ani Ty (oprav ma, ak sa mýlim) a preto by bolo vhodné sa v tom ďalej nevŕtať prístupom, aký si ukázal :)

Už začínam chápať aj ten Tvoj pohľad na tú otázku, tak ak máš ešte nejaké otázky na mňa alebo pripomienky, sem s nimi (alebo do súkromnej správy, alebo ako úpravu predchádzajúcej správy), ale rozmazávať ďalej to nemá veľký zmysel :)


Naposledy upravil PatrikL dňa 28.05.2018 - 13:59:58, celkovo upravené 1 krát.

28.05.2018 - 13:58:07
02
A ze si to ty, tak som si dal namahu a pouzil strycka googla a minul som 2 minuty svojho zivota, aby si mohol studovat :)

https://theses.cz/id/g6z62p/DP_Anna_Brutovska.pdf
https://www.homeopatia.sk/rozhovor-s-veterinarnym-lekarom-mvdr-pavlom-cechom/
http://www.horsevets.cz/clanky/detail/homeopatie-pomaha-konim-s-alergiemi
https://zpravy.idnes.cz/homeopatika-lecba-o-ktere-se-radeji-prilis-nemluvi-fso-/zpr_archiv.aspx?c=A100714_163555_kavarna_chu

A podotykam, ze ja neriesim ci funguju alebo nie, rozhodne nie v kontexte tejto diskusie. Len som si dovolil polozit otazku a namiesto premyslania a potazmo sa pokusit nieco dohladat, dostavam len utocne reakcie a nezmyselne zosmiesnovanie.
28.05.2018 - 13:59:19
00
keyboard_arrow_up