Muraddin napísal:
V podstate vsetky turisticke body ked si porovnam 10 rokov dozadu a teraz, tak teraz je tam mnohonasobne viac ludi. Nevravim, ze to je zle ani dobre, iba konstatujem.

...a zamyslel si sa nad tym ze mozno to suvisi jednoducho s dostupnostou informacii?

Kedysi si mal 15 rocnu papierovu mapu podla ktorej si si naplanoval zhruba kam chces ist. Dnes hodis hocico do Googlu a za sekundu vies vsetky POI ktore sa v danej lokalite nachadzaju, vidis fotky od cudzich ludi, precitas si ich zazitky a vies sa podstatne "informovanejsie" rozhodnut kam pojdes. A to iste spravia desattisice dalsich ludi ktori by v "analogovom" svete mozno ostali trcat doma...
30.05.2018 - 23:13:19
Facebook and Google hit with $8.8 billion in lawsuits on day one of GDPR

https://www.theverge.com/2018/5/25/17393766/facebook-google-gdpr-lawsuit-max-schrems-europe

nie som lenivec, nepotrebujem ebike | nocny vyjazd - najlepsi vyjazd

30.05.2018 - 23:36:07
Muraddin napísal:
Preco si citoval mna, ked ja na nikoho nenadavam, nikoho neurazam, nevadia mi e-biky, ani hufy ludi v lese? Ako som pisal, to vsetko som iba konstatoval ze to tak je, nic viac nic menej :)

Prepac ospravedlnujem sa, nemyslel som to konfrontacne, len ma to podnietilo to napisat.

____
www.sportreport.sk
____

31.05.2018 - 09:45:55
ahojte,
Ked uz sa nam zas rozhorel flame na temu e-bikov, tak doplnim rasto_t, kedze s nim 100% suhlasim:

1. uz len ked si clovek cita fora tu na mtbikeri, tak vidi kolki z nas "bajkerov" jazdi na ilegalnych trailoch, dokonca aj v narodnych parkoch po turistickych chodnikoch (prekvapivo turisticke chodniky by mali sluzit pre chodcov) a tvaria sa, ze je to v zasade ok.. ale keby to spravili e-bajkeri, tak by to v pohode nebolo?
2. staci si prejst facebookove skupiny trailovych centier - x krat prosili bajkerov, aby jazdili len po vyznacenych/upravenych trailoch - a vzdy sa najdu blbci co rozjazdia aj zbytok a teda komplikuju legalizaciu trailov
3. argumentom typu "idem si do kopca naplno a predbehne ma e-biker" fakt nerozumiem - to vam vadi aj ked vas predbehne na ceste motorka? nie je bikovanie o tom, ze sa pohybujem v prirode a nie o honeni KOMov. To uz sa mozeme zacat bavit, ze ked chcem jazdit niekde rychlo, tak idealne su na to preteky, ked su cesty +- uzavrete - tak isto ako ocakavame od aut, ze sa budu nahanat na cestach na to urcenych (idealne na okruhoch)

Jednoducho je to cele o dodrzovani pravidiel - to, ze do prirody momentalne chdi obrovska masa ludi je jednoducho fakt - a fakt neviem kto nam dava pravo povedat, ze kto tam este patri a kto nie (bezci, chodci, korculiari, bikeri, e-bikeri,..)?
31.05.2018 - 10:31:32
Gusto0 napísal:
ja by som "PZP" na bike mal mat - hmotna zodpovednost ktora sa vztahuje aj pocas vykonavania sportu a je tam priamo spomenuta cyklistika. aka by bola realita netusim.

aku mas poistku ?
31.05.2018 - 10:39:53
bobris napísal:
kde? ja som ziadne zaplnenie lesov nezaznamenal

Dojdi v peknu teplu sobotu poobede na Zeleznu Studnicku do BA :)

Hate is personal, critism (when conducted constructively) is not. Appropriate critism is essential as it is part of the refining process. “Ah, this dish is good but it needs a bit of salt”. You don't hate the dish, you're offering critism to improve upon it. It is important to provide constructive criticism rather than debilitating critism.

31.05.2018 - 10:42:04
MecoTrance napísal:
Dobre vravis, tie checkpointy a zname miesta su plnsie a preto sa treba tulat miestami kde sa ludia boja pripadne o nich nevedia

Preto som bol proti znaceniu cyklociest v okoli BA v lesoch kadetade po lese /asfaltky ok/. Lebo to dotiahlo spustu ludi tam, kde by inak neboli schopni samostane dojst, aj ked to bolo kusok od hlavnej cesty :lol:. A dtto ebikerov, lebo az na vynimky, prevazna vacsina nielen nevladze na normalnom bajku, ale ani nevie ist mimo znacenia /nekritizujem, len hodnotim/

Ale samozrejme, je to nevyhnutelna vec .. nakoniec by tam doliezli aj tak :lol: .. cize to len konstatujem /chyba konstatovaci msjal/

Hate is personal, critism (when conducted constructively) is not. Appropriate critism is essential as it is part of the refining process. “Ah, this dish is good but it needs a bit of salt”. You don't hate the dish, you're offering critism to improve upon it. It is important to provide constructive criticism rather than debilitating critism.

31.05.2018 - 10:44:21
rasto_t napísal:
Kludne si ma ukamenujte ale pred cca 30 rokmi prebehla prva "revolucia". Dovtedy platilo, ze do troska odlahlejsieho lesa sa dostalo len par odolnych turistov a kto chcel dalej ten musel prespat atd...

Tak mozno v BA a pezinku :lol:, ja som po lesoch lietal na cokomkolvec, co malo 2 kolesa , aj na ziletke. Aj prevody existovali.
A bicyklom (beznejsim) sa v terene jazdilo aj pred viac ako 100 rokmi .. da sa to dohladat , zopar info padlo aj tu myslim.

A potom samozrejme uplna klasika .. cyklokros. S tym sa dalo vselico. https://mtbs.cz/clanek/historie-cyklokrosu/kategorie/popis-cyklokros. A to je uz viac nez 100 rokov ;) Takze nie .. ziadna revolucia , okrem odpruzenia pred 30 rokmi vzhladom na les. Treba menej jazdit po asfaltke, to pomaha :lol:

31.05.2018 - 10:49:46
Muso napísal:
do prirody momentalne chdi obrovska masa ludi

Len niekde. Nastastie :) ... este stale sa da najst blizko miesta, kde tie masy nie su. Napr. Zobor & okolie. To je asi podobne, ako BA & okolie pred cca 10-15 rokmi. Uplna pohodicka, diviaky lezia na ceste a pod. :lol:

31.05.2018 - 10:55:57
Na Zobor planuju postavit lanovku, takze to bude vacsia katastrofa ako e-bikeri :)

On je problem s tym, ze z Ba asi na Zobor nebudes chodit kazdy den.. uprimne, ked pridem z mojho "noveho domova" v Prahe do Piestan, tak si tiez hovorim aky je skvely ten Povazsky Inovec, nikde nikto.. ale je fakt, ze v tych "preflaknutych" lokalitach je to fakt hlava na hlave:)
31.05.2018 - 10:59:12
lto napísal:
Len niekde. Nastastie :) ... este stale sa da najst blizko miesta, kde tie masy nie su. Napr. Zobor & okolie.

možno by si sa čudoval za peknej teplej soboty...iné je to v zime, vtedy je to paráda

"...and on the seventh day He rode..."

31.05.2018 - 11:01:12
rasto_t napísal:
Kludne si ma ukamenujte ale pred cca 30 rokmi prebehla prva "revolucia". Dovtedy platilo, ze do troska odlahlejsieho lesa sa dostalo len par odolnych turistov a kto chcel dalej ten musel prespat atd...
...
Je to cele o jesitnosti co je zle a treba sa zamysliet, preco to co mam je to ok a vsetko ostatne je to fuj.
zia uplne......

Ak chceš na to ísť takto zoširoka tak začni s dobou minimálne pred tisíc 1000 rokmi. Pretože aj ten štandardný turista s pred 30tich rokov v tvojej definícii v lese rovnaký votrelec ako MTBiker. Keď už si teda, ale definoval, že turistické chodníky áno tak z osobnej skúsenosti môžem povedať, že bajkeri udržiavajú mnohokrát tieto chodníky priechodnejšie a čistejšie ako turisti. Veľa krát som zažila, že bajker spadnutý konár z chodníka sám odprace alebo dokonca uprace aj spadnutý strom. Turisti tieto prekážky prekročia a idú ďalej. A to už ani nebudem spomínať takých, ktorí naschvál tie konáre na chodníky naťahajú aby sa tadiaľ nedalo jazdiť na bicykli.
31.05.2018 - 11:27:17
Ani ja som sa este nezastavil aby som odpratal nejaky strom ci konar, obidem ho pripadne prenesiem ale ako myslienka to neje zla vec. Dufam ze preto niesom zly clovek, joke.

Chiller

31.05.2018 - 12:39:11
KinDo wustenrot - poistenie urazu a zodpovednosti
poistku som chcel hlavne koli urazu a trvalym nasledkom

Článok 21
Predmet poistenia zodpovednosti
Predmetom poistenia zodpovednosti je právnym predpisom uložená zodpoved-
nosť poisteného za škodu spôsobenú inému (tretej osobe):
a)
činnosťou v bežnom živote,
b)
obvyklým príslušenstvom domácnosti,
c)
vyplývajúcu z vlastníctva domu alebo bytu,
d)
v súvislosti s vedením domácnosti,
e)
psom evidovaným na obecnom úrade, ktorého majiteľom je poistený, s výnim-
kou bojových plemien,
f )
v súvislosti s výkonom športu,
g)
vyplývajúcu z vlastníctva a používania bicyklov,
h)
v súvislosti s legálnou držbou a používaním strelných zbraní, s výnimkou výkonu
práva poľovníctva,
i)
v súvislosti s vlastníctvom alebo chovom domácich a úžitkových hospodárskych
zvierat.

bike je najlepsia droga - pretoze kazdy trip je uplne iny

31.05.2018 - 13:15:57
MecoTrance napísal:
Ani ja som sa este nezastavil aby som odpratal nejaky strom ci konar, obidem ho pripadne prenesiem ale ako myslienka to neje zla vec. Dufam ze preto niesom zly clovek, joke.

asi začnem písať aj ja tieto "legendy" ako joke atď. k príspevkom, lebo aby ľudia pochopili, že to je myslené zo srandy zjavne nestačí iba smajlík na konci vety - /myslené úplne vážne
31.05.2018 - 14:16:12

Výber z produktov

Prejsť do shopu