MecoTrance napísal:
Dobre vravis, tie checkpointy a zname miesta su plnsie a preto sa treba tulat miestami kde sa ludia boja pripadne o nich nevedia

Preto som bol proti znaceniu cyklociest v okoli BA v lesoch kadetade po lese /asfaltky ok/. Lebo to dotiahlo spustu ludi tam, kde by inak neboli schopni samostane dojst, aj ked to bolo kusok od hlavnej cesty :lol:. A dtto ebikerov, lebo az na vynimky, prevazna vacsina nielen nevladze na normalnom bajku, ale ani nevie ist mimo znacenia /nekritizujem, len hodnotim/

Ale samozrejme, je to nevyhnutelna vec .. nakoniec by tam doliezli aj tak :lol: .. cize to len konstatujem /chyba konstatovaci msjal/
31.05.2018 - 10:44:21
01
rasto_t napísal:
Kludne si ma ukamenujte ale pred cca 30 rokmi prebehla prva "revolucia". Dovtedy platilo, ze do troska odlahlejsieho lesa sa dostalo len par odolnych turistov a kto chcel dalej ten musel prespat atd...

Tak mozno v BA a pezinku :lol:, ja som po lesoch lietal na cokomkolvec, co malo 2 kolesa , aj na ziletke. Aj prevody existovali.
A bicyklom (beznejsim) sa v terene jazdilo aj pred viac ako 100 rokmi .. da sa to dohladat , zopar info padlo aj tu myslim.

A potom samozrejme uplna klasika .. cyklokros. S tym sa dalo vselico. https://mtbs.cz/clanek/historie-cyklokrosu/kategorie/popis-cyklokros. A to je uz viac nez 100 rokov ;) Takze nie .. ziadna revolucia , okrem odpruzenia pred 30 rokmi vzhladom na les. Treba menej jazdit po asfaltke, to pomaha :lol:
31.05.2018 - 10:49:46
01
Muso napísal:
do prirody momentalne chdi obrovska masa ludi

Len niekde. Nastastie :) ... este stale sa da najst blizko miesta, kde tie masy nie su. Napr. Zobor & okolie. To je asi podobne, ako BA & okolie pred cca 10-15 rokmi. Uplna pohodicka, diviaky lezia na ceste a pod. :lol:
31.05.2018 - 10:55:57
00
Na Zobor planuju postavit lanovku, takze to bude vacsia katastrofa ako e-bikeri :)

On je problem s tym, ze z Ba asi na Zobor nebudes chodit kazdy den.. uprimne, ked pridem z mojho "noveho domova" v Prahe do Piestan, tak si tiez hovorim aky je skvely ten Povazsky Inovec, nikde nikto.. ale je fakt, ze v tych "preflaknutych" lokalitach je to fakt hlava na hlave:)
31.05.2018 - 10:59:12
00
lto napísal:
Len niekde. Nastastie :) ... este stale sa da najst blizko miesta, kde tie masy nie su. Napr. Zobor & okolie.

možno by si sa čudoval za peknej teplej soboty...iné je to v zime, vtedy je to paráda
31.05.2018 - 11:01:12
00
rasto_t napísal:
Kludne si ma ukamenujte ale pred cca 30 rokmi prebehla prva "revolucia". Dovtedy platilo, ze do troska odlahlejsieho lesa sa dostalo len par odolnych turistov a kto chcel dalej ten musel prespat atd...
...
Je to cele o jesitnosti co je zle a treba sa zamysliet, preco to co mam je to ok a vsetko ostatne je to fuj.
zia uplne......

Ak chceš na to ísť takto zoširoka tak začni s dobou minimálne pred tisíc 1000 rokmi. Pretože aj ten štandardný turista s pred 30tich rokov v tvojej definícii v lese rovnaký votrelec ako MTBiker. Keď už si teda, ale definoval, že turistické chodníky áno tak z osobnej skúsenosti môžem povedať, že bajkeri udržiavajú mnohokrát tieto chodníky priechodnejšie a čistejšie ako turisti. Veľa krát som zažila, že bajker spadnutý konár z chodníka sám odprace alebo dokonca uprace aj spadnutý strom. Turisti tieto prekážky prekročia a idú ďalej. A to už ani nebudem spomínať takých, ktorí naschvál tie konáre na chodníky naťahajú aby sa tadiaľ nedalo jazdiť na bicykli.
31.05.2018 - 11:27:17
06
Ani ja som sa este nezastavil aby som odpratal nejaky strom ci konar, obidem ho pripadne prenesiem ale ako myslienka to neje zla vec. Dufam ze preto niesom zly clovek, joke.
31.05.2018 - 12:39:11
00
KinDo wustenrot - poistenie urazu a zodpovednosti
poistku som chcel hlavne koli urazu a trvalym nasledkom

Článok 21
Predmet poistenia zodpovednosti
Predmetom poistenia zodpovednosti je právnym predpisom uložená zodpoved-
nosť poisteného za škodu spôsobenú inému (tretej osobe):
a)
činnosťou v bežnom živote,
b)
obvyklým príslušenstvom domácnosti,
c)
vyplývajúcu z vlastníctva domu alebo bytu,
d)
v súvislosti s vedením domácnosti,
e)
psom evidovaným na obecnom úrade, ktorého majiteľom je poistený, s výnim-
kou bojových plemien,
f )
v súvislosti s výkonom športu,
g)
vyplývajúcu z vlastníctva a používania bicyklov,
h)
v súvislosti s legálnou držbou a používaním strelných zbraní, s výnimkou výkonu
práva poľovníctva,
i)
v súvislosti s vlastníctvom alebo chovom domácich a úžitkových hospodárskych
zvierat.
31.05.2018 - 13:15:57
01
MecoTrance napísal:
Ani ja som sa este nezastavil aby som odpratal nejaky strom ci konar, obidem ho pripadne prenesiem ale ako myslienka to neje zla vec. Dufam ze preto niesom zly clovek, joke.


asi začnem písať aj ja tieto "legendy" ako joke atď. k príspevkom, lebo aby ľudia pochopili, že to je myslené zo srandy zjavne nestačí iba smajlík na konci vety - /myslené úplne vážne
31.05.2018 - 14:16:12
00
ddemo prave na JOJke v Inkognite? :)
31.05.2018 - 21:36:21
00
ak je tu niekto, kto by nemal v piatok vecer co robit v BA . naslo sa na FB, mozno niekto vyuzije :)

https://www.facebook.com/groups/117541034931595/permalink/1974095545942792/

Zdravím vás, na dnes hľadám urgentne ľudí na brigádu.
Kde ? Šamorín (odvoz zabezpečený z Pezinka/Bratislavy, tam aj naspäť)
Kedy ? 17:00-22:00
Koľko ? 3,5€/hod v čistom výplatné po zmene
Čo sa bude robiť ? Pomocné prace pri bicykloch (prejazdenie, umytie atd.)
V prípade záujmu ma prosím kontaktujte na Tel. Č. xxxxxx alebo do správy na Facebooku.
Prajem pekný zvyšok dňa ?

Edit: kontakt priamo v inzerate na FB. Kvoli kontrole aktualnosti :)


Naposledy upravil palikam dňa 01.06.2018 - 08:35:45, celkovo upravené 1 krát.

01.06.2018 - 08:28:37
00
je tam maco akurát
edit: už aj druhý
01.06.2018 - 08:33:28
00
posli este raz ten link prosim, v zalozkach ho mam na druhom notebooku
01.06.2018 - 09:55:04
00
Netreba ziadne zalozky. :)

https://www.mtbiker.sk/forum/post1378582.html#p1378582
01.06.2018 - 09:56:24
00
Chalani, potrebujem kusok skla do 500W halogenu, potrebujem matne sklo do toho (pokus) neviete poradit kde to zohnat ? alebo opieskovat. Sklenarstvo mi treslo cenu 30e za 14x17cm kus skla 2mm hrube.
01.06.2018 - 10:03:00
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up