Jano1987 napísal:
Aká je teda správna pozícia na cestnom biku? Ja mám starší Favorit, takže aj brzdy/radenie nemám viac menej zarovno z hornou časťou baranov, ale zhruba v 1/3 od vrchu v oblúku.


Spravna otazka by mala byt skor: Aká je pre mna teda správna pozícia na tomto biku? a tu treba polozit fitterovi po fittingu. Alebo uplatni potup, ak ma nic neboli, jazdi sa mi dobre a mam pri danej rychlosti nizky pulz, som asi +- dobre.
06.06.2018 - 12:46:48
00
Tesak napísal:
To je pravda čo píšeš.... Preto som použil fit kalkulačku na competivecyclist a pred prvou jazdou ho nastavil ako to vyšlo a všetko v pohode :-)


Stastny clovek, asi ti sedia aj konfekcne velkosti oblecenia. Je dobre vediet, ze je aj niekto, kto je ten priemer na ktory sa to pocita. :y:
06.06.2018 - 12:52:03
00
tak neviem ci na mna sedia..... asi vacsinou ano..... a hento s tou kalkulackou mi tiez bolo poradene lebo ked som presiel z HT na FS, strasne ma bolievali kolena po vyjazdoch.... tak som sa raz pomeral (je to asi 10 veci co na tele treba zmerat) a hodil to do tej kalkulacky..... a ona podla typu bajku vyhodila rozmery ako mas mat bajk nastaveny aj s nejakou jemnou toleranciou..... mne vtedy tusim vyslo ze sedadlo kusok vyssie a dozadu..... prestavil som to a bolesti kolena hned presli.......... ked som potom kupil ziletku, ani som nespekuloval a rovno to hodil do kalkulacky, nastavil a bajk bol jak keby mi na riti narastol :-)
horsie je ze teraz neviem najst tu kalkulacku na tej stranke lebo ma to stale niekam presmerovava :-(
06.06.2018 - 13:05:24
00
mafo napísal:
Taká moja splatanina Ivanská 😁.Je to prvom rade o nastavení niekto kúpi či už race endurace ,geo a jazdy a nerieši a potom mi dobraci pomôžeme na BK nie jeden posed som nastavil hore a pomohol utrpeniu a bolesťi.Tak aj zle nastavený endurace geo je horší a nepohodlni ako race optimálne nastaveni aj pre 90kg pupkača aj na viac ako 100kg rovina kopce.


Rozdieli v stack a reach su u jednotlivych geo. koniec koncov v jednotkach cm u tej istej velkosti ramu. Cize dokazes za urcitych okolnosti predstavcom, sedlovkou, podlozkami, tvarom rajdov nastavit posed zhodne, bez ohladu na geo. Ale a to je velke ALE bude to vyzerat ako u blbcov a esteticka policia ta ukamenuje. cdnmos-bikeradar.global.ssl.fastly.net


Naposledy upravil Kenai dňa 06.06.2018 - 13:12:47, celkovo upravené 1 krát.

06.06.2018 - 13:11:47
00
Tesak napísal:
...horsie je ze teraz neviem najst tu kalkulacku na tej stranke lebo ma to stale niekam presmerovava :-(

Treba použiť prehliadač z projektu Tor, kde sa dá nastaviť krajina, cez ktorú sa prihlasuješ.
06.06.2018 - 13:11:56
00
Tesak napísal:
tak neviem ci na mna sedia..... asi vacsinou ano..... a hento s tou kalkulackou mi tiez bolo poradene lebo ked som presiel z HT na FS, strasne ma bolievali kolena po vyjazdoch.... tak som sa raz pomeral (je to asi 10 veci co na tele treba zmerat) a hodil to do tej kalkulacky..... a ona podla typu bajku vyhodila rozmery ako mas mat bajk nastaveny aj s nejakou jemnou toleranciou..... mne vtedy tusim vyslo ze sedadlo kusok vyssie a dozadu..... prestavil som to a bolesti kolena hned presli.......... ked som potom kupil ziletku, ani som nespekuloval a rovno to hodil do kalkulacky, nastavil a bajk bol jak keby mi na riti narastol :-)
horsie je ze teraz neviem najst tu kalkulacku na tej stranke lebo ma to stale niekam presmerovava :-(

ja som si tiez meral cez to nez som kupil cestak a mne to vyhodilo ze mam mat o 2 cisla vacsi ako mam v sucasnosti ktoremu aj tak chcem skratit predstavec :)
06.06.2018 - 15:49:56
01
Presne to je rozdiel, tabulka vs realita. Miery su len jeden z ukazatelov, a vobec nie, ten najdolezitejsi.
16.06.2018 - 11:14:53
00
Keby mam ist teraz do ramu tak idem o cislo mensi a dlhsi predstavec + co najviac aero. Aj tak to zisti az ked nieco najazdi :)
16.06.2018 - 12:48:00
00
Moze byt, to co sedi ked zacina0, nebude sediet neskor, mensie zmeny su na mieste. A mensi ram je vzdy bezpecnejsia volba.
17.06.2018 - 13:48:01
00
ahojte, potreboval by som poradit, moc sa v tom nevyznam (teda vobec:)), je v poriadku ked sa krizia lanka (vid prilozena foto), teda nevadi ze sa o seba suchaju? vopred diky

Prílohy:

20180617_183228.jpg
20180617_183228.jpg 674.99 KiB thumb_up0thumb_down

17.06.2018 - 18:42:09
00
No ja by som ich natiahol tak aby sa nekrížili. V Deme Leony sú lanká vedené vnútrom,na voľno bez bovdenov a keď som ich nechtiac pri montáži prekrížil - aspoň si myslím že áno keďže do rámu nebolo vidieť - tak radenie na prešmyku ovplyvňovalo radenie na kazete.
17.06.2018 - 20:41:26
00
Z foto si nie som upne isty, ale mam pocit ze tie ohyby cez ktore su na spodu vedene lanka su rozdielne dlhe. Ak je to tak, je mozne ze to je pre to aby sa lanka mohli krizit akurat ich mas prekryzene v zlom poradi. To co je na dlhsom ohybe musi byt dalej od ramu a v takom pripade sa nebudu ovplyvnovat ani dotykat. V kazdom pripade to natiahni tak, aby sa nedotykali.
17.06.2018 - 21:01:51
00
Montaz je mozna dvoji: 1) prekrizena (vetsi polomer ohybu bovdenu u hlavove trubky) 2) neprekrizene (mensi polomer ohybu bovdenu). Funkcnost je rovnocenna, na svem biku mam vyzkousene obe varianty, jde spise o design tj. vedeni bovdenu na rajdach a kolem hlavove trubky :)
18.06.2018 - 12:04:01
02
Potrebujem poradit, asi pred 2 tyzdnami som si zaobstaral prvy cestny bajk (bazarovka). Zatial som moc nejazdil, cakal som kym ho trochu porobim (vymena kolies, lanka, bovdeny,retaz,kazeta atd..)

No chcem ist konecne jazdit a netusim nakolko nafukat kolesa. Priorita - odolnost voci defektom. Jazda na bratislavskych cestach. Momentalne 75kg a mam tam 25mm plaste.

Cakam nejake "gosu, overene hodnoty" resp nejaku relevantnu kalkulacku ?

Na MTB mi to trvalo dlhsie kym som nasiel tie spravne hodnoty pre mna, preto si necham rad poradit.
20.06.2018 - 19:03:34
00
V rámci doporučeného rozsahu udávaná výrobcom ale radšej viac než menej. Ja dávam 1,5 baru pod maximálnu hodnotu.
20.06.2018 - 19:58:48
00
keyboard_arrow_up