Spišských 333 EXTREME

20.07.2018 - 21.07.2018
MTB maratón
Spišská Nová Ves (Slovensko)

Propozície
Zúčastnených bikerov (18)
durmierichkEro73janci35johny29JS-MSkat6464KuradoMarcel2808matej12345matocykelpepepoRoStstanohvizdosStenlyktatolacoTondo6
Uvažujete o účasti na VI. ročníku?
Áno 57% [ 49 ]
Nie 6% [ 5 ]
Ešte som sa nerozhodol(a) 13% [ 11 ]
Zatiaľ som nenabral(a) odvahu 17% [ 15 ]
Neviem či mám ten správny bicykel 7% [ 6 ]
Celkový počet hlasov : 86
ahojte, diki za námet na tie schody uvidíme čo sa s tým dá robiť a druhá otázka áno e-bajky pôjdu cez tunel mali by byť stavané na odolnosť voči vode a dá sa prejsť aj tak že po kraji mimo vodu ale to je asi lepšie tlačiť
07.06.2018 - 13:25:38
00
Neviem ako pri iných ,ale motory zn. Bosch majú krytie IP54. To je striekajúca voda a nie ponorenie. Neviem či to nejaký majiteľ e-biku bude riskovať. To "po kraji" je tiež cez tunel?
07.06.2018 - 19:47:37
00
Pre upresnenie voda v tuneli nieje po celej sirke len v strede okraje su vysie
07.06.2018 - 21:48:04
00
Ako kedy. Ked je vysoka voda, suchou nohou neprejdes.
07.06.2018 - 21:59:33
00
minulý rok ma pobavili týpci, ktorí tadiaľ pedálovali v ponožkách (najlepšie bielych) s tretrami v rukách :) normálne sa dalo prejsť, aj keď po daždi to už bude horšie
08.06.2018 - 09:51:11
00
i1hrebenar napísal:
Neviem ako pri iných ,ale motory zn. Bosch majú krytie IP54. To je striekajúca voda a nie ponorenie. Neviem či to nejaký majiteľ e-biku bude riskovať. To "po kraji" je tiež cez tunel?


Ja nechapem co to tu riesite, zober bike alebo rovno e-bike a chod sa tam pozriet, ked si zo Spisskej tak si tam za 10 minut, ja som v prvom rocniku sa na to siel mrknut az z Kosic a zistil som ze zbytocne sa stresujem, voda v tunely ma 10 - 15 cm, no boze tak pojdes pomaly nech to nespliecha. Cyklistike zdar
08.06.2018 - 11:18:14
03
svajka napísal:
Ako kedy. Ked je vysoka voda, suchou nohou neprejdes.


Az na rok 2015 som absolvoval vsetky rocniky a iba v jednom bola voda vyssie a aj to na konci tunela a aj to preto lebo boli upchate prietoky pomedzi panelmi, no a co? Tak sme sliapali najblizsich 100 km v mokrych tretrach, Lost napís im ako sa sliapalo na Milach tri dni v dazdi! To bola situacia na zamyslenie a nie 10 cm vysoka voda v mimochodom prijemne chladnom a osviezujucom tunely, skoda ze nie je uprostred trate ked je clovek zohriaty ak nie prehriaty ale hned na zaciatku.
08.06.2018 - 11:23:51
02
Štefan, na Míľach som v daždi zrovna nešiel, pršať začalo až na 7-8 deň, kedy som už nepokračoval :) ale je to tak jak píšeš, prejsť pár cm vody v pomalom tempe je to najmenej
08.06.2018 - 12:58:46
01
Az na rok 2015 som absolvoval vsetky rocniky a iba v jednom bola voda vyssie a aj to na konci tunela a aj to preto lebo boli upchate prietoky pomedzi panelmi, no a co? Tak sme sliapali najblizsich 100 km v mokrych tretrach, Lost napís im ako sa sliapalo na Milach tri dni v dazdi! To bola situacia na zamyslenie a nie 10 cm vysoka voda v mimochodom prijemne chladnom a osviezujucom tunely, skoda ze nie je uprostred trate ked je clovek zohriaty ak nie prehriaty ale hned na zaciatku.

slusne sa da osviezit aj z poraca do sloviniek cez brody, co kilometrovo vychadza cca na prostred trate :D
08.06.2018 - 14:32:16
00
Jullo napísal:
slusne sa da osviezit aj z poraca do sloviniek cez brody, co kilometrovo vychadza cca na prostred trate :D


Ahoj Jullo, ano viem, Bankov, Jahodna, Lajoska, Kojsovka, Gelnica, Turzov, Plejsy, Tatarkov kriz, Slovinky, Cierny Bocian tri male brodiky a si v Poraci, poznam jazdim tadial obcas do Spisskej a do Popradu
08.06.2018 - 17:48:41
00
Už som tam bol.

Prílohy:

201868-194347 (2).jpg
201868-194347 (2).jpg 68.42 KiB thumb_up1thumb_down

08.06.2018 - 20:17:26
00
i1hrebenar napísal:
Už som tam bol.



Ano toto bol presne ten jeden rocnik , kedy tam bola voda vyssie, inak v kazdom rocniku bola voda tesne pod pedale, a trosku si do teba pichnem,
celkom teda dost nechapem tvoje vedenie diskusie o ebikoch a ip54 a striekajucej vode az ma clovek dojem ze to chces ist prvy krat a tu zrazu vytiahnes rovno aj foto z konca tunela s komentarom "uz som tam bol" tak teda fakt nechapem tvoj postoj a o co ti ide, naco je dobre tolko spekulovat, nechapem
10.06.2018 - 10:33:47
00
Ahoj, zvažuji účast na 333km trati a měl bych nějaký ten dotaz. Organizátoři uvádí, že je to bez zajištění občerstvovaček. Dá se v pohodě po trase doplnit voda, jídlo? A co třeba v noci?
Přemýšlím na co důležitého se ještě zeptat, ale zrovna mě nic nenapadá, tak budu rád za jakékoliv postřehy, tipy a rady, díky
23.06.2018 - 09:15:40
00
Ano. Obcerstvovacka predsa len jedna je. V Porac parku v Poracskej doline. Tam dostanes varene jedlo zadarmo, mas moznost doplnit jontak, nejake ovocie, umyju ti bicykel, mozes sa osprchovat, videl som aj masaze. Mozes si tam nechat doniest veci, napr. s nocnou vybavou. Je to asi po 140 km. Voda a žradlo sa da doplnat v pohode priebezne. keby som vedel, ze bude teplo a nebude prsat, neberiem ani batoh. Na stranke pretekov su v ramci mapy trate uvedene aj studnicky. Ovela viac sa mne osvedcilo doplnat zasoby v obchodoch po ceste. V kazdej dedine mas otvorene potraviny (v sobotu zvacsa len doobeda), kde doplnis sladkosti, ovocie, energetaky, co chces, bez problemov ti vsade docerpaju predavacky vodu. Vsade sa da platit kartou. Vecer su este v dedinach otvorene krcmy. Pri troche pripravy sa to da pekne naplanovat, kde a co doplnit, na intenete najdes potraviny aj s otvaracimi hodinami. V Krompachoch a Podhradi mas na trati nonstop benzinku. V Levoci je tiez, len musis kus zajst. Da sa to pekne, netreba mat 10 kil na chrbte, na tychto pretekoch je vaha batoha dost dolezita. Ak nebude nejaka extra horucava, viac ako liter napoja zo sebou nemusis mat nikde na trati.
23.06.2018 - 10:45:29
06
Potvrdzujem čo napísal svajka, naozaj stačí mať so sebou nejakú malú "zálohu" nejaké tyčinky a poprípade nejaké magnézium a podobne ja keď som šiel 333 tak som si to naplánoval že obed na Čingove alebo na Podlesku, potom v Stratenej večera, na Poráči bude občerstvovačka no a potom v tých dedinách sa dá kúpiť v obchode a v Levoči už nie je problém, ešte posledná taká možnosť vareného je za Spišskými Vlachami tam je taká rekreačná oblasť Zahura tam aj varia, cez víkend určite otvorené.
25.06.2018 - 06:36:08
00
keyboard_arrow_up