ako je to s podporou u Android / ios - telefon kupujem zvycajne na dlhsiu dobu ako 2 roky. da sa pri tychto systemoch nainstalovat neskor novsia verzia OP prip. ako funguje/nefunguje instalacia novych app na starsie verzie systemu.
mam este stale WP 8.1 ale zacina byt tak odstaveny ze budem musiet koli tomu zmenit inak bezchybne fungujuce zariadenie (cize telefon) co ma dost serie.
07.06.2018 - 12:05:44
01
iPhone models supporting iOS 12
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5s
07.06.2018 - 12:09:09
02
Ahojte,
potreboval by som poradiť s novým mobilom, pred nedávnom som si kúpil Xiaomi Redmi 5. Všetko bolo fajn a bol som spokojný pokiaľ som nepustil GPS a moju obľúbenú appku na záznam trasy Sports Tracker. Totálne bludy to zaznamenávalo ako výska a rýchlosť ako keby som sa na lietadle premával ?. GPS ma slabí signál a každú chvíľu vypadáva čistá katastrofa, chcel by som skúsiť to reklamovať a kúpiť niečo iné. Len teraz neviem, že čo max som ochotný dať do toho 250€ aby to bolo nové a nevadí mi ani čína kedže som mal 2roky meizu 2mini. Najradšej by som bol keby to bolo 5" čo najmenšie rozmery a keď to inak nepojde tak aj 5,5" ale rozumné rozmery. Určite aby to malo dobre GPS, CPU aby sa moc neprehrieval, foťak stačí priemer min 3GB RAM a baterka aby vydržala pri bežnom užívaní 2dni ako na tomto redmi ?
07.06.2018 - 21:26:15
00
pozri moto g6 sice 5,7 displej ale veľkostne podobné redmi 5 pripadne Galaxy A5 2017/ Galaxy A8 2018 (300e)
07.06.2018 - 21:52:29
00
Gusto0 napísal:
ako je to s podporou u Android / ios - telefon kupujem zvycajne na dlhsiu dobu ako 2 roky. da sa pri tychto systemoch nainstalovat neskor novsia verzia OP prip. ako funguje/nefunguje instalacia novych app na starsie verzie systemu.
mam este stale WP 8.1 ale zacina byt tak odstaveny ze budem musiet koli tomu zmenit inak bezchybne fungujuce zariadenie (cize telefon) co ma dost serie.


Ked nemas nokiu 5xx tak si cez windows recovery tool daj W10. Ja si aktualne medzi androidmi neviem vybrat, tak moja lumia musi vydrzat este nejaky ten piatok
07.06.2018 - 21:57:38
00
sker napísal:
Ahojte,
potreboval by som poradiť s novým mobilom, pred nedávnom som si kúpil Xiaomi Redmi 5. Všetko bolo fajn a bol som spokojný pokiaľ som nepustil GPS a moju obľúbenú appku na záznam trasy Sports Tracker. Totálne bludy to zaznamenávalo ako výska a rýchlosť ako keby som sa na lietadle premával ?. GPS ma slabí signál a každú chvíľu vypadáva čistá katastrofa, chcel by som skúsiť to reklamovať a kúpiť niečo iné. Len teraz neviem, že čo max som ochotný dať do toho 250€ aby to bolo nové a nevadí mi ani čína kedže som mal 2roky meizu 2mini. Najradšej by som bol keby to bolo 5" čo najmenšie rozmery a keď to inak nepojde tak aj 5,5" ale rozumné rozmery. Určite aby to malo dobre GPS, CPU aby sa moc neprehrieval, foťak stačí priemer min 3GB RAM a baterka aby vydržala pri bežnom užívaní 2dni ako na tomto redmi ?


Nemáš len blbo nastavené GPS? Kamošom to na Xiaomi robilo tiež, stačí nastaviť aby pre appku v ktorej to robí nevypínal keď je na pozadí GPS. Niekto v tejto téme aj popisoval ako to nastaviť nech to funguje OK.
07.06.2018 - 22:00:04
00
Nie nie v tom problem nieje appku mam nastavenu tak aby bezala stale na pozadi a nevypinala sa. V Endomonde pocas zaznamu trasy zobrazuje stav gps signalu a tam to vydno ze GPS signal je tak 5s ok a potom na 10s zasa vypadne, tak isto aj appka GPS test sila signalu je uplne uboho mozno jeden satelit v zelenom a ostatne ledva v zltom a aj to stale preblikuju co stracaju signal. Ked necham mobil vonku na stole a pustim gooogle mapy tak bodka mojej polohy beha hore dole cca 50m malo kedy sa zastavi
07.06.2018 - 22:10:28
00
110mat110 Lumia 630 - bola v zozname no nakoniec ju odpisali a WP10 na nu nedostanem - len ak nasilu a to neviem ci by malo vyznam. potrebujem spolahlivy telefon, nie riesit problemy. okrem toho WP10 je ludstvom a hlavne vyvojarmi tiez odpisany - bohuzial.
a strasne sa mi nechce prehrabavat recenziami kym sa vobec dostanem do obrazu co ine kupit - zatial ani neviem za co :-D
07.06.2018 - 22:32:49
00
Pri Androide záleží od výrobcu. Niektorí podporujú telefóny dosť dlho a vydávajú aktualizácie systému aj na novšie verzie, iní na to serú a si odkázaný na ROM-ky od rôznych nezávislých vývojárov. Apple podporuje dosť dlho aj staršie modely.

Mal som viac generácií Motoroly Moto G, tie boli fajn používali skoro čistý Android. Potom nejaké Samsungy tam mi to ich prostredie moc nesedelo. Pár dni Xiaomi Redmi 4X ale šiel preč, kvôli paródií na fotoaparát. Teraz som skončil pri iPhone SE, lebo nájsť malý, výkonný Android s dobrým fotoaparátom bol pomaly nadľudský výkon. Zvykol som si, že pár veci tu je trochu inak (niektoré lepšie, iné horšie) a už by som asi nemenil. Jediné čo mi tu chýba je Locus, na iOS nemá plnohodnotnú náhradu. Používam Galileo, ale zďaleka sa nechytá.
07.06.2018 - 22:44:22
01
dík SE mi uz odporucil jeden kamarat lebo by som sa potreboval zmestit do +/- 300€ - viac proste nedam kedze najviac telefon vyuzijem na biku kde je riziko demolacie velke. nechcem ziadnu lopatu - aj 4" by stacil. SE je pomerne male.
najcastejsie potrebujem smartfon na fotenie a navigaciu - zvysok zvladne kazdy bezny telefon. takze - fotak je schopny? (asi za tie peniaze by som zohnal aj lepsi fotomobil? ) a GPS chip je pomerne presny? (niektore telefony su na tom zalostne zle s GPS).
08.06.2018 - 11:49:33
00
Nejaký ten piatok už to nesledujem, ale existuje na trhu nejaká konkurencie pre SONY XPERIA COMPACT ? Potreboval by som niečo s rozmermi do 130x70 , čo by malo aspoň 32GB/3GB, použiteľný foťák, GPS a nejaké tie veci okolo :)
08.06.2018 - 11:59:18
00
Ja som presiel z Compact Z3 na Samsung A5 2017 Dual SIM. Spokojnost.
08.06.2018 - 12:03:52
01
Sony XZ1 Compact alebo uz potom len iPhone
08.06.2018 - 12:04:07
00
bimjeam Samsung S7 je sice dlhsi ako uvazdas ale je genialny vo vsetkom. Tak spoko som este nebol. Za momentalnu sumu ani nieje nad cim uvazovat.
08.06.2018 - 12:04:46
03
Gusto0 napísal:
dík SE mi uz odporucil jeden kamarat lebo by som sa potreboval zmestit do +/- 300€ - viac proste nedam kedze najviac telefon vyuzijem na biku kde je riziko demolacie velke. nechcem ziadnu lopatu - aj 4" by stacil. SE je pomerne male.
najcastejsie potrebujem smartfon na fotenie a navigaciu - zvysok zvladne kazdy bezny telefon. takze - fotak je schopny? (asi za tie peniaze by som zohnal aj lepsi fotomobil? ) a GPS chip je pomerne presny? (niektore telefony su na tom zalostne zle s GPS).


V podpise mám link na zoneramu tak kukni fotky. V poslednej dobe väčšinou fotené mobilom, len občas foťákom. Po rozkliknutí info napíše čím. GPS na navigáciu bez problémov s presnosťou. Je presnejší ako Edge 800, čo vozim na rajdoch.
08.06.2018 - 12:13:44
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up