absencia reflexnych prvkov je asi jedina vec na nohaviciach co by si praveze nemusel prezit :geek:
09.06.2018 - 19:04:53
02
Dano5 napísal:
tak nové kolieska na SB5 sú doma-náboje DT Swiss 350 boost straightpull,špice ploché Pilar,duralové niple DT Swiss,asymetrické karbónové ráfiky Nextie 27,5" ,vnútorná šírka 28,7 mm váha v príslušnej téme :)

Natočenie toho nápisu predného náboja trochu nevyšlo. Mal by byť oproti ventilu. Škoda tejto kozmetickej vady. Kolieska pekné.
09.06.2018 - 20:09:14
01
Prepliest!
09.06.2018 - 21:49:56
02
Komentár hodný Smotánky, navrhujem založiť takú tému a vyhlásiť konkurz na moderátora/ku
Dokážem pochopiť smerovanie nápisov na plášťoch aj keď už aj to je hodne pritiahnuté za vlasy, ale toto je čistá...
(Zároveň priznávam že estetika má v škole moc nebavila)
09.06.2018 - 22:54:07
01
Nie je to pre Smotánku. Stretol som sa s tým, keď som študoval návody na vypletanie kolies. Proste sa to poriadne robí tak a má to aj praktickú stránku - ľahšie nájdeš ventil.
10.06.2018 - 00:51:08
00
Až som kukol na svoje kolesá čo som si uplietol . Na jedných nábojoch nápisov niet a predstavte si , na druhých nápisy sú a smerujú presne oproti ventilom. Nepamätám, či som to tak robil cielene, ale asi skôr automaticky :-) Možno mi to prišlo vkusnejšie :-)
10.06.2018 - 06:26:45
00
Kice napísal:
Nie je to pre Smotánku. Stretol som sa s tým, keď som študoval návody na vypletanie kolies. Proste sa to poriadne robí tak a má to aj praktickú stránku - ľahšie nájdeš ventil.


nooo, o tom by sa dalo polemizovat - ja teda lahsie najdem ventil ako napis na naboji ktory je cely zadrbany od blata a umyva sa tak raz za 3 roky....
10.06.2018 - 07:38:06
09
Áno, o všetkom sa dá polemizovať. Ale tak to uvádzali v tom návode.
10.06.2018 - 08:05:26
00
Na margo estetiky. Aj keď je väčšina vecí, na ktoré poukazujeme sú z funkčného hľadiska v poriadku tak je lepšie ich robiť správne. Uvediem pár príkladov. Kľudne pridajte ďalšie, alebo založte niekto vlákno s "desatorom", kde môžu byť popísané návody na časté chyby pre začínajúcich staviteľov a servismanov.
- Nápisy na plášťoch zarovnávame s ventilmi. Funkčné budú aj nezarovnané. Ale, napr. pri defekte ľahšie nájdeme dieru v duši keď nájdeme tŕň v plášti a vieme, že nápis bol pri ventile.
- Nápisy na nábach zarovnávame s ventilmi ráfkov. Funkčné budú aj nezarovnané.
- Kolesá sa vyplietajú tak, že ventil je vždy umiestnený medzi dvoma rovnobežnými špicami. Ale funkčný bude aj keď bude v mieste kríženia špicov.
- Skúsení vyplietači kolies dokonca ešte vyplietajú spôsobom, že špice za kazetou, ktoré sú v ťahu keď sa šliape do pedálov sú z vnútra. A teda skryté za druhou radou špicov. V prípade keď sa reťaz dostane medzi kazetu a výplet sú ťažné špice chránené pred poškodením.
- Rýchloupinacie páčky kolies pri ráfkových brzdách umiestňujeme na ľavú stranu.
- Plášte nasadzujeme podľa odporúčaného smeru rotácie. Funkčné budú aj keď ich nasadíme opačne a verím tomu 90% bajkerov nepozná rozdiel.
- Hadice a bowdeny skracujeme na čo najmenšiu dĺžku, aby nerobili na bajku zbytočne veľké oblúky. Funkčné budú aj neskrátené.
- Hadice od kotúčových bŕzd vedieme z vnútornej strany nôh vidlice.
- Na konce laniek nasadzujeme Alu koncovky, aby sa lanká nerozplietali.
- 4cm komín nad predstavcom je v poriadku iba pri prvých niekoľkých testovacích jazdách.
- Určite by nikto nechcel bajk, na ráme ktorého budú krivo nalepené nálepky, lebo piatková smena. Ale funkčne je to predsa v poriadku.
Všetky vyššie uvedené príklady sú funkčne v poriadku, ale ... Bajk je vizitkou bajkera a aj jeho servismena. Na jednej strane tu mnohí ohŕňajú nad týmito základnými "estetickými" riešeniami nos a v inom vlákne na farbenú kombináciu nejakého bajku napíšu "to je hnus".
Enjoy :)
10.06.2018 - 08:37:39
015
Kristina: dieru v dusi nehladame, ponevaz pouzivame bezdusaky :lol:
10.06.2018 - 09:53:01
05
Ako kto.
Dinosaurus ako ja bude jazdiť duše do súdneho dňa (pokiaľ ich bude vedieť číňan vyrábať) :D
10.06.2018 - 09:56:03
07
Ja som sa vratil po troch rokoch k dusiam z dovodu ze momentalne ovela menej jazdim a ked aj tyzden-dva nejdem na bajk tak si myslim ze pre ten tmel by to nebolo dobre. Opravte ma ak nemam pravdu.
10.06.2018 - 09:59:54
00
nemas pravdu,mne tmel SlimePro vydrzi v prednom plasti kludne aj dva roky plne funkcny a to kazdu zimu stoji 2 3 mesiace pri teplote okolo 0stupnov.
v dnesnej dobe uz nieje ziadny rozumny dovod vozit duse.
10.06.2018 - 10:14:26
04
Prvy krat pocujem taketo nieco...ok diki za info..asi netreba tmelom setrit a mozno zalezi aj na plastoch a rafikoch...ale to je do inej temy.
10.06.2018 - 10:20:02
00
Kristina napísal:
- Hadice od kotúčových bŕzd vedieme z vnútornej strany nôh vidlice.


Aj keď mám banjo hadice z vonkajšej strany prasaťa?
10.06.2018 - 10:31:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up