kym neupravis riadiacu jednotku tak mas prd makovy okrem hluku.
10.06.2018 - 08:40:35
01
Trochu mimo aktualnej temy, ale k teme. Pouziva niekto doma aktivnu penu?
10.06.2018 - 11:12:25
00
Doma nie. Ale keď umývam v samoobslužnej umývárke ( Moby Dick v Topoľčanoch ) tak hej.
Super vec. Dosť to uľahčí / urýchli umývanie.
10.06.2018 - 11:20:06
00
Na umyvarku s penou chodim aj ja a preto to chcem aj doma. Paci sa mi ze staci cele auto ostriekat penou a potom ju len splachnut vodou a auto je ciste. Ziadne musky, spina z kolies, blato, prach, trus. Vsetko to rozpusti.
Chcem kupit poriadny napenovac na vapku. Len neviem aku penu.

10.06.2018 - 11:25:14
01
A potom tuto smakuladu len tak splachnes na zahrade ? :/
10.06.2018 - 11:48:11
00
aby ti to nerozpustilo aj trávnik, alebo centimeter zo zámkovej dlažby..
teda nerobím si ilúzie, že autoumyvárky majú nejaké špeciálne čističky odpadových vôd (a keď aj ano, tak asi len kôli kolaudácii a potom to púšťajú rovno do verejnej kanalizácie), ale toto sa mi pre domáce použitie fakt nezdá moc ekologické
ale nakoniec je to iba kvapka v mori, ľudia robia toľko ekologicky nevhodných zbytočností, že to asi nemá zmysel riešiť, ale raz na to veľmi škaredo doplatíme
10.06.2018 - 11:49:27
01
Citujem: "Prostriedok je biologicky rozložiteľný. Neobsahuje škodlivé zložky."

Hlavne ze doma nakydate kilo persilu s avivazou do pracky to je v pohode..

A to nehovorim o poliach s repkou na biopaliva po celom SK vratane zitneho ostrova, ktore sa denne postrekuju tonami a tonami chemikalii lebo to je "bio" a "eko", pretoze to nikto nebude zrat takze pohoda..
10.06.2018 - 12:56:46
06
Tak ten persil ide do kanalizacie, ked uz tak.
Inak na trave umyvam auto bezne cely rok a nijako to tej trave nevadi, ba naopak, rastie viac kvoli vode. ci bol biologicky alebo nie, nebol v tom rozdiel.


A ta pena je pekny bullshit, uz som bol snad na osmich roznych rucnych myckach a ziadna auto neumyla tak ako ked zoberem doma hubku a riadne auto pretrem.
10.06.2018 - 20:02:40
00
Robio Ved to je jasne. Zazraky to nerobi !ALE! ja mam auto vzdy ciste a navoskovane do najblizsieho dazda. Cize ja potrebujem splachnut vacsinou iba cerstvu spinu ktora nie je zazrata. Dalsi problem je ze na umyvarke pouzivaju pravdepodobne velmi kyslu penu nakolko mi to vzdy stiahne dole aj ten vosk.. preto sa pytam tu, ci nema niekto skusenosti s nejakou penou, idealne pH neutralnou.

Tiez inak umyvam auto na trave aj s so samponom a kyselinou na kolesa, trava potom rastie ako po dazdi. Vodou nesetrim-je nepitna..
Len ma prekvapila ta reakcia ako keby som napisal na greenpeace forum ze auto umyvam s kozusinou z ladoveho medveda OMG :lol:
Hotova katastrofa.
10.06.2018 - 20:16:55
01
ty eko prasa :D
10.06.2018 - 20:20:52
00
palo1707 - môžem sa ti pozrieť na tú penu, pracujem vo firme kde vyrábame autoumyvárky a dovážame aj chémiu z Talianska. Akurát sa zavádza nová rada, nejaká enzýmová-eko. Skúsenosti ale zatiaľ nie sú. Inak ku tej klasickej pene ti zistím pH. Treba si dať ešte pozor na farebné. Ružová celkom OK ale napríklad s modrou sme mali zlé skúsenosti. Ľudia si s tým zafarbili oblečenie tak, že zostali fľaky.
10.06.2018 - 22:27:52
00
palo1707 skús napríklad penu Valetpro, tá je ph neutrálna a vosku neublíži ;) Rovnako od nich čistič na disky s príjemnou vôňou a bez kyseliny Bilberry, narozdiel od IronX, ktorý nepáchne hrozne. Aktívna pena nie je určená na samotné umývanie, ale na predumytie, aby sa zažratá špina navlhčila a odskočila od podkladu. Na umývanie je perfektný ph neutral šampón od ChemicalGuys Glossworkz, je mega koncentrovaný, čiže dlho vydrží.
10.06.2018 - 22:40:51
00
fuha ze cistic na disky s prijemnou vonou, to by som si rad "ocmuchal" minuly tyzden som kolesa drhol korytnackou a skoro som umrel :D
11.06.2018 - 08:23:45
00
Vonia ako čučoriedky, alebo také nejaké podobné bobuľové ovocie ;) Výhodou je, že sa dá použiť aj namiesto Clay-u na odstránenie kontaminácií laku pred voskovaním (samozrejme po jeho použití ešte umyť šampónom a pred voskom ešte použiť IPU).
11.06.2018 - 08:47:05
00
co si pamatam aj bio-eko odpad je zakazany davat do kanalizacii

WC, sprchy, vane, vody z prania, umyvanie riadu apod by som povedal
11.06.2018 - 10:25:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up