Ahojte, rad by som sa poradil s vami (skúsenými) ohľadom výberu vhodného bicykla pre mňa. Chceli by sme s manželkou začať jazdiť na bicykli, žiadny ťažký terén, skôr cyklotrasy, asfalt, šutollina atd..

Meriam cca 182cm a vážim čosi cez 70. Chcel by som niečo ľahké, niečo na čom sa prehnane nenadriem aj po rovine.

Kamarát ma Meridu HFS 1000 tuším, tam je váha okolo 12kg,

Cena tak do približne 500€

Ďakujem za každú radu a tip.
10.06.2018 - 17:19:25
00
Čo hovoríte na bike KTM Sedona 2014, 29" kolesa, 19" ram, 30 prevodov

Cena 520€ (stav noveho, nema ani odreninky a ziadne vole)
19.06.2018 - 08:00:44
00
nieco lahke do 500€ nejde dokopy.
vzhladom na ucel - hladaj lasicke XC, nieco co ma aspon 3x9 prevody, hydraulicke kot. brzdy najlepsie shimano, rozmer kolies je uplne jedno - na dany ucel, vzduchovu vidlicu - cena okolo 700€. v podstate na niecom takom som odjazdil 12 rokov - kopec asfaltu, lesnych - polnych ciest, aj tazsieho terenu. na znacku biku sa nepozeraj - v tomto pripade je to uplne jedno - kup co sa ti paci.
na biku sa nadries (hlavne zo zaciatku, kym si telo zvykne) - o tom to je, e-bike do 500€ nekupis.
ku cyklokrosovemu biku asi tolko - maju zvacsa tazsie prevody ako XC, znamy ma cyklokros a uz pinda ze by isiel aj tam aj tam a na tom sa neda. na XC staci obut uzsie hladsie plaste ked sa moc jazdi po ceste. ale na kros poriadne plaste neobujes a do rozbitejsieho terenu sa nedostanes ak by si casom chcel. XC je najuniverzalnejsie.
19.06.2018 - 10:07:59
00
Mne sa tiež viac pozdava XC, a čo ten KTM? moc sa v tej vybave nevyznam
19.06.2018 - 10:17:28
00
A čo poviete na tento? https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-pevne-a-hardtail/327853/giant-xtc.html
23.06.2018 - 20:57:00
00
No vidíš, a ja mám crossovy CTM Tranz 2.0 za 450€ a úplne v pohode asfalt, poľné cesty, upravené lesné cesty...

A mám v pláne prezuť schwalbe land cruiser plus o šírke 47 a bude to aj do terénu... Jediný limit je predná vidla, ale ja sa zjazdovať nechystám, na to som už starý, aby som sa niekde vyrúbal...

A využívam aj najťažšie prevody, čiže MTB kazeta a píla by mi nestačila...

Tak si vyber... ?

Ono to závisí aj od iných veci, či bývaš na rovine či v kopcoch, či sa chceš voziť rekreačne, či sem tam si zadupať... ale tak pokiaľ nemáš ambíciu rýchlo šlapať a bývaš v kopcoch, tak MTB je jasná voľba akurát pozor na zadnú kazetu aby bolo aspoň niečo 11-31 či 12-31 vzadu, ono sa sem tam vyskytne kombinácia vpredu 40 a vzadu 14-28 a to je fakt málo... sem tam sa tie rýchlejšie prevody zídu...

Jasné že by som chcel fulla do lesa a na CTMko by išli 32 plášte, ale to by som asi musel vyhrať na športke, keď sledujem tie ceny...

PS: ten Giant vyzerá pekne... otázkou je len skutočný technický stav... hlavne rámu a vidle... ostatné je "spotrebák" relativne ľahko a lacno vymeniteľný
24.06.2018 - 09:01:54
00
oniko Povodne som ti chcel odporucit krosovy bicykel s plastmi sirky 33-35mm a s hladkym stredovym pruhom a gripmi po stranach, ale potom si vsimol, ze si z Bytce, co je kopcovitejsi kraj. S krosom sa da toho sice vela zvladnut (pahorkatiny, kopce, lesna cesta, sotolina) , no ked budes chciet ist do strmsieho kopca po lesnej ceste, bude ti chybat na plastoch grip v strede a lahsie prevody. Bez miernej upravy konfiguracie to teda nepojde. Preto radsej chod do MTB s 29" kolesami a s univerzalnymi plastmi (napr. Continental X-King), ktore dobre odvaluju aj na asfalte. Lahsie prevody mas hned v zaklade.

madbugie Tiez mam kros, Kellys Definite, a s nahodenymi plastmi Continental X-King 29 2.0, vpredu prevodniky 48-36-22(povodne bolo 26) a vzadu kazetu 11-32, si v pohode brazdim lesne cesty v Karpatoch, a dokonca aj tie strmsie :D. Nerobim nejake extremne zjazdy, takze vidla so 63mm zdvihom staci a zvysok narazov z nerovnosti vykryju plaste a ruky. Ved boli casy, ked som v Karpatoch jazdil na MTB s pevnou vidlou a prezil som :).
24.06.2018 - 12:56:32
00
šak ono zasa priznajme si cross je len taký scivilizovaný mtb, postavený trošku do rýchlejšia... nic víc, nic míň

takže za 500€ to bude uplne jedno čo kúpiš či cross či mtb... viacmenej to bude o tom čo sa ti "farebne" páči a čo ti sadne 19,20" rám asi...

mne to len sem tam príde také ftipné... že panáčik na Fulle šlape, fučí, gumy fučia, šecko fučí a on si ide po asfaltke z Trnavy do Cífera

aha Bytča, ná šak dolekopcom šlapať nebude, gravitácia vybaví ;-) vychádzal som z toho, že píše o víkendovej cykloturistike s manželkou, asfalt, šotolina a spol. čiže také to "na pohodu" jazdeníčko

ten spomínaný Schwalbe Land Cruiser plus by mal byť akurát, aj grip aj stredový pás na hladkú jazdu po asfalte...

Prílohy:

12319-schwalbe-land-cruiser-plus-e25-trekingovy-plast-drot-reflex-0.jpg
12319-schwalbe-land-cruiser-plus-e25-trekingovy-plast-drot-reflex-0.jpg 46.32 KiB thumb_up0thumb_down

24.06.2018 - 14:13:15
00
Asi sa pôjdem na ten Giant pozrieť, je to kusok, ešte som našiel lacnejšiu variantu, aj keď nie taku značku, ale na to moje vozenie by to možno stačilo, otazka je či je lepšie priplatiť za ten Giant alebo nie
https://sport.bazos.sk/inzerat/85309727/RockRider-8xc.php
24.06.2018 - 19:27:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Krosové)
keyboard_arrow_up